Pleť a sport: Jak používat make-up, co škodí pokožce a čemu se vyhnout?

29. 6. 2020
Pleť a sport: Jak používat make-up, co škodí pokožce a čemu se vyhnout?
Neumíte si svůj život bez sportu představit, jenže kolikrát máte tak nabitý program, že abyste ho stihla, běžíte do posilovny rovnou z práce s make-upem na tváři. Ten se ale se sportem příliš neshoduje. Jak se tedy starat o pleť před, během a po sportování?

Sportujte bez make-upu

Make-up ke sportu rozhodně nepatří. Při námaze se póry rozšiřují, zároveň se potíte a směs líčidla a potu, která má možnost pronikat otevřenými póry do pokožky, může snadno vyvolat kožní problémy. Před cvičením je proto důležité pleť důkladně vyčistit, na vyčištěnou pleť je pak vhodné nanést lehký hydratační krém. Pokud se chystáte sportovat venku, určitě se hodí krém s ochranným faktorem proti UV záření, jehož výši volíte podle typu pokožky a místa, kde se nacházíte. Snědé pokožce postačí 15, do běžných podmínek zvolte 30, ale na horách nebo u moře a vždy, když chcete mít jistotu dokonalé ochrany, se doporučuje použít SPF 50.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Většinu času věnujete udržení rodinného štěstí, a to se vám velmi daří. Je správné, že nemyslíte výhradně na práci a peníze. Nekonzultujete s partnerem nezáživné otázky života. To je…