Pivo je všelék, snižuje riziko mrtvice a prodlužuje život

29. 7. 2002
Pivo je všelék, snižuje riziko mrtvice a prodlužuje život
V sousedním Rakousku se vědci přesvědčili o prospěšnosti zlatavého moku. Prokázali totiž, že středně stupňová piva dokáží snížit riziko mrtvice až na polovinu!

Rakouští lékaři prokázali: Pivo je všelék, snižuje riziko mrtvice a prodlužuje život

V sousedním Rakousku se vědci přesvědčili o prospěšnosti zlatavého moku. Prokázali totiž, že středně stupňová piva dokáží snížit riziko mrtvice až na polovinu! Profesor medicíny Manfred Walzl také došel k závěru, že osoby popíjející �desítku� denně žijí déle a v mnohem menší míře podléhají zejména kardiovaskulárním chorobám.

�Lidé pijící pivo mají mnohem lepší krevní oběh a nejsou zdaleka tak náchylní k infarktu či k rakovině,� usmívá se nad sklenicí piva profesor Walzl.
Výzkum vedl na Univerzitě v Grazu. Ve svém kolektivu odborníků se pustil do ověřování teorií o zdravých lidech �užívajících� pravidelně, avšak v malých dávkách pivo.

�O pití alkoholu se v posledních letech hodně hovoří. Různé prameny uvádějí, že dvě deci jemného červeného vína nebo sklenice piva denně prospějí. Já jsem se ale zaměřil na ověřování těchto teorií v praxi. Zatímco u červeného vína došlo ke snížení rizika mrtvice o pět procent, u pití středně stupňových piv jsme zjistili snížení až o padesát procent! A jaká je ona léčebná dávka? U piva sklenice až dvě denně v závislosti na zdraví a tělesné konstituci.�

V Grazu si dokonce troufají vyslovit velmi odvážnou hypotézu. Na základě ní se čtyřicetiletí lidé konzumující denně umírněné množství piva dožijí věku až sta let. �Ženy mohou denně vypít půl litru a muži až jeden litr piva. Nesmí to však být pivo vícestupňové. Zdravá jsou dokonce i nealkoholická piva,� tvrdí profesor Walzl. (Plus)

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Máte pocit, že k vám proudí lepší nálada od drahé polovičky. Že by se to nakonec vytříbilo? Ano, ale máte před sebou ještě dlouho cestu. Musíte být tolerantní. Myslíte hodné na své pohodlí…

Nejčtenější články

Doporučujeme