PETRA (40): Můj přítel mě podváděl se svojí vlastní matkou

7. 5. 2019
PETRA (40): Můj přítel mě podváděl se svojí vlastní matkou
Téma, které by pro jiného bylo těžké tabu, se rozhodla odtajnit Petra. Radost z nové lásky, které věřila, vystřídal šok, když zjistila, že její milý udržuje poměr s vlastní matkou!

Když jsem ho potkala, říkala jsem si, že takoví muži už neexistují. Roky žiji sama šťastně a spokojeně nebo si to aspoň namlouvám. Po nevydařeném manželství s agresivním mužem jsem po dalším vztahu netoužila, a tak jsem dobrovolně žila v celibátu.

Ženská si stejně zvykne. To asi proto, že si dokáže uvařit, vyprat i vyžehlit, umí se slušně zabavit i bez chlapa, který buď nadává, nebo jen přikyvuje. A pokud si s něčím neví rady, zvládne najít ty, kteří jí za mírný poplatek pomůžou s elektřinou, topením, připevněním poličky, kapajícím kohoutkem a podobně.

Filip byl na první pohled obyčejný chlap. Hned druhý den po seznámení jsem od něj dostala kytku. Pozval mě do bazénu, kam tak ráda chodím. Zdál se být tichý, až zakřiknutý. Ten by určitě ženě neublížil. A jak byl slušný!

Měl auto a vlastní domek, který sice sdílel s mámou, ale byl jeho. Po smrti otce se dům jeho rodičů prodal a on si vzal mámu k sobě. Sama by se v domě utrápila. Přestože nebydlel v našem městě, nedělalo mu problém jezdit téměř denně za mnou.

A když se mi Filip svěřil, že jsem žena jeho života, také jsem mu vyznala lásku. Nebyla jsem si sice tak jistá, jestli toho dobráckého muže tolik miluji, rozhodně mi ale nebyl lhostejný. Snad to bylo tím, že byl tvárný jako plastelína. Takoví muži mi sice nevyhovují, ale po manželství s tyranem jsem v tom viděla i jisté klady.

Když jsem k němu byla poprvé pozvaná na návštěvu, bylo to v době, kdy on už se u mě cítil jako doma. Překvapil mě útulný domeček o více pokojích. Jeho máma nebyla moc přívětivá, ale na to mě předem připravil. Byla to taková ta zatrpklá stará dáma, která na všem a na všech vidí samé chyby. Tvářila se, jako kdyby byla majitelkou svatozáře.

Ale já to se starými lidmi umím. Pochválila jsem jí zdrclou buchtu i studené kafe a věnovala se Filipovi. Zdál se mi ale trochu jiný… Jak byl ke mně vždy příjemný a milý, doma si mě držel od těla. Zarazilo mě, že spí ve stejném pokoji jako jeho máma. Dalo se říct, že spí takřka vedle sebe, mezi válendami byl jen úzký proužek na projití.

Jinak byl Filip učiněná zdvořilost. I v intimních věcech se zdál milý a vstřícný. Nechtěl, na rozdíl od ostatních mužů, ze vztahu profitovat. Dvořil se mi, něhou se rozplýval a snažil se uspokojit mé potřeby. Zvykla jsem si na to a užívala jsem si jeho dobrotu a lásku a pomalu jsem zapomněla, že bych mu to měla oplácet.

Jenže začalo mi vadit, že Filip spí v místnosti s mámou. „Máš přece obývák s gaučem, další pokoj s válendou a rozkládacím křeslem a taky kuchyň s pohodlným gaučem,“ tvrdošíjně jsem opakovala. A tak Filip vždy po mé návštěvě prohlásil, že „od zítřka spí sám“.

Ve skutečnosti ale jen jezdíval víc ke mně. Žiji sama „ve svém“ a troufnu si tvrdit, že oproti jeho mámě vařím mnohem lépe. Měli jsme u mě doma soukromí, nikdo nám do ničeho nemluvil.

Postoj Filipovy matky jsem pochopila ve večerních hodinách, kdy jsme si pravidelně telefonovávali. Slyšela jsem ji, jak nadává, že pořád sedí s telefonem u ucha. Přikazovala mu, aby hovor ukončil. A on, místo aby si prosadil svou, chodíval radši telefonovat do garáže. Tak jsme sice měli klid, ale mně vadilo, že se Filip musí uchylovat do azylu vlastní garáže. Něco mi na tom nesedělo.

Když už mi asi podesáté slíbil, že „od zítřka spí sám“, a opět slib nedodržel, k čemuž se kajícně přiznal, radila jsem se s kamarádkami. I já už měla hloupé myšlenky a viděla ve Filipovi a jeho mámě úchyláky. Ale kamarádky to vyslovily nahlas! Ne, přece nemám takovou smůlu, abych měla prvního muže agresivního despotu a druhého úchyláka? Takové životní fiasko nemůžu prožít ani já! Nebo můžu?

Nastalo jaro a já měla víc a víc pochyby o normálnosti Filipova soužití s matkou. Dlouhá léta byla vdovou a jako stará dáma už snad na intimní věci nemyslela. Proč ale spí dospělý, téměř padesátiletý muž se svou starou matkou? Co když v minulosti…?

Když si mě kamarádky víc a víc dobíraly a Filip si bral častější a častější prodloužené směny v práci, a proto jsme se vídali méně a méně, napadl mě plán. Musela jsem znát pravdu – a Filip se při mých dotazech na noci s mámou víc a víc uzavíral do sebe a mlčel.

A tak jsem se jednoho teplého večera vydala bez jeho vědomí do jejich městečka. V blízkosti jejich domku jsem si počkala na setmění a zhasnutí světel. Jako zloděj jsem pak přelezla nízký plot. Celá v černém, třásla jsem se strachy, aby mě někdo neviděl, i obavou, že se Filip najednou objeví vedle mě.

Kradla jsem se po chodníčku až k oknu jejich společné ložnice. Tři, dva, jedna… zadívala jsem se dovnitř. Nejdřív jsem neviděla vůbec nic, pak jsem zahlédla pohyb peřiny. No a pak jsem viděla matku se synem, ležící v jedné jediné – matčině – posteli. S odporem jsem se dívala dál.

Vydržela jsem to do chvíle, než Filip začal svou mámu hladit po celém těle. Pak jsem utekla. Nikdy, skutečně nikdy bych neřekla, že ten zakřiknutý a vyjukaný muž, jemný a taktní, je vlastně úchylák provozující incest s vlastní matkou.

Umím si představit, jak bolí ženu, když ji muž opustí pro jinou. Ještě horší musí asi být, když žena náhle zjistí, že její vyvolený je homosexuál. Ale jen málokdo si umí představit, jaké to je, když muž provozuje incest s vlastní mámou!

Vyměnila jsem si telefonní číslo, dokonce jsem zrušila svoji e-mailovou schránku a do nejdelší smrti se budu snažit na tuhle epizodu života zapomenout. A už nikdy, skutečně nikdy nebudu tvrdit, že nic není nemožné…

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Na sklonku týdne vytřete nadřízenému i nevěřícím kolegům zrak. Měli z vás legraci, ale vaše nadstandardními výkony je nenechávají chladnými. Obdivují vás a najednou vám přejí vše nejlepší,…

Nejčtenější články

Doporučujeme