Petr Kratochvíl nesouhlasí s vydáním knihy o něm a Lucii Bílé

3. 5. 2001
Petr Kratochvíl nesouhlasí s vydáním knihy o něm a Lucii Bílé
Podnikatel a zakladatel divadla Ta Fantastika Petr Kratochvíl nesouhlasí s vydáním knihy "Petr Kratochvíl aneb Žil jsem s Lucií Bílou". Tu chystá nakladatelství Formát a obsahuje mnoho pikantností ze společného života Petra Kratochvíla a zpěvačky Lucie Bílé.

Petr Kratochvíl nesouhlasí s vydáním knihy o něm a Lucii Bílé

Podnikatel a zakladatel divadla Ta Fantastika Petr Kratochvíl nesouhlasí s vydáním knihy "Petr Kratochvíl aneb Žil jsem s Lucií Bílou". Tu chystá nakladatelství Formát a obsahuje mnoho pikantností ze společného života Petra Kratochvíla a zpěvačky Lucie Bílé. Obsahuje také pasáž o jeho údajném milostném poměru s první dámou České republiky Dagmar Havlovou.

Petr Kratochvíl žádá, aby byl stažen z prodeje veškerý náklad a knihy byly dodatečně označeny tak, aby bylo zřejmé, že text nebyl autorizován. Zároveň požaduje, aby byl v publikaci uveřejněn zdroj, odkud autoři knihy čerpali. Pokud vydavatelství Formát jeho požadavkům nevyhoví, podá Petr Kratochvíl soudní žalobu.

Podkladem jsou prý různé články především z bulvárního tisku. Kniha je však psaná tak, jako by jí právě Petr Kratochvíl diktoval, a to není pravda.

Pan Kratochvíl informoval prostřednictvím prezidentské kanceláře i Dagmar Havlovou o svém stanovisku, ta však ( pravděpodobně na základě předchozích zkušeností) nechce knihu komentovat.
Podle mluvčího prezidentské kanceláře se stále objevuje velké množství senzačních prohlášení o Dagmar Havlové, a kdyby měla na každé z nich reagovat, nedělala by nic jiného.

autor: Helena

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Zvykli jste si na úspěch, a proto si ho udržujete. Stále přicházíte s nevšedními nápady, které nepostrádají šťávu a švih. Toto je ideální stav. Do všem činností na pracovišti se hned…

Nejčtenější články

Doporučujeme