Ploché bříško snadno a rychle

26. 3. 2003
Ploché bříško snadno a rychle
Potíte se a trápíte se v tělocvičně, sedy lehy už přímo nenávidíte – kolikrát jste je opakovala, výsledky však neúměrné snaze! Do mír Cindy Crawford daleko a přitom cvičíte jako celá armáda modelek. Klid! Přinášíme vám osvědčenou techniku, díky které výsledky uvidíte již za měsíc. Cvičební režim sestavený trenérem hvězd Jorgenem de Mey, do jehož studia pravidelně chodí herečka Angelina Jolie či modelka Estella Waren. Jeho motto zní: „V jednoduchosti je klíč k úspěchu“.

„Nikdy byste neměla strávit cvičením břišních partií více než 20 minut,“ říká Jorgen, „po této době se unavíte a prodlužujete přestávky mezi jednotlivými cviky, což svaly zklidní a další cvičení je pro spíše šok. A taky plýtváte časem.“ Místo toho doporučuje rychlejší cvičení, které udržuje břicho zatažené po celou dobu tréninku, což znamená nepokládat ramena na podlahu na konci cviku a nezůstávat v klidu déle než 20 vteřin mezi jednotlivými cviky i sériemi. Ano, zní to tvrdě, ale vaše cvičení se takto zefektivní a výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.

Jorgen de Mey sestavit 10-15 minutové cvičení pro výstavní břicho, které je náročnější než tradičný sedy lehy, ale ne přehnaně intenzivní. Výsledkem přesně dodržovaného tréninku je ploché bříško a štíhlý pas. Dodržujte Jorgenovovu sestavu třikrát za týden a výsledky se dostaví za měsíc. Příliš dlouhá doba? Pokud vám to čas dovolí, cvičte pětkrát za týden a břišní partie se vám zpevní již za dva týdny. Po tomto účinném tréninku si budete přát jediné – aby jaro přišlo co nejdříve a vy se mohla pochlubit svou novou postavou v sexy topu.

Zaručených výsledků docílíte se čtyřmi pravidly: Nepřestávejte: Toto pravidlo zaručuje super-efektní výsledky. Vyhněte se přestávkám delších než 20 sekund mezi jednotlivými sériemi či cviky, pokud jen trochu můžete. A nechte svaly zatažené během celého cviku!

Provádějte kardiovaskulární cvičení: Sporty, které zrychlují tep, prospívají nejen srdci, ale také účinně rozpouštějí podkožní tuk. Cvičení by mělo trvat 40 minut a provádět jej třikrát týdně. „Nejlepším způsobem, jak eliminovat množství tuku a vyrýsovat svaly, je cvičit na 75% vašeho maximálního srdečního tempu 20 z doporučovaných 40ti minut,“ říká de Mey. Požadovaný srdeční tep vypočítáte velice snadno – odečtěte svůj věk od 220 a výsledek vynásobte hodnotou 0,75.

Motivujte se: Abyste si stále získávala nové, skvělé výsledky, zintenzívněte trénink, jakmile pocítíte, že cviky zvládáte jednoduše. Zrychlete provádění jednotlivých pohybů a přidejte několik opakování navíc. Můžete také přidat zátěž. „Ke cvikům prováděných na zádech připojte činky, ty položte na břicho, zdvihy tak stanou náročnější,“ doporučuje de Mey.

Myslete na jídlo: Zdravá a vyvážená strava hraje velkou roli, chcete-li získat pěkné pevné a ploché bříško. Přejděte na nízkotučnou dietu s dostatkem přísunu lehkých proteinů (ryby, kuře bez kůže, libové hovězí maso), ovoce, zeleniny a cereálií. Pozor na luštěniny, které nadýmají, z jídelníčku je však úplně nevyřazujte, obsahují důležité živiny a vlákninu, důležitou pro správnou funkci trávícího ústrojí.

Konkrétní cviky naleznete ve článku EFEKTIVNÍ TRÉNINK PRO PLOCHÉ BŘICHO.

autor: Simona.cz

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Závěrečná fáze měsíce je pro vás ta nejklidnější. Konečně jste přišli na to, že se nemáte nikomu motat do problémů. Jakmile se začnete starat jen sami o sebe, uděláte nejlépe. Na pomoc vám…

Nejčtenější články

Doporučujeme