PETRA (45): Propadla jsem vášni, ale rodina mi odpustila

3. 6. 2018
PETRA (45): Propadla jsem vášni, ale rodina mi odpustila
Říká se, že druhou mízu ve středním věku chytají většinou muži, ale Petra zažila něco podobného. Vášnivý románek se ale rychle provalil a Petra měla veliké štěstí, že nepřišla o manžela i celou rodinu…

Je mi 45 let, jsem vdaná a se svým mužem mám dvě velké děti a nekonfliktní vztah. Nedá se říct, že bych byla nespokojená nebo nemilovaná, avšak za ta léta jsme se z opojných společných chvilek překlopili do praktičtější polohy: Kdo nakoupí, kdo zajede s autem do servisu, kdo zařídí opravu sifonu, kdo se staví v domově za jeho starou matkou...

A tak se mi stalo, že jsem po letech stereotypu začala vysílat myšlenky typu: Jaké by to asi bylo s jiným mužem? Pak obvykle přijde shůry nějaká výzva. V mém případě pokušení v podobě dávné platonické lásky.

 Osud mě otestoval, jak na tom jsem, jestli ve mně něco z mladistvých let zůstalo. Jestli někde uvnitř ještě nějaká vášeň doutná. Jízda to byla divoká a nečekaná, v ten moment jsem řešila jen přítomnost.

Měla jsem vášní přímo zatemněno, každou minutou mi prostupoval ON, vše mi najednou dávalo jasný smysl a pořád jsem se jakoby usmívala. Je to opravdu stav, který se nedá ničím jiným a nijak jinak vyvolat. Bohužel to bylo na mně tolik znát, že to velmi rychle prasklo.

Manžela to zasáhlo, ale neodepsal mě. Pochopila jsem, že vášeň nemá s láskou nic společného. Lásku mi projevil můj muž, který mi nedělal scény, ale přijal mě zpět a vlastně mě na rukou nosil, i když jeho mužství je dodnes vystaveno tvrdé zkoušce.

A z charismatického, sebevědomého a odvážného muže, který ve mně objevil nový kontinent, nakonec zbyl jen zbabělý chlapeček, který se ve skutečnosti žen a intimity bojí.

Proč jsem chtěla kvůli někomu všechno zahodit? Co mě k tomu vedlo? Po návratu k rodině, která mě v mé nelehké situaci podržela, jsem si po nějaké době uvědomila ten skutečný svět každodennosti z masa a kostí, ten druhý, plný iluzí, který slouží k únikům každodennosti a stereotypu.

Byla to bolestivá zkušenost, ale jsem za ni ráda. Protože mi ukázala, že mám pevný a skutečný svět, ve kterém se dá žít šťastně. I bez vášně.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Nečekaně se objeví možnost získat velmi výhodnou hypotéku nebo půjčku, za kterou byste si mohli pořídit to, po čem toužíte ze všeho nejvíc. Určitě bude platit, že vždycky je něco za něco.…

Nejčtenější články