Komentáře k článku zpět na článek

Rambíša 21. 12. 2017 | 12:30

Pán by měl změnit zaměstnání a paní se smířit s tím,že jsou v manželství roky šťastné i roky těžké,a měla by spíš pomoci manželovi,nebo si ho nevšímat,a počkat,ono se to dá do pořádku,je škoda zahodit to,co bylo dobré,a vidět jen to špatné.I ona zřejmě nebyla ideální a on to s ní taky vydržel.

mambule 20. 12. 2017 | 22:05

farah.farah: ne, pro mě to není důvod. Měla jsem to doma jednu dobu dost podobně jako paní z článku, i přibližně v tom věku, a časem to ňák zase přešlo a jsme s mužem kámoši Byly doby, kdy jsme se hádali denně, manžel byl šíleně nervózní, kvůli každé pitomosti vybuchoval jak sopka, taky chtěl být spíš sám než s námi, špatně mě i děcka snášel, postupně to bylo vzájemné. Děcka tím i našimi hádkami dost trpěla, už jsem zde o tom dřív psala. Teď se rafneme naprosto výjimečně. Ani nedokážu vysvětlit, proč jsme se tak zklidnili, možná v tom byly hormony

farah.farah 20. 12. 2017 | 18:48

mambule: tak že pro tebe to že už tam není žádný cit a lidi se tak nějak začnou spíš nesnášet a tiše tolerovat není ani ve věku kdy má ještě šanci na nového partnera dostatečný důvod k rozvodu? Vycházím z tvých důvodů.......protože naprostá většina vztahu zajde právě na to že vztah přestane fungovat a už to jednoho nebo oba vlastn nezajímá jedou jen na sterotyp který jeden zmnit nehodlá a druhého to ubíjí že má pocit že s tím člověkem umře za živa.což je podle mne naprosto legitimní důvod i když není ani alkoholik feťák ani ji nemlátí a není duševně nemocný....to že je naprděných a nerudných chlapů mraky je jedna věc to jestli má ženská poinost mít jednoho takového doma je věc jiná.;)

farah.farah 20. 12. 2017 | 18:44

Tak opět jawko většina problémů je tu hlavní problém ve vzájemné komunikaci .buď chybí a nebo je nesprávná tak že to co je řečeno je od sebe akorát oddaluje. Na vztah musí být dva nejde budovat ani udržet jen jednostranně. Ano lidi mohou mít problémy a velké ale to nijak neospravedlňuje to aby si to léčili tak říkajíc na partnerovi či partnerce....on ten druhý umí pochopit že vám není do zpěvu ale už je pro něj těžké pochopit proč jste protivní i na něj, když on vám nic neudělal......zkrátka to že má člověk problém nijak neomlouvá to jak se chová k ostatním zvláště pak k těm, kteří s příčinou problému nijak nesouvisí. Jinak ale mám pocit že je ten příběh poněku nereálný protože v dnešní době je až katastrofální nedostatek pracovníků, tak že pokud někdo potřebuje změnit zaměstnání třeba z důvodu nesolidnosti stávajícího zaměstnavatele tak v dnešní době najde práci do měsíce, tudíž není vůbec důvod aby byl pán v tak depresivním stavu, jo za kryze a nebo kdyby byl tsně v důchodovém věku tak neřeknu ale nyní???

Mata69 20. 12. 2017 | 09:20
mambule 20. 12. 2017 | 06:15

Krize středního věku, důvodem může být tisíce jiných věcí než peníze. Ostatně domácnost, kde se vyhazuje jídlo kvůli špatnému odhadu kuchařky, na tom nemůže být s penězi nijak zle - anebo že byste naopak neměli ani ledničku s mrazáčkem, kam lze nastrkat porce hotového jidla? Za mě - důvod k odchodu z manželství = násilí (i psychické), alkoholismus případně drogy, a pak třeba duševní porucha, kterou by si partner odmítal léčit. Naprděných a nerudných chlapů kolem 50 jsou mraky...

Přečtěte si také

Recepty pro vás Další recepty