Petr Nárožný: Chtěl být doktorem, má profesionální manželku a smrt neuslyší

26. 6. 2020
Už desítky let vypadá pořád stejně. Zdá se, že se velkého perfekcionisty Petra Nárožného čas netýká. Jenže on to vidí jinak. Po čtyřiceti letech v pražském Činoherním klubu se rozhodl odejít. Proč?

Dohodil ho Bobek

Petr Nárožný začínal v Semaforu, ale až poté, co vystudoval stavební fakultu na pražské ČVUT a pracoval ve sdružení velkovýkrmen. Původně chtěl být doktorem, ale po dlouhé vojně a kádrových problémech mohl vystudovat vysokou školu jen dálkově, což u medicíny nešlo, a tak se stal projektantem. V roce 1968 poprvé uplatnil svůj talent komika při uvádění koncertů skupiny Rangers. To bývalo večer.

Přes den ale v té době ještě pracoval jako projektant. Společnou kancelář měl s Pavlem Bobkem – a právě ten ho do Semaforu doporučil. Populární divadlo nastartovalo jeho kariéru, po smrti Jiřího Grosmanna ho společně s Luďkem Sobotou vzal Miroslav Šimek do party a v tomhle komickém triu pro něj nastalo, jak říká, nejkrásnějších osm let. Odtud Petr Nárožný odešel do Činoherního klubu, kterému už zůstal věrný.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Během volných dnů se vám nebude chtít dělat nic světoborného, protože jste z práce unavení. Náročné období snášíte psychicky dobře, ale po fyzické stránce byste měli být opatrnější.…

Nejčtenější články

Doporučujeme