Petra Němcová: Čeští novináři jsou hodní

24. 7. 2007
Petra Němcová: Čeští novináři jsou hodní
Česká modelka Petra Němcová (27) se na festivalu v Cannes stala ostře sledovaným objektem. Nedávno byl zveřejněn její rozchod se zpěvákem Jamesem Bluntem a každého zajímalo, zda už někdo jiný zaujal jeho místo v srdci krásné blondýny.

V Cannes se Petra na premiéře filmu Dannyho parťáci 3 potkala také s Bradem Pittem a Angelinou Jolieovou, kteří si nedávno hořce stěžovali na české novináře. Ona sama je však hájí.

"Já nemohu říci, že bych s českými novináři měla někdy problém. Jsou na mě vždy hodní a respektují mě. Mnohem horší jsou paparazzi v Anglii a ve Španělsku, tam je to pro známé osobnosti opravdu velmi těžké. Bulvární novináři tam běžně překračují určité dané hranice slušnosti," říká Petra, která je s novináři nejčastěji ve styku kvůli svým charitativním aktivitám. Nyní v Cannes pózovala na pláži při slavnostním představení kalendáře Supermodel Calendar 2008, pro který nafotil dvanáct českých modelek Gilles Bensimon, známý fotograf z magazínu Elle. Vypadala dokonale, jako vždy, když jsou kolem kamery v pohotovosti. Přitom svému vzhledu Petra nevěnuje přespříliš pozornosti, a hlavně času.

"Dokážu se namalovat za pět minut. Ano opravdu, za pět minut," prozrazuje. "Dám si jen nějaký makeup a korektor na tvář. To je vše. Za pět minut, ani ne, jsem hotová, pokud nejde o nějaké studiové focení. A když jsem někde v přírodě, to se nelíčím vůbec. Přece se nebudu malovat pro stromečky a zvířátka," směje se Petra.

Na dovolenou s rodiči Petra Němcová stále cestuje, většinou kvůli své nadaci, kterou založila půl roku poté, co v prosinci roku 2004 přežila s těžkými zraněními tsunami v Thajsku. Její přítel, fotograf Simon Atlee, tam tehdy zahynul. Přesto se Petra do Thajska od té doby vrátila už mnohokrát.

"Postavili jsme tam školu, kterou jsme nedávno otevřeli. Také jsme uvedli do provozu počítačové středisko, to bylo v únoru. A od té doby jsem tam byla již zase třikrát," vypočítává Petra Němcová. "Vzpomínky na tsunami samozřejmě mám a vždy ve mně budou, ale snažím se tam vždy vidět to lepší. Proto se taky zaměřuji na konkrétní pomoc dětem. S charitou děláme hodně programů v různých zemích, stavíme kromě škol a školek i nemocnice a také pomáháme dětem emociálně se vyrovnat s válečnými konflikty nebo přírodními katastrofami v Indonésii, Kambodži, Indii, na Haiti nebo Srí Lance. Máme několik programů, jeden z nich nyní proběhl i doma v Čechách, kdy jsme s Terezou Maxovou a společností Hewlett Packard vybavili počítači dva dětské domovy."

Na dovolenou zatím neměla ani pomyšlení, určitě se však nechystá nikam do tropů. "Rozhodně se nenudím a na co se těším, je dovolená. Ale strávím ji patrně s rodiči, kteří žijí stále v Čechách," dodává modelka, která byla v poslední době vídána ve společnosti takových hvězd, jako je Robbie Williams nebo herečka Lindsay Lohanová.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Atmosféra v rodině není sice ideální, ale o víkendu povolí ledy. Opět se dostanete do kondice. Už si nelezete tolik na nervy a navzájem se podporujete. Hlavně nebuďte moc extravagantní,…

Nejčtenější články

Doporučujeme