Pivo je všelék, snižuje riziko mrtvice a prodlužuje život

29. 7. 2002
Pivo je všelék, snižuje riziko mrtvice a prodlužuje život
V sousedním Rakousku se vědci přesvědčili o prospěšnosti zlatavého moku. Prokázali totiž, že středně stupňová piva dokáží snížit riziko mrtvice až na polovinu!

Rakouští lékaři prokázali: Pivo je všelék, snižuje riziko mrtvice a prodlužuje život

V sousedním Rakousku se vědci přesvědčili o prospěšnosti zlatavého moku. Prokázali totiž, že středně stupňová piva dokáží snížit riziko mrtvice až na polovinu! Profesor medicíny Manfred Walzl také došel k závěru, že osoby popíjející �desítku� denně žijí déle a v mnohem menší míře podléhají zejména kardiovaskulárním chorobám.

�Lidé pijící pivo mají mnohem lepší krevní oběh a nejsou zdaleka tak náchylní k infarktu či k rakovině,� usmívá se nad sklenicí piva profesor Walzl.
Výzkum vedl na Univerzitě v Grazu. Ve svém kolektivu odborníků se pustil do ověřování teorií o zdravých lidech �užívajících� pravidelně, avšak v malých dávkách pivo.

�O pití alkoholu se v posledních letech hodně hovoří. Různé prameny uvádějí, že dvě deci jemného červeného vína nebo sklenice piva denně prospějí. Já jsem se ale zaměřil na ověřování těchto teorií v praxi. Zatímco u červeného vína došlo ke snížení rizika mrtvice o pět procent, u pití středně stupňových piv jsme zjistili snížení až o padesát procent! A jaká je ona léčebná dávka? U piva sklenice až dvě denně v závislosti na zdraví a tělesné konstituci.�

V Grazu si dokonce troufají vyslovit velmi odvážnou hypotézu. Na základě ní se čtyřicetiletí lidé konzumující denně umírněné množství piva dožijí věku až sta let. �Ženy mohou denně vypít půl litru a muži až jeden litr piva. Nesmí to však být pivo vícestupňové. Zdravá jsou dokonce i nealkoholická piva,� tvrdí profesor Walzl. (Plus)

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Když budete vnímavější, objevíte nové možnosti, jak se v životě prosadit. Nemusíte hned měnit zaměstnání, můžete se například realizovat i prostřednictvím svého hobby. Nebraňte se ani…

Nejčtenější články