Plážové vlny nejen na dovolené: Jak si letní účes vytvořit i doma? | Foto: iStock

Foto: iStock

Plážové vlny nejen na dovolené: Jak si letní účes vytvořit i doma?

Také vás u moře baví ten nedbalý plážový look, kdy si přes den máčíte hlavu v moři a večer vám na hlavě slaná voda pomocí mořské brízy vytvoří přirozené a krásné vlny à la surfařka? Tento účes si snadno můžete vytvořit i doma a alespoň trochu si přivodit tu bezstarostnou vůni dovolené!

Pomocí prstů

Pokud jsou vaše vlasy poddajné a snadno se upravují, máte vyhráno, vytvořit plážové vlny pro vás bude hračka. Stačí si pořídit kvalitní sprej do vlasů s obsahem soli s lehkou tužicí schopností, který nahradí slanou mořskou vodu, a jde se na to. Pak už se jen předkloníte a sprej do vlasů rovnoměrně nastříkáte. Nakonec se délky vlasů lehce pomačkají dlaněmi, aby vznikl surfařský look, a během pár minut je hotovo.

Jak si vytvořit vlny pomocí žehličky? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Pomocí spánku

Ano, i během spánku se vám mohou vytvořit krásné plážové vlny, jen tomu musíte trochu pomoct. Suché vlasy přestříkejte vlasovou mlhou s obsahem soli, aby získaly jemnou vlhkost. Poté účes rozdělte na šest stejných pramenů a zapleťte z nich volné copy. Do rána vlasy proschnou a po rozpletení je stačí velmi opatrně pročísnout prsty a zafixovat lakem na vlasy.

Pokračování 3 / 5

Pomocí difuzéru

Skvělým pomocníkem při vytváření vln jako od moře je fén s difuzérem, s nímž si snadno poradíte. Začněte si vlasy fénovat v předklonu. Přiložte fén ke kořínkům a krouživými a pomalými pohyby vysoušejte. Pomalými kvůli tomu, aby se vám vlasy zbytečně nezacuchaly. Na jednom místě byste měla vydržet zhruba patnáct vteřin, aby nedošlo k poškození vlasů. Strukturu vln ještě navíc podpoříte, když budete během fénování vlasy jemně mačkat.

Remington D5219 Remington D5219
nabízí 42 obchodů za ceny od 590 Kč
Srovnat ceny na Dámě

Pokračování 4 / 5

Pomocí žehličky

Nebudeme si nic nalhávat, vytváření vln pomocí žehličky vyžaduje trochu zkušeností se stylingem. Pokud ale triky se žehličkou ovládáte, na nic nečekejte a směle do toho. Jednotlivé prameny navlňte krouživým pohybem zápěstí střídavě od obličeje a k němu. O něco snadnější je osvědčený postup beauty blogerek. Ten radí rozdělit hřívu na tenčí prameny (sudý počet) a pokaždé dva splést do twistu. Pak postupně každý jednotlivý cop prohřívejte žehličkou a po rozpletení jsou plážové vlny hotové.


Nejoblíbenější žehličky na vlasy

Remington S8500 Shine Therapy Remington S8500 Shine Therapy
nabízí 40 obchodů za ceny od 671 Kč
Porovnat ceny
Remington S 8540 Remington S 8540
nabízí 33 obchodů za ceny od 613 Kč
Porovnat ceny
Loréal SteamPod 3.0 Loréal SteamPod 3.0
nabízí 18 obchodů za ceny od 5 199 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené žehličky najdete ZDE


Pokračování 5 / 5

Pomocí kulmy

Na vytváření plážových vln existuje speciální kulma, kterou netvoří dvě ramena, jak jste asi byla doposud zvyklá, ale má kónický tvar. Kulma se přikládá k hlavě vodorovně a konce se nechávají volné, netvarují se. Chcete-li zároveň docílit většího objemu, je nutné střídat po patrech směry obtáčení. Důvod je prostý, vlnky musejí jít proti sobě, aby se nespojily a vytvořily požadovaný rozcuch. Pomocí prstů pak jednotlivé pramínky postupně roztahejte směrem od konečků k hlavě. Pokud byste totiž kadeře prohrabávala klasicky rukama, nejenže byste přišla o objem u kořínků, ale hlavně by se vlasy rozpramínkovaly a už by nepůsobily rozcuchaně.

Doporučujeme

Články odjinud