PETRA (40): Kvůli studiu v cizině jsme se rozešli. Nakonec jsme to překonali

23. 6. 2022
Foto: iStock
PETRA (40): Kvůli studiu v cizině jsme se rozešli. Nakonec jsme to překonali | Foto: iStock
Lidé, kteří se rozhodnou pro vztah na dálku, často slýchají, že jim nevydrží. Setkávat se jen jednou za několik týdnů nebo měsíců je náročné. Existují dvojice, kterým to klape a které prožívají plnohodnotný vztah, zatímco jiným to nevyšlo. A pak jsou ti, kteří překonali všechny překážky a osud je svedl znovu dohromady.

Po dvou letech vztahu s Radkem jsem dostala příležitost studovat v zahraničí a následně tam také pracovat. Dohromady jsem měla být mimo domov rok. Byl to můj sen, na který jsem dlouho čekala. Navíc mě lákalo cestování a poznávání cizí země.

Radek byl v tomhle ale přesný opak. Nechtěl nic měnit a už vůbec ne svou práci, kterou měl rád. Pochopila jsem to, a proto jsme oba souhlasili se vztahem na dálku.

Jenže přítel vůbec neuměl být sám. Neustále mi psal a volal, a když jsem nereagovala, protože jsem zrovna byla ve škole nebo na schůzce, tak se hned naštval. Nakonec jsme se dohodli na konkrétním čase ve večerních hodinách a denně takto komunikovali přes Skype.

Poprvé za mnou Radek pak přijel na týden až po třech měsících. Bylo to fajn, i když loučení pak bolelo o to víc. Doufala jsem, že první cestou se to prolomí a Radek za mnou bude jezdit častěji, ale nestalo se. Sice jsem mu chyběla, ale nepřemohl svou lenost a nechuť k cestování, aby mě viděl.

Mrzelo mě to, ale nechtěla jsem na něj tlačit a doufala jsem, že mým návratem se vše vrátí do starých kolejí. Každý vztah má přece krize, jde jen o to, jak je silný a jestli je zvládne překonat. A já jsem nám pořád slepě věřila.

Zbývalo už jen půl roku do mého návratu, když se Radek začal chovat nějak jinak. Už tolik nekomunikoval a naše hovory po Skypu hodně řídly. Moje podezření se nakonec potvrdilo a Radek přiznal, že mě při slabé chvilce podvedl.

Byla jsem naprosto zdrcená a naštvaná na to, že zatímco já jsem mu věrná a čekám na něj, on si užívá s jinou ženou. Rozešli jsme se.

Když jsem pak přijela domů, tak jsme se ale zase začali vídat jako přátelé. Dokázala jsem mu jeho úlet odpustit a zase jsme to dali dohromady. Oba jsme si všechno vyříkali a nakonec to náš vztah ještě posílilo. Teď už spolu šťastně žijeme několik let a před rokem se nám narodila dcera.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Během června jste pro opačné pohlaví velmi přitažliví a nebojíte se mu projevit náklonnost. Bohužel však narážíte na typy protějšků, kteří jsou k vám nevhodní. Dalo by se říci, že se…