PETRA (45): Propadla jsem vášni, ale rodina mi odpustila

3. 6. 2018
PETRA (45): Propadla jsem vášni, ale rodina mi odpustila
Říká se, že druhou mízu ve středním věku chytají většinou muži, ale Petra zažila něco podobného. Vášnivý románek se ale rychle provalil a Petra měla veliké štěstí, že nepřišla o manžela i celou rodinu…

Je mi 45 let, jsem vdaná a se svým mužem mám dvě velké děti a nekonfliktní vztah. Nedá se říct, že bych byla nespokojená nebo nemilovaná, avšak za ta léta jsme se z opojných společných chvilek překlopili do praktičtější polohy: Kdo nakoupí, kdo zajede s autem do servisu, kdo zařídí opravu sifonu, kdo se staví v domově za jeho starou matkou...

A tak se mi stalo, že jsem po letech stereotypu začala vysílat myšlenky typu: Jaké by to asi bylo s jiným mužem? Pak obvykle přijde shůry nějaká výzva. V mém případě pokušení v podobě dávné platonické lásky.

 Osud mě otestoval, jak na tom jsem, jestli ve mně něco z mladistvých let zůstalo. Jestli někde uvnitř ještě nějaká vášeň doutná. Jízda to byla divoká a nečekaná, v ten moment jsem řešila jen přítomnost.

Měla jsem vášní přímo zatemněno, každou minutou mi prostupoval ON, vše mi najednou dávalo jasný smysl a pořád jsem se jakoby usmívala. Je to opravdu stav, který se nedá ničím jiným a nijak jinak vyvolat. Bohužel to bylo na mně tolik znát, že to velmi rychle prasklo.

Manžela to zasáhlo, ale neodepsal mě. Pochopila jsem, že vášeň nemá s láskou nic společného. Lásku mi projevil můj muž, který mi nedělal scény, ale přijal mě zpět a vlastně mě na rukou nosil, i když jeho mužství je dodnes vystaveno tvrdé zkoušce.

A z charismatického, sebevědomého a odvážného muže, který ve mně objevil nový kontinent, nakonec zbyl jen zbabělý chlapeček, který se ve skutečnosti žen a intimity bojí.

Proč jsem chtěla kvůli někomu všechno zahodit? Co mě k tomu vedlo? Po návratu k rodině, která mě v mé nelehké situaci podržela, jsem si po nějaké době uvědomila ten skutečný svět každodennosti z masa a kostí, ten druhý, plný iluzí, který slouží k únikům každodennosti a stereotypu.

Byla to bolestivá zkušenost, ale jsem za ni ráda. Protože mi ukázala, že mám pevný a skutečný svět, ve kterém se dá žít šťastně. I bez vášně.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Na začátku pracovního týdne jste ani nedoufali, že byste mohli profesně uspět. I když jedete na doraz, vyplatí se to. Nadřízený plánujte finanční odměnu a pochvala vás určitě nemine. O…

Nejčtenější články

Doporučujeme