PETRA (51): Nikdy by mě nenapadlo, že si můj syn vezme bývalou prostitutku

18. 11. 2018
PETRA (51): Nikdy by mě nenapadlo, že si můj syn vezme bývalou prostitutku
Znáte matku, kterou by nešokovalo, že si její syn chce vzít bývalou prostitutku? Petra se vždycky bála okamžiku, kdy si přivede nějakou nevěstu, ale tohle opravdu nečekala.

Ondra je můj jediný syn. To víte, jedináček… takže si asi umíte představit, jak jsem na něj byla vždycky fixovaná. Všechno se ještě zhoršilo po mém rozvodu. Ondrovi bylo šest a já s ním zůstala najednou sama. Samozřejmě, že jsme se na sebe extrémně upnuli.

Ve škole se vždycky dobře učil, a tak se rozhodl, že půjde na vysokou. Vybral si medicínu a já na něj byla moc pyšná. Občas mi trochu vrtalo hlavou, proč pořád nemá holku a že celé dny jen vysedává doma. Ale vlastně jsem byla šťastná, že nemusím být doma sama. Ondra byl navíc hodně naivní a důvěřivý – bála jsem se, že si ho jednou najde nějaká mrcha.

Kolegové z medicíny se jednou domluvili, že oslaví narozeniny svého spolužáka opravdu netradičně, a sice návštěvou bordelu. Šest se jich vypravilo do vykřičeného domu někde na okraji Prahy. Můj syn byl v té době ještě panic, tak o to ten večer přišel.

Od toho dne ale začal být jako vyměněný. Všimla jsem si, že je myšlenkami pořád někde jinde, a jednou jsem ho v koupelně přistihla při masturbaci. Později se mi přiznal, že se mu sex hrozně líbí, ale protože je nesmělý, neumí si namluvit děvče.

Nakonec začal vyhledávat ženy volnějších mravů, které nemusel nijak dobývat. Začal kvůli tomu dokonce chodit na brigádu, protože takový sex není levná záležitost.

No… a takhle poznal i Valerii. Jednoho dne si zaplatil její služby, za pár dnů ji vyhledal znovu a pak prý zjistil, že ji miluje. Musím uznat, že to byla opravdu krásná dívka a nebyla ani hloupá. Vyprávěla mi, že studovala filozofii, ale školy nechala, protože chtěla vydělávat a ne se jen učit.

Jenže když mi ji Ondra přivedl a řekl, že byla prostitutka, byl to pro mě pořádný šok. Před ní jsem se ještě držela, ale jen odešla, pustila jsem se do něj. „To přece nemyslíš vážně! Copak už na tebe nic lepšího než děvka nezbylo?“ křičela jsem.

„Mami, neznáš ji, tak nesuď! Má mě ráda a chce se změnit. A hlavně, já jsem šťastný, tak bys měla být taky!“ hájil svou lásku syn. „Jsi naivní blázen, když jí ty lži věříš! Jestli si ji vezmeš, už tu nemáš domov. Vyber si: buď já, nebo ona!“ Tím jsem syna ztratila.

Ondra se hned druhý den odstěhoval k Valerii a mně už se neozval. Dokonce ani na svatbu mě nepozvali, ale stejně bych na ni nešla. Občas jsem se o nich něco dozvěděla od našich společných známých. Například, že Valerie pracuje jako recepční v nějakém luxusním hotelu a Ondra dál poctivě studuje medicínu.

Tak uběhly dva roky. Nic se nezměnilo, já neměla syna, zatímco on žil s Valerií – a jak jsem se doslechla, prý velmi šťastně. Jednoho dne jsem ze schránky vytáhla pozvánku na synovu promoci. Nemohla jsem tam nejít, tak moc jsem ho chtěla vidět! Jen si mě Ondra všiml, hned za mnou šel. „Ahoj, mami, to je dobře, že jsi tady,“ řekl a mně zvlhly oči…

 A tak už jsme zase všichni spolu a já nemám jen syna, ale i dceru. Valerie se ukázala jako žena do nepohody. Celé ty dva roky do úmoru pracovala a živila Ondru, jen aby mohl dostudovat. Brala si prý samé přesčasy, služby o víkendech i svátcích.

Pochopila jsem, jak moc jsem se v ní mýlila. Jenže takové jsme přece všechny mámy, že chceme pro své děti to nejlepší. Ondra teď pracuje jako internista v jedné nemocnici a Valerie se pomalu chystá na mateřskou. Za měsíc bych se měla stát babičkou vnučky Natálky a už se na ni moc těším. Můj syn je opravdu šťastný a já si jeho štěstí užívám s ním.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Nadřízený na vás klade velké nároky, ale vám se jeho příkazy nedaří splnit. Nechcete se pouštět do unáhlených rozhodnutí a zbrklé práce. Jednoduše se bojíte, že uděláte chybu, a k tomu se…

Nejčtenější články

Doporučujeme