Pierre Brice: Nejslavnější indián Vinnetou byl hrdina i ve skutečnosti. Co dokázal?

10. 7. 2020
Také si neumíte představit dětství bez apačského náčelníka Vinnetoua? Jeho představitel, herec Pierre Brice, nejprve o nějaké roli apačského indiána nechtěl ani slyšet. Karla Maye a jeho knihy vůbec neznal, ve scénáři měl Vinnetou málo textu, a navíc měl jezdit na koni, což vůbec neuměl. Kromě toho se domníval, že film bude propadák, a do toho jít nechtěl. Opak se stal pravdou.

Jako dítě byl v odboji

Narodil se v roce 1929 ve Francii v rodině, která pocházela ze starého šlechtického rodu. Jeho celé jméno znělo Pierre-Louis baron de Bris. Jeho otec sloužil za války u námořnictva a Pierra zřejmě silně ovlivnil, protože ke konci války pomáhal při vyprošťování zraněných. Bylo mu třináct let, když se zapojil do odboje a po nocích pašoval šifrované zprávy. Už tenkrát měl v sobě odvahu a taky touhu po spravedlnosti. Kdyby tak tušil, že právě tyhle vlastnosti ho budou provázet i v jeho filmových rolích.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Venuše je v příjemném sextilu s Uranem, a proto vám jde seznamování jako po másle. Na romantického protějška narazíte v situaci, která nebude obvyklá. Nicméně se nakonec ujistíte v tom, že…