Pevný dekolt a poprsí - automasáž a přírodní péče

Pevný dekolt a poprsí - automasáž a přírodní péče

Dekolt je reprezentující částí ženského těla. Nezáleží vůbec na tom, jestli nás příroda obdařila kypře zaoblenými prsy, či jejich jemnějšími tvary. Důležité je, aby pokožka dekoltu byla sametová jako hedvábí a přilákala tak zrak každého muže.

Jak to s těmi prsy vlastně je?

Během života prochází ženská prsa nejrůznějšími změnami. Od první menstruace, kdy se začínají zvětšovat, přes těhotenství, kojení až po klimakterium. Každá žena kolem čtyřicítky si začíná všímat, že pevnost jejího poprsí i dekoltu postupně ochabuje, pokožka je sušší, vrásčitější a ztrácí jiskru a jas.

Domácí rozmazlování

Vzhled prsou je do určité míry dán geneticky, ale z velké části jej můžeme samy ovlivnit. Celý dekolt je držen jakousi „kožní podprsenkou“. Její zaoblenost závisí na napětí kůže a podpůrných svalů. Jelikož je pokožka v těchto místech mnohem hůře zásobena živinami, je tedy více citlivější a náchylnější k vysoušení. Proto si tato místa musíme hýčkat.

Rostlinné oleje – přírodní luxusní péče

Základem krásného dekoltu je perfektně vyživená a hydratovaná pokožka. Proto je důležité si ji pravidelně ošetřovat. Výbornými pěsticími přípravky jsou panenské rostlinné oleje. Jsou to vlastně směsi nenasycených mastných kyselin. Díky nízké molekulární hmotnosti a kulaté stavbě molekul chemických sloučenin lehce pronikají do kůže. Laicky vzato jejich složení je podobné kožním tukům, proto je můžeme označit jako tuky příbuzné, jsou tedy pokožkou velmi dobře snášeny. Nejlepší rostlinný olej se získává bez tepelného či chemického zpracování, takovým říkáme extra panenské. V tomto oleji je vždy hodně vitaminů A, E, D a mnoho dalších cenných látek, proto jsou vhodné jak k zevnímu, tak i k vnitřnímu používání. Pro tyto partie doporučuji mandlový, sezamový, pupalkový, z lískových oříšků či jojobový.

Automasáž a jak na ni?

Ráno a večer bychom měly oblast dekoltu hydratovat pleťovou vodou, můžeme použít i rozprašovač. Večer je dobré si dopřát jemnou masáž některým z výše uvedených rostlinných olejů. Provádíme ji tak, že zvedneme levou paži a pravou rukou dlouhými táhlými pohyby postupujeme od spodní linie pravého prsa až ke klíční kosti a do podpažní jamky na levé straně, tento postup zopakujeme i na druhé půlce těla. Dále pokračujeme od klíční kosti směrem nahoru až do linie brady. Touto automasáží pečujeme nejen o krásný dekolt, ale denně kontrolujeme změny v oblasti prsou, což je důležitou zdravotní prevencí.

Hydratační maska

Jednou či dvakrát týdně si můžeme dopřát hydratující masku z jogurtu. Připravíme si ji tak, že 4 lžíce bílého tučného biojogurtu smícháme s 2 lžičkami tekutého medu a 1 lžičkou citronové šťávy. Vzniklou směs naneseme na obličej, krk, dekolt a necháme 20 minut působit. Po uplynutí této doby tyto místa smyjeme a promažeme mandlovým olejem.

Klepněte pro větší obrázek

Výživná maska

Velmi se také osvědčila maska z ovesných vloček. Potřebujeme na ni 3 lžíce jemně mletých ovesných vloček, 6 lžic vroucí vody, 1 lžičku citronové šťávy. Vločky přelijeme vroucí vodou a necháme je přikryté 10 minut odstát, pak přidáme citronovou šťávu a dobře promísíme. Naneseme na obličej, krk, dekolt a necháme 20 minut působit. Po tuto dobu je vhodná relaxace. Pak masku opláchneme a pokožku promažeme mandlovým olejem.

Přírodní peeling

Na prokrvení a zjemnění pokožky je výborný peeling. Připravíme si ho tak, že hrst mořské soli namočíme na 2 sekundy do teplé vody, ona se trošku zjemní a následně s ní masírujeme oblast krku, šíje, dekoltu a prsou. Sůl nám pomůže odstranit odumřelé buňky a pleť po ní zůstane nádherně hebká.

Hydroterapie zpevňuje poprsí

O kvalitní prokrvení a zpevnění poprsí se postará pravidelná střídavá sprcha. Začneme s teplou vodou. Proudem této vody kroužíme celkem 10x kolem každého prsa a pak proud vody nasměrujeme na dekolt a oblast krku. Potom vše opakujeme i se studenou vodou. Tuto proceduru provádíme pravidelně 1x denně. Pro zintenzivnění účinku si můžeme před sprchou prsa namasírovat jemným kartáčkem.

Bylinky na zpevnění prsou

V Orientu mladé ženy pravidelně užívají semeno pískavice řeckého sena (trigonella foenum – granum l.), aby měly pevná, pěkná a pružná ňadra. Prášek ze semena můžeme podávat 3x denně na špičku kulatého nože po dobu 4 až 5 měsíců.

Pevná prsa díky cvičení

Cvičení je pro krásné poprsí také velmi důležité. Doporučovala bych k němu nafukovací over ball. Cvik, který uvádím, se mi velmi osvědčil - provádíme ho tak, že si over balon vložíme mezi dlaně a ruce zvedneme na úroveň prsou a začneme jimi tlačit proti sobě (mačkáme balón), takto postupujeme 20x. Potom můžeme ruce posunout o 20 cm doprava doprava, doleva, nahoru či dolů a tento samý cvik opakovat. Časem přidáváme až do 100 stlačení. Rovněž pravidelné plavání posiluje prsní svaly.

Spánek pro krásu

Kvalitní spánek prospívá tělu i duši. Je tedy zdrojem síly a dobré nálady.

Další rady pro svůdný dekolt

  1. perfektně sedící podprsenka chrání před ztrátou elasticity
  2. správné držení těla, tedy ramena dozadu a směrem dolů, prsa ven, břicho vtažené dovnitř
  3. pravidelná péče, 1x denně dopřejme těmto partiím posilující masáž
  4. důležitá je rovněž zdravá výživa s dostatkem vitaminů a stopových prvků
  5. pravidelný pohyb
  6. dostatečný pitný režim hydratuje celé tělo
  7. i plnohodnotný sexuální život je nenahraditelným pomocníkem
  8. nesmírně důležitá je i vnitřní harmonie, z té vychází celková krása člověka

Pravidelnou péčí a cvičením si celkem snadno „vypěstujeme“ zářivý a neodolatelný dekolt. Tak s chutí do toho!

Doporučujeme

Články odjinud