Pivo jako prevence infarktu

30. 5. 2002
Pivo jako prevence infarktu
Vědci z australské univerzity v Newcastlu prokázali, že střídmé požívání piva funguje coby účinná prevence infarktu.

Pivo jako prevence infarktu

Klepněte pro větší obrázek Vědci z australské univerzity v Newcastlu prokázali, že střídmé požívání piva funguje coby účinná prevence infarktu.

Výzkum se uskutečnil na reprezentativním výběru jedenácti tisíc pacientů ohrožených kardiovaskulárními chorobami. Dotyční konzumovali v různé míře různé alkoholické nápoje, především pivo. Cílem bylo zjistit, jak vysoká dávka kterého druhu alkoholu ještě "léčí" a která naopak má na organismus vysloveně negativní účinky.

Zjistilo se, že nejodolnější proti infarktu byli muži, kteří šest dnů v týdnu pili dvě malá piva denně a ženy jedno velké, což prezentuje pětadvacet a patnáct gramů alkoholu.
České pivaře však tato zpráva nijak nezaskočila - ti už dávno dobře vědí, a také to často zdůrazňují, že pivo je nejlepší lék! A na všechno! Dosud jim však jen málokdo věřil..(Plus)

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Ke konci týdne se cítíte báječně a pořád se držíte na špici kariérního žebříčku. S nadřízeným problémy nemáte, právě naopak. Podporuje vás v nápadech, se kterými stále přicházíte. Jen si…

Nejčtenější články

Doporučujeme