Pink na jaře in

23. 1. 2001
Kalendář sice stále ukazuje leden, to však vizážistům nikterak nebrání v módních trendech. Již dnes víme, co se bude nosit na jaře, jak musíte vypadat, abyste šly s dobou. Některé zajásají, jiné posmutní, pravdou však zůstává, že letošní jaro a léto se nese v růžové barvě.

Pink na jaře in

Kalendář sice stále ukazuje leden, to však vizážistům nikterak nebrání v módních trendech. Již dnes víme, co se bude nosit na jaře, jak musíte vypadat, abyste šly s dobou. Některé zajásají, jiné posmutní, pravdou však zůstává, že letošní jaro a léto se nese v růžové barvě.


Přední světový vizážista Fred Farrugia, mimochodem umělecký ředitel francouzského gigantu Lancôme, představil hned 2. ledna 2001 svou vlastní vizi jarní tváře moderní ženy. Pro tuto sezónu zvolil růžové a akvamarínové odstíny. Ostatní jej následují stejně jako tomu bylo v předchozí kolekci - syté rty, světlá pleň a tvář ozdobená krajkou i v těch předchozích. Vždyň právě Farrugia odstartoval rudou horečku, medové opojení či duhovou pohádku. Názvy jednotlivých kolekcí dokonale vystihují jejich jedinečnost, extravaganci a krásu. Pinksplash znamená v překladu růžový nástřik.


Základem každého líčení je zdravá a svěží pleň, na ošetřenou pokožku naneste jen malé množství jemně krycího make-upu. Zcela postačí, nanesete-li jen na místa, která potřebujete jemně zkorigovat - okolí nosu, pod oči a na bradu. Slabou vrstvou transparentní pudru vše zafixujte. Tím jste připravily obličej na další kouzlení.


Novinkou v líčení obličeje na zcela nový a revoluční Touche Liberté, osvěžující make-up. S jeho pomocí se i sebe unavenější tvář stane svěží a plnou života. Se všemi nedostatky si lehce poradí oblíbená malá krabička, skrývající v sobě korektory ve třech odstínech Palette Mix. Tvářičky jako růžičky získáte po nanesení zdravíčka v růžové barvě.


Velmi sexy působí líčení očí. Nehledejte štětečky ani aplikátory na oční stíny. Ten nejlepší nástroj máte vždy u sebe - prsty. Sytý růžový stín naneste prstem na horní víčko a jemně jej protáhněte, aby barva byla na první pohled vidět. Ale pozor, moc to nepřehánějte, aň se z vás nestane klaun. Nejdete na maškarní bál, ale do kanceláře či do školy. Podél horních řas vykreslete přesnou linku tužkou na oči, sáhněte po akvamarínové, světle modré či světle zelené barvě, nemáte-li tolik odvahy, zvolte hnědou-černou variantu. Vše zakončete vrstvou prodlužující řasenky.


Rty představují hlavní bod celého líčení. Konturku se stejné barvě rtěnky nejdříve ořezejte, abyste mohly udělat co nejpřesnější linku. Tužkou vyplňte i koutky rtů, barva zde tak vydrží mnohem déle. Malý štětečkem na rty s ostrou špičkou vám pomůže vykreslit ústa s přesností přímo matematickou. Jakou barvu vybrat na rty? Řiďte se tónem pleti. K pokožce s modrým a růžovým nádechem skvěle padne odstín Paradise či Sirop de Grenadine, syté, velmi výrazné barvy. Zlatavé pleti nejlépe sluší barvy Sirop de Petale, Baramba a Marshmallow, jemnější, přírodnější odstíny.


Na večer si ozdobte lícní kosti jemným popraškem stříbrných třpytek a nezapomeňte na lak na nehty v ostře růžové barvě.

text & foto: simona.cz

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Užíváte si úspěšné dny a je docela možné, že jste nedávno slušně povýšili anebo se dočkali zvýšení platu. Neusínejte však na vavřínech, protože se omezí příliv energie. A to již brzy!…

Nejčtenější články

Doporučujeme