Komentáře k článku zpět na článek

Péťa 19. 5. 2018 | 09:03

@farah.farah: Rodič může podat návrh na předběžné opatření a záleží jaký problém dítě má, pokud je to výchovný problém bude umístěn do výchovného ústavu/diagnostickému/, pokud je tam i nějaká psychiatrická diagnóza bude umístěn do výchovně léčebného ústavu, ale samozřejmě o tom rozhodne soud. Nesuďte lidi, když nevíte co ti rodiče a popřípadě sourozenci v té rodině prožívají. Bohužel mám své vlastní zkušenosti a nikomu bych je nepřála.

helza 18. 2. 2018 | 14:24
Mata69 16. 2. 2018 | 21:31
Secal 16. 2. 2018 | 20:25

mambule: Detox je něco jiného než ústavní výchova. Nevím to jistě, ale na detox musí jít dobrovolně, jinak ho nepřijmou.

mambule 16. 2. 2018 | 15:19

Ad "polepšovna": Ani já jsem nepochopila, co se tím myslí. Ale bez souhlasu úřadů je možné dát děcko třeba na detox - kluk chlastal a fetoval. Mohla to být nějaká ta odvykací komunita apod.

Secal 15. 2. 2018 | 23:25

farah.farah: To nebude tak jednoduché, aby dal rodič bez soudního nařízení dítě do nějakého ústavu. Myslím, že to bude na základě podnětu sociálky, která podá soudu návrh na předběžné opatření o umístění. Ale rodiče by mohli požádat sociálku, tak to mohlo být v tomto příběhu, pokud není vymyšlený.

Elynor 15. 2. 2018 | 19:12

Secal: ano, ale to jsme pořád u toho, že by potomek musel mít nařízenou ochrannou výchovu nebo předběžné opatření, což se děje u soudu. I když - pokud existují soukromé školy, proč by nemohly existovat i soukromé polepšovny. Kupříkladu dle vzoru "lesní školky" taková lesní polepšovna - bydlet ve srubu, spát na chvojí, pro vodu ke studánce, k jídlu chleba s tvarohem, mejt se v potoce, bez elektřiny, tudíž i bez televize, bez mobilů a sociálních sítí, dvanáctihodinová šichta v lese na likvidaci polomů a vysazování stromků, popřípadě stavba milířů na dřevěné uhlí. Vše asi tak 50 km pěšky od nejbližší civilizace.To by se to polepšovalo to by mládež sílila na čerstvém vzduchu... jéje.

farah.farah 15. 2. 2018 | 17:12
Secal 15. 2. 2018 | 16:53
farah.farah 15. 2. 2018 | 15:17

Rambíša: v mnoha případech je to ale skutečně vliv rodiny, ten je naopak dle mého názoru hodně podceňován, lidi si neuvědomí jak malé věci mohou dti poznamenat a přetvářet. To že má někdo jinou chemii v mozku díky které má sociopatocké sklony a pod je samozřejmě taky varianta ale velice ojedinělá.
Tím podceňováním myslím to že si mnozí lidi myslí že dítě musí být brutálně týrané a že v "normální" rodině se jim nikdy nic zlého neděje.ale právě v těch běžných rodinách se dějou věci, které děti negativně ovlivňují, děti intuitivně vnímají pocity dospělých lépe než dospělí lidé sami a především cítí nedostatek lásky která je pro ně prostě přirozeností a základní potřebou, nakrmené umyté ješťe neznamená šťastné a spokojené. Jsou známy pokusy že sociální deprivace a nedostatek kontaktu může vést až ke smrti dítěte (pokusy byly dělány na opicích mládě oddělené od matky bylo krmeno mělo vše potřebné ale nemělo vůbec žádný sociální kontakt s opicemi ani lidm....i.během pokusu zemřelo. Mnoho rodičů taky motivuje nedativném způsobem a věty typu..si pitomej z tebe nikdy nic nebude josu pro děti jako nůž i když si mnozí rodiče myslí že je tím budou motivovat k lepšímu výkonu, akorát v dítěti vytváří program nejsem dost dobrý nemají mne rádi a to se pak může projevit třeba v revoltě a boji s rodiči nebo příklonem k nějaké partě jako "náhradní rodině" většina dětského nevhodného chování se dá odvodit z nějaké přičiny v rodině. Jen je toho tolik že to společnost nechce vidět jak moc vlastně narušené jedince vychovává.

Rambíša 15. 2. 2018 | 13:39

Lidé chápou,když mají dítě postižené nějakou nemocí,ale nechápou,že některé jsou choré uvnitř,dělají zlé věci,chovají se nemorálně,tzv. rostou pro šibenici...Někdy to není výchovou ani rodinou,ale mají to jako nějaký vadný gen.Buď se to podaří nějak zvládnout,nebo se to ještě zhorší,ale určitě nemá smysl se nějak obviňovat,kdysi nějaký předek prohrál statek v kartách,kradl,loupil,vraždil,pil,no a jeho částečky přežívají ve formě zlých ,nepovedených potomků.Případ zde popsaný dopadl(???) ještě snad dobře,ale kolik je takových,co končí moc a moc špatně??

Mata69 15. 2. 2018 | 13:33

maltese: váš příspěvek by se hodil pod jiný článek...jakože dcery nebyly odvaz, že "našly domov" u vašeho přítele, to je pecka. A z čeho měly být odvaz? Rodiče nelze tak snadno vyměňovat jako partnery, pro děti jsou táta i máma jediní, i když zrovna stojí za prd. A jedna dcera u bývalého, jedna u babičky, nedivím se jim, že se cítily opuštěné, opravdu vám chybí trochu toho porozumění jak se asi mohly cítit ony. Někdy život vyvede všelijaké věci a zatočí s námi, ale je potřeba si uvědomit, že děti těžko chápou proč je matka opustila a nechala být. Ať pro to důvody byly jakékoliv. V té době se cítily prostě opuštěné.

Mata69 15. 2. 2018 | 13:29
farah.farah 15. 2. 2018 | 13:10

maltese: a pochopila jste vy jak se asi cítily vaše děti? já jen že tak moc voláte po jejich pochopení ale vaše směrem k nim vůbec nevidím. Dítě potřebuju stabilitu a lásku, když ji od rodičů v děctví nemá začne se to obvykle projevovat na jejich psychice a životních postojích. Už jen rozchod rodičů děti kolikrát nezvládají a dospělí prostě očekávají že s tím budou OK a nechápou že pro dítě je to o něčem úplně jiném než pro ně že tím přichází právě o pocit stability bezpeční, nemohou se spolehnout na ty na kterých jsou závislí, že s nimi budou, vy jste to dcerám udělala opakovaně (i když možná nezaviněně kvůli nemoci)...já se jim vůbec nedivím v tkaovém prostředí děti časdeto právě začnou fetovat nebo být inak problémové a nebo se od rodiče odtáhnou. A celý váš příspěvek je jen jedno velké já já já děti jsou bezdůvodně zlé vy za nic nemůžete......mno......o tom dost pochybuji že by to co díky vám zažily nemly na to jaký k vám mají postoj vliv.....jen to prostě nechcete vidět, to je celé.

maltese 15. 2. 2018 | 12:35

Dcera v 16 na THC nezvladatelná, zlá - já v léčení s depresemi ji chtěla dát na internát, aby dostala režim, moje máma si ji vzala k sobě. Několikrát jí ukradla zlato, o penězích nemluvě. V dospělosti mi vyčetla, že nebýt babičky, skončila by v děcáku. Vůbec jí nedochází, jak mě ničila. Snažila jsem se oběma dcerám dát vše, co jsem měla, u nového přítele našly obě domov, ale ta starší to nebrala. On se pak vrátil k bývalce, já mezitím pustila z fin.důvodů byt, takže jsem byla bezďák, různě po podnájmech, tak jsem uvítala, že mladší u bývalého mohla zůstat adochodit školu. Ta mi dnes za vyčítá, že jsem se na ní vykašlala. Člověk, který se snaží být slušný, nemá zastání a holky ani po 12 letech nic nepochopily, mladší se mnou nemluví ( vnučka mne nezná), starší to po půl roce přešlo, možná jí trochu něco dochází. Na výchovu není návod.

Mata69 15. 2. 2018 | 11:39
Mata69 15. 2. 2018 | 11:39

Aspoň nadpis by mohl být správně...mezera mezi slovy, co? Nečtou to po sobě nebo co?
Souhlasím - co je to "polepšovna"? Chlapec měl problém s disciplínou, drogami, nevypadá to, že by to byl dlouhodobý problém ty drogy - takže jako psycholožka doporučí dát dítě do nějakého diagnostického zařízení a tam ho vezmou jen proto, že rodiče si neví rady? Vlastně nápad jako hrom! Dítě zlobí, neposlouchá - šup s ním na "lepší internát" a oni mi ho dají do kupy a já si vezmu zase zpět napravené dítko. Snad se to neuchytí, protože by byly tyto polepšovny asi narvané k prasknutí.

farah.farah 15. 2. 2018 | 11:25

Taky nějak nechápu kam přesně to dítě dala....polepšovna pokud vím neexistuje existují diagnostické ústavy a do diagnosťáku dítě nevezmou jen proto že to chce rodič, pokud vím tak tam se dítě dostává soudní cestou. Dříve to šlo dobrovolně, ale mám pocit že to v roce 2017 bylo zrušeno...tedy alespoň se o tom tak dřív psalo že tu možnost pro rodiče odložit tam dítě aniž by prošlo soudním posudkem jestli tam vůbec patří chtěli zrušit.....

Elynor 15. 2. 2018 | 10:18

Technická - co to je "polepšovna"? To bývalo za Rakouska-Uherska. Předpokládám, že dneska to bude onačejší zařízení. Ale dobře, co po jméně. Potomka bych asi dala do polepšovny, kdyby nebylo zbytí a byla to poslední možnost. Ovšem jak jsem ten text četla, tak moji synci měli o poznání bouřlivější pubertu, než ten chlapec z článku, a dalo se to přežít i bez polepšovny. Jo, stálo to fůru nervů a času, a s jistým kapitánem od policie jsem si začala tykat, jak často jsme se vídali, ale tak byli to mí synové, kdo už jinej by to měl s nima vydržet než já? A rozhodně bych je nedala do polepšovny proto, že mi to doporučí nějaká psycholožka. O psycholozích obecně je mé mínění blízko bodu mrazu již asi tak 30 let a pochybuji, že by se to v budoucnu změnilo, neb názor jest podpořen tristními zkušenostmi.

Přečtěte si také

Horoskopy

Poslední dobou pro vás není nic nemožné, a proto se snažíte kolem sebe rozdávat optimismus a dobrou…

Nejčtenější články

Doporučujeme