PETRA (42): Můj muž uplácí své děti z prvního manželství

14 komentářů

Mata69
10. května 2018 • 18:44

Kdyby bydlely na internátě/koleji - tak by to znamenalo, že mají školu tak daleko, že dojíždět nemohou. Já v tom vidím trochu rozdíl, než když se čerstvě dospělé holky dohodnou, že už mají buzerace (vyžadování pomoci v domácnosti) maminky plné zuby a chtějí po tatíčkovi, aby jim koupil byt a tam si mohly dělat co chtěly. Tak když to pro tatínka nebude problém, tak proč ne, že? Jednou až dorostou jejich společné děti, mohou se dožadovat toho samého, nebo ten byt už bude volný zase pro ně. Bude se muset paní smířit s tím, že její manžel bude dávat i svým dětem z prvního vztahu, co čekala? Že víkendy u nich stačí?

Jana
15. května • 19:28

@Mata69: Holky se ale budou muset starat samy o sebe (nakupovat, vařit, uklízet, prát, žehlit), takže to je i krok k samostatnosti. Takže za mě samostatné bydlení klidně ano, ale dávat menší kapesné a pokud chtějí něco dražšího koupit, tak ano, ale na půlku, ať si vydělají samy brigádami. A i vybavení bytu bych zaplatila jen nějaké levnější.

Elynor
10. května 2018 • 11:24

No a kdyby ty dcery bydlely na internátě/na koleji, kdo by asi tak platil to bydlení? To je snad normální, že rodiče financují dětem bydlení, dokud tyto nejsou samostatné. Buď bydlí ty děti přímo u rodičů, kde je to jasné, kdo to platí, nebo bydlí jinde a nad tím se taky nikdo nepozastavuje, že dospělým dětem na VŠ rodiče platí třeba právě tu kolej, nebo nějaký podnájem, nebo bydlí v bytě zděděném po babičce, například, a taky to financují rodiče. Však ten byt může být investice. Chvíli tam budou slečny bydlet, a až se postaví na vlastní nohy, půjdou si každá za svým štěstím, kdežto byt zůstane a může se pronajímat a posléze posloužit i dalším dětem, až dorostou. Problém má nová manželka, která má pocit, že by měla jaksi dostávat více, že nové=její děti jsou nějak lepší, než ty děti z původní rodiny, a že by měl manžel "sypat" víc jí a ne bejvalce. No to si ale měla rozmyslet dřív, když si ho brala, tak snad věděla, do čeho leze.

Mata69
10. května 2018 • 7:39

No, nemyslím si, že by holky v osmnácti, když ještě studují střední školu a jsou závislé na rodičích, měly bydlet samy. Protože jim někdo ( tady to vypadá, že otec) bude muset to jejich bydlení financovat. Dospělé sice jsou, ale nejsou soběstačné. Jo, když dostudují, najdou si práci (brigádu) a budou si vlastní bydlení financovat samy, proč ne.
Jinak lze těžko soudit jak hodně je rozmazluje, evidentně na to příjmy má, a špatné svědomí nejspíš taky. Pisatelka bude moci porovnat, až budou jejich děti v takovém věku, jaké mají nároky - možná se bude divit.
Požadavek, aby měl otec děti každý víkend a matka jen na tu "práci" na běžný život přes týden, to se mi taky moc nezamlouvá. Ale jestli se na tom tak dohodli, budiž.

j66
10. května 2018 • 8:48

@Mata69: Holkám je 18-náct, tj. maturují nebo budou maturovat. Než ten byt koupí a zařídí, tak už budou na vš. Nevím proč by si měly platit bydlení samy. Já taky platím dětem, vše co je potřeba. Na brigádu občas chodí, ale škola především! Je iluzorní se domnívat, že student se sám uživí a není to na úkor studia, které je alespoň trochu náročné a je potřeba se na něj uči a připravovat v průběhu semestru. Já znám dva případy, kdy se holky přestěhovaly se začátkem studia na vš, do vlastního bytu. Resp. v obou případech to byl byt rodičů, který se do té doby pronajímal. Poté co se do bytu nastěhovaly, tak náklady na byt poplatky, atd. platily rodiče. A nic zvláštního se nestalo, jsou to úplně normální rodiny. Ne každý si to může dovolit, ale když na to rodina má tak proč ne?

j66
9. května 2018 • 19:28

Nechápu co pisatelce vadí. To co popisuje mi přijde jako úplně normální potřeby dospívajících dětí, které vidí, že táta si jim může dovolit koupit značkové věci, bez nějakých omezení. Proč by měl svoje děti z prvního manželství omezovat? Jenom proto, že její děti jsou ještě malé a konversky a iphon zatím neocení? Všeho dočasu!
A že holky chtějí bydlet v 18-ti sami? Snad jsou dospělé, tak proč by nemohly žít samy? Nechápu takovéhle uvažování. Něco jiného by bylo, kdyby na to neměl nebo šidil ji a její děti, ale proč by měl svým dětem odpírat když nemusí?

farah.farah
9. května 2018 • 19:17

Promluit si s nimi jako s dospělými může ale měl by to udělat otec, on je ten, kdo určuje pravidla, pokud to udělá ona pochybuju že to bude mít efekt spíš se to obrátí proti ní, dětičk moc dobře ví co na tatínka platí a zjevně byli vychovány v sobečky, kterým je jedno jak se kdo cítí.......pravda je to ještě doznívající puberta a za 5 let můžou bejt děti celkem normální ale na rovinu jen blbec krávu nepodojí, když dává mléko pravidelně a ochotně. Tak že je to spíš o tom aby si otec uvědomil že tím že jim vše dá jim dělá spíše medvědí službu.je to taková opičí láska......až mu to dojde tak teprve nastane změna.

SandraN
9. května 2018 • 18:32

Tatínek, kompenzující svoje chování k manželce, které vyústilo k rozvodu, dává dětem, co může v naději, že to ze sebe alespoň trochu smyje tou svou štědrostí. Je to krátkozraké chování. Zaprvé tady má další rodinu, která jeho finance potřebuje a on jim de facto tímto tak nějak snižuje jejich standard - i ony by třeba chtěly něco extra, co není běžné, co nemají. No a zadruhé, až jednou bude mít jen ten důchod a už nebude z čeho dávat, tak ponejvíce ti, co nejvíc natahovali ruce a nejvíc dostávali, se na člověka vykašlou v první linii. Kdo hodně dostává, málo si umí všeho vážit.

Elynor
9. května 2018 • 16:48

... VladkovY děti, opravte si to. A je to teda Vladko, nebo Vladan? Nebo snad Vladek? No to je asi jedno, že...

Radna
9. května 2018 • 15:32

Mě tedy nezaujaly problémy, které pisatelka řeší tolik jako to, jak se "skvělý" Vladan zachoval k první manželce. Kdo má děti ví, jak to v týdnu chodí - málo času po práci a škole, samé povinnosti, příprava do školy, úklid pokojíčku atd atd. A požadovat VŠECHNY víkendy je pěkná sviň..na. Na manželku zbylo jen to děti prudit s povinnostmi a žádný víkend k výletům, kinu, nebo jen tak lenošení? To je dost hnusný.

Radana
15. května • 13:19

@Radna: Naprostý souhlas. Uspořádání tak,aby vyhovovalo jen jedné straně,ukazuje na Vladanovu bezohlednost. Frustrovaná první manželka nemá problém podporovat děti v jeho oškubávání,jistě to považuje za dobrý revanš. A Vledan má přeci jen špatné svědomí,takže platí bez odporu.
Autorka textu má,co chtěla.
Moje maminka říkala rozvedeným nápadníkům olízaný koláč.

Jana
15. května • 19:11

@Radana: Souhlas, táta slíznul smetanu a na mámu hodil všednodenní dřinu.

Rambíša
9. května 2018 • 8:59

Taky mi připadá,že si pán myslí,že dětem nějak musí splatit to,že s nimi v dětství jakoby nebyl...Jen z nich udělá vyžírky a zlatou mládež! Děvčata ještě nevydělala sama ani korunu,zřejmě nemají moc představu,jak to v životě chodí,nemělo by se jim jít tolik vstříc.Co se dostane bez námahy,toho si málo váží! Paní bohužel bude celý život "ta druhá",se všemi důsledky.Buď si zvykne,nebo ....

Potvůrka-Podivná
8. května 2018 • 20:04

Nepíše se, proč se rozvedl. Ale v každém případě - není šance, že se změní vztah k jeho dětem. Pokud tam figuruje pocit viny - není šance.

Doporučujeme

Články odjinud