Petr Nárožný slaví 84: Herec má profesionální ženu a svoji smrt neuslyší

15. 4. 2022
Už desítky let vypadá pořád stejně. Zdá se, že se velkého perfekcionisty Petra Nárožného čas netýká, herec totiž 14. dubna 2022 oslavil již čtyřiaosmdesáté narozeniny. Co jste o něm možná nevěděla?

Dohodil ho Bobek

Petr Nárožný začínal v Semaforu, ale až poté, co vystudoval stavební fakultu na pražské ČVUT a pracoval ve sdružení velkovýkrmen. Původně chtěl být doktorem, ale po dlouhé vojně a kádrových problémech mohl vystudovat vysokou školu jen dálkově, což u medicíny nešlo, a tak se stal projektantem. V roce 1968 poprvé uplatnil svůj talent komika při uvádění koncertů skupiny Rangers. To bývalo večer.

Přes den ale v té době ještě pracoval jako projektant. Společnou kancelář měl s Pavlem Bobkem – a právě ten ho do Semaforu doporučil. Populární divadlo nastartovalo jeho kariéru, po smrti Jiřího Grosmanna ho společně s Luďkem Sobotou vzal Miroslav Šimek do party a v tomhle komickém triu pro něj nastalo, jak říká, nejkrásnějších osm let. Odtud Petr Nárožný odešel do Činoherního klubu, kterému už zůstal věrný.

Co řekl Jiří Suchý o dluzích Semaforu? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Již v úterý vám dojde, že máte našlápnuto k obrovskému úspěchu. Byli byste opravdu bláhoví, kdybyste této skvělé situace nevyužili. Nezkoušejte nic záhadného a soustřeďte se na věci, v…