Komentáře k článku zpět na článek

Tereza 20. 6. 2022 | 14:22

Jak to čtu, tak doporučuji psychologa... Zavání to obsedantně kompulzivním chování, a tím že se to stupňuje se bez zásahu brzy dostanete tam kam nechcete (Partner si najde milenku a děti budou mít trauma a jediné co si na vás budou pamatovat bude mánie z uklízení).

Elynor 16. 6. 2022 | 08:50

@drogondra: Jejda. Vy jste tedy nějaký dohlížitel na pořádek na internetech a na tu správnou vyváženost? Kolik je prosím pěkně kvóta na počet příspěvků a čím se to řídí? Zapomněla jsem si to někde nechat schválit, že smím psát komentáře? To mě tedy velice mrzí, že vám působím nepříjemnosti, že jste to neuhlídal a teďka kvůli mně budete mít potíže u nadřízených.

drogondra 9. 6. 2022 | 09:18

@Elynor: Za to tykání se omlouvám. Prudit sem rozhodně nechodím, spíše si člověk pročítá určité články a podle toho reaguje. Pokud jde o Vás máte ke každému článku komentář a nějakou "moudrost". A pokud je to možné sledovat, tak hezkých pár let.
A o můj sexuální život nemějte obavy, já se také nezajímám o Váš.

Elynor 8. 6. 2022 | 10:58

@drogondra: Nepochybuji, že vaše zájmy jsou ušlechtilejší, proto sem asi chodíte prudit. Možná máte nedostatek sexu, následkem čehož jste tak nepřívětivý. Smutné. Jen tak na okraj - doby, kdy si na internetu lidi běžně tykali, i když se neznali, jsou pryč. To bylo možné v časech, kdy internet mělo jen málo lidí, vesměs těch, kteří ho využívali pracovně. Od té doby, kdy má internet doma každý jouda, se od všeobecného tykání upustilo. Ne že by to moc pomohlo ke kultivaci projevů, jsou lidi, že pořád píšou jak burani. Ale takový je holt život.

drogondra 7. 6. 2022 | 13:47
jenicek54 7. 6. 2022 | 06:15
Lenka 5. 6. 2022 | 20:26
Elynor 2. 6. 2022 | 13:21

Přitom o mně si dost lidí taky myslí, jak jsem pedant na úklid a čistotu. To teda nechápu, proč. Jako jo, no, napřed se meje sklo, pak porcelán, pak příbory a nakonec hrnce a pánve, toto pořadí se nepřehazuje. Nebo se uklízí shora dolů, tedy se napřed utře prach a potom se luxuje, logicky, ne obráceně. Prvně se uklidí koupelna a až potom wc, ne naopak. A ty umyté hrnky se dávají do poličky vlevo, ouškama vpravo, aby člověk pravou rukou sáhl a hned mohl snadno hrnek za to ucho uchopit. Nevím, co je na to komu nejasného. Že je prádlo poskládané do komínků podle druhu, o tom snad netřeba vůbec hovořit, to je samozřejmost. Písemnosti mám ve třech krásných barevných šanonech, ozdobně nadepsaných, a za použití barevných rozřaďovačů uspořádané. Taky běžná věc, ne? No tak. Nicméně třeba pokoje mých potomků byly jejich záležitost, tam jsem měla jediný požadavek - aby si nepořádek z jejich pokojů neotevřel sám dveře a nezačal přelézat přes práh do ostatních místností bytu. Měli jsme doma fůru zvířat, to člověk taky neudrží v čistotě, to by fakt nedělal nic jiného, a jestli mám na výběr jet na vejlet nebo umýt okna, tak to mají okna smůlu. No a přece nebudu převlékat postel před sexem, to bych si leda přidělala práci, po sexu, to jo, to má svoje důvody ale zase, dycinky má šance na sex přednost před úklidem, páč sex nepočká, převlíkání postele ano.

SandraN 2. 6. 2022 | 12:42

Ano,nedávno tady byl stejný příspěvek. Ale určitě takoví lidé mezi námi jsou. Ti musejí být nešťastní sami ze sebe. Copak člověk žije, aby ten čas, který tu má, celý prouklízel? Nikam se nepodíval, nic hezkého neprožil? Neradoval se z blízkých lidí, z koníčků? Co sport, co kultura? Samozřejmě, pokud doma je x týdnů nemytá vana, podlaha, nádobí, nevypráno, pokud dítě ji na zemi se psem z jedné misky, to ne. Ale žít v tak sterilním prostředí, jak je popisováno, z toho aby se člověk skutečně zbláznil.

Marie Homolková 2. 6. 2022 | 12:03

@Elynor: Znala jsem paní, kterou museli zavřít do Kosmonos na uzavřené oddělení pro nebezpečné pacienty. Měla stejný problém, ovšem vše se ještě zhoršilo poté, co začala členy své rodiny v noci budit a umývat postele, ve kterých spali. Takoví lidé se opravdu musí léčit. Obdivuji jejího manžela. Já bych už dávno prchla. A vím, že takoví "uklízeči" jsou. A mají tak vycepované děti, že ty nikde nezanechají ani čmouhu. Naše děcka tam byla na návštěvě a paní domu za nimi chodila s hadrem a byla opravdu nešťastná. Úplně zničená.

Nofar 2. 6. 2022 | 06:51

Paní je evidentně případ pro psychiatra. Pokud nebude tuto situaci urychleně řešit, může se stát, že o rodinu přijde.

Elynor 2. 6. 2022 | 06:49

Přečtěte si také

Horoskopy

Milé Panny, z profesního hlediska se vám docela daří, ale i tak si dávejte pozor na komunikační bariéru…

Nejčtenější články

Doporučujeme