Plavání je v létě na hubnutí nejlepší. Zvolte ale intervalový trénink. Jak na to?

16. 8. 2020
Plavání je v létě na hubnutí nejlepší. Zvolte ale intervalový trénink. Jak na to?
Chodit v létě běhat je kolikrát možné jen po ránu nebo až pozdě večer, když už není horko. Plavat se ale dá kdykoliv. Je to příjemné i užitečné – v létě ideální způsob, jak shodit pár kil. Zkuste intervalové plavání, tím zvýšíte množství spálené energie, procvičíte celé tělo a bude vás to i víc bavit.

Skvělé pro klouby

Kardio cvičení je jednou z nejdůležitějších součástí hubnutí, protože napomáhá spalování tuků. Nejčastějším pohybem tohoto typu je běh a cyklistika, ale v okamžiku, kdy letní teploty překročily třicítku, to chce změnu. Vyzkoušejte plavání. „Ačkoli plavání vypadá v podání mnohých plavců poměrně neohrabaně, a někdy až děsivě, je to jedno z nejlepších kardiovaskulárních cvičení, kterému se navíc můžeme věnovat v jakémkoliv věku. Jako aerobní cvičení posiluje srdce a je vhodné i pro lidi obézní, protože nenamáhá klouby, jelikož voda nadnáší 90 procent tělesné hmotnosti,“ vysvětluje plavecký trenér Kris Gagne.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Mezinárodní Den Země využijte k procházce či sportu. Užívejte si krásy přírody a po toulkách lesem posbírejte třeba odpadky. Budete mít dobrý pocit a uvědomíte si, že jsou důležitější…

Nejčtenější články

Doporučujeme