Plešatost může pomoci vyléčit injekce vlastní krevní plazmy

12. 5. 2013
Plešatost může pomoci vyléčit injekce vlastní krevní plazmy
Injekce vlastní krevní plazmy bohaté na krevní destičky se používá v estetické medicíně řadu let. Krevní separát pomáhá bojovat s projevy stárnutí v obličeji na rukou. Tým italských a izraelských vědců teď ale přišel s tím, že injekce plazmy bohaté na krevní destičky může pomoci zamezit vypadávání vlasů a obnovit jejich hustotu.

Tato léčba by mohla být účinná především u osob s chorobou alopecia areata, která postihuje asi dvě procenta populace a která se projevuje ložiskovým vypadáváním vlasů. U postižených vpichování krevního separátu tvořeného plazmou a krevními destičkami bylo velmi účinné.

„Tato metoda je dokonce mnohem účinnější než podávání steroidových mastí,“ tvrdí autoři z Hebrejské univerzity, kteří na výzkumu spolupracovali s vědci z Univerzity v Brescii.

Tým odborníků z Izraele a Itálie věří, že se podaří vytvořit mast, aby nemusela být použita injekční metoda, která navíc může být dost bolestivá.

„Myslíme si, že tato technika může pomoci obnovit růst vlasů u mužů s androgenní alopecií,“ věří autoři.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

V práci se musíte dost přizpůsobovat. Právě dnes mohou vzniknout velké třecí plochy. Raději se vyhněte všem konfliktům. Myslete na rodinné příslušníky, jež jsou na vašich příjmech závislí.…

Nejčtenější články