Plážová lehátka i deky využijete i na břehu českého rybníka

11. 6. 2020 Reklama
Plážová lehátka i deky využijete i na břehu českého rybníka
K moři se letos vydá jen málokdo. Místo opalovačky na pláži podél azurově modrého moře si deku nebo lehátko většina z nás rozprostře na písku nebo trávě u některého z tuzemských rybníků. I ty totiž mají své krásy. Že plážovou deku nebo lehátko ještě nemáte? Nejvyšší čas to napravit. I u rybníka vám totiž skvěle poslouží.

Vydat se k vodě neznamená obléknout si plavky, vzít opalovací krém a vyrazit. Obzvlášť s malými dětmi je to výprava skoro na severní pól. Kromě plavek a opalováku totiž potřebujete taky něco, na co si sednete nebo lehnete, ručník nebo osušku na otření a něco k snědku.

Na váze a skladnosti záleží

Přeci za sebou nepotáhnete kufr na kolečkách, nebudete mít na zádech ohromnou krosnu. Věci na pláž si bereme v tašce nebo batohu. A je jedno, zda to bude pláž u moře nebo u rybníka. V každém případě musí jít deky, osušky i plážová lehátka snadno složit do malých rozměrů a nesmí vás nijak zatížit.

Náš tip: Hlídejte si i rozměry v rozloženém stavu. Určitě totiž nechcete polovinu svého těla zbavovat písku jen proto, že vám lehátko nebo deka byly krátké.

Je lepší deka nebo lehátko?

Deka je lehká a tenká. Na pláži ji musíte něčím zatížit, aby vám neuletěla. Každou nerovnost pod sebou ucítíte, když ji namočíte, budete ležet v mokru. Na druhou stranu se do ní při odchodu domů můžete zabalit stejně jako do osušky.

Lehátko je oproti dece polstrované, bude se vám na něm pohodlněji ležet. Spodní strana je z PVC folie, dobře izoluje od chladu a vlhka na zemi. Písek na něm neulpí, nebudete ho muset složitě vyklepávat.

Klepněte pro větší obrázek

Jak vybrat plážové lehátko?

Na trhu najdete lehátka v mnoha provedeních. Skládací, v ruličce, s kovou konstrukcí. Jaké si vybrat?

  • Lehátko s kovovou konstrukcí se hodí na zahradu. Kdo by se s ním táhl k vodě?
  • Plážové lehátko v ruličce je skladné a lehké, snadno ho strčíte do tašky nebo batohu. Dobře se s ním cestuje i letadlem. Nezabere totiž moc prostoru, navíc skoro nic neváží.
  • Skládací plážová lehátka jsou na prostor o něco náročnější než ta v ruličce. Co do hmotnosti jsou na tom ale podobně.

Náš tip: Skládací lehátka i ta v roličce se snadno udržují, mají báječné izolační vlastnosti a jsou dostupná v mnoha barevných designech.

A co deka?

Na louku, pláž, do lesa nebo na piknik se hodí i pikniková deka. Její spodní strana je potažená alu folii, navíc je dostatečně velká i pro víc osob. Stejně jako lehátka se dá sbalit do praktického balení.

Víte, že deky i lehátka jsou dostupná v mnoha designech? Na své si přijdou děti i dospělí.

Čas strávený u vody je určený k odpočinku a osvěžení. Určitě nechcete ležet na kamínkách, z plavek si vyklepávat písek nebo nastydnout jen proto, že jste leželi v mokru. Vsaďte na plážová lehátka a deky.

A komu to nestačí, ten si může pořídit i plážovou osušku. Tu položíte na zem, nebo si jí pokryjete lehátko. Hned se vám bude odpočívat pohodlněji.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

S průběhem pracovního týdne jste spokojení. Není divu, když si poradíte i s tím nejnáročnějším úkolem. V pátek se trošku zklidněte a nerozdělávejte další práci, na to budete mít dost času…

Nejčtenější články

Doporučujeme