Plnější rty bez botoxu? Pomocí korektoru a rozjasňovače to jde! | Krásna Angelina Jolie

Krásna Angelina Jolie

Plnější rty bez botoxu? Pomocí korektoru a rozjasňovače to jde!

Plná ústa jsou momentálně v kurzu, každá z nás se ale nemůže pyšnit přírodními rty jako Angelina Jolie. Není však třeba podstupovat lékařské zákroky, abyste jich docílila. Zkuste to sama doma!

Peeling a báze

Suché popraskané rty nikdy nebudou vypadat hezky, natož plně. Proto by balzám neměl chybět v žádné vaší kabelce. Dopřát si můžete i peeling rtů, který odstraní suchou kůži, a tím pádem budou hladší a na pohled plnější. Nemusíte ani nic kupovat, stačí jen po čištění zubů párkrát přejet přes rty kartáčkem.

Skrytou zbraní může být báze pod rtěnku, která rty vyhlazuje, hydratuje, pečuje o ně a navíc prodlužuje výdrž rtěnky. Některé z produktů obsahují složky, které podporují cirkulaci krve, a tím pádem jsou rty o trochu větší. Určitě jste někdy zkoušela lesk na rty s mentolem, který trochu štípal a měl za úkol zvětšit rty!

Jaká rtěnka nevysušuje rty? Podívejte se na video: 

Pokračování 2 / 4

Korektor a konturka

Když jsou vaše rty připravené, můžete začít s make-upem. Korektor nenanášejte jen pod oči, ale i na celé rty a lehce i za jejich linii. Pak přichází na řadu konturka. Převratný tip, jistě. Ale kolik z vás konturovací tužku opravdu používá? Nemusíte se nechat svazovat odstínem rtěnky, na trhu seženete i transparentní, které obsahují například kyselinu hyaluronovou, která vyhladí jemné linky v okolí rtů. Trikem je jemně přetáhnout vaši linii rtů, ale jen těsně za ni!

Pokud si vyberete barevnou tužku, slaďte ji co nejvíce s vaší přirozenou barvou rtů. Obtáhněte kontury a celé rty vyplňte, díky tomu prodloužíte výdrž vaší rtěnky. Opticky rty zvětšíte ještě tím, že nanesete trochu korektoru doprostřed rtů. Tím si je v podstatě vykonturujete. Dejte si ale záležet, aby přechody nebyly vidět.

Pokračování 3 / 4

Lesk a světlejší barvy

Matné rtěnky zůstanou trendy už asi navždy. Pozor ale! Mají tendenci dělat rty menší, zejména pokud si libujete v tmavých odstínech. Vyměňte je za světlejší a lehčí textury, které jsou letos IN. Vyzkoušejte hydratační rtěnky s leskem, metalické rtěnky nebo lesk na rty. Znovu si můžete pohrát s odstíny – trochu tmavší na celé rty a do středu rtů přidáte světlejší rtěnku nebo lesk.

Pokračování 4 / 4

Bronzer a rozjasňovač

Dalším pomocníkem k plnějším rtům je rozjasňovač. Naneste ho jemně nad zobáček horního rtu. Naopak pod dolní ret naneste trochu tmavého bronzeru. Vezměte si k ruce malý štětec a naneste ho doprostřed, těsně pod linii dolního rtu. Tím vytvoříte optickou iluzi stínu od většího spodního rtu, než ve skutečnosti máte.

A na konec tip od dvorního vizážisty nádherné Jennifer Lopez – místo bronzeru nanáší trochu tvářenky okolo celých rtů, aby opticky vystoupily. To stojí za vyzkoušení!

Doporučujeme

Články odjinud