Plodnost mužů ohrožují pesticidy

1. 8. 2001
Plodnost mužů ohrožují pesticidy
Člověk se po staletí snaží podmanit si přírodu, vyzískat co nejvíce z jejího bohatství, vyprodukovat maximální množství potravin. A to bohužel za každou cenu.

Plodnost mužů ohrožují pesticidy

Člověk se po staletí snaží podmanit si přírodu, vyzískat co nejvíce z jejího bohatství, vyprodukovat maximální množství potravin. A to bohužel za každou cenu. Používáním stále většího množství chemikálií neničíme pouze životní prostředí, ale ohrožujeme i sami sebe. 

Bylo zjištěno, že díky používání pesticidů k hubení rostlinných škůdců dochází u mužů ke snižování plodnosti, zhoršuje se kvalita spermatu / mění se velikost i počet spermií/. Mužská varlata patří k nejcitlivějším orgánům reagujícím na chemické látky v okolním prostředí. Zvýšená koncentrace v zemědělství používaných chemických látek není problémem jen vyspělých západních zemí, kde je díky jejich používání zemědělská produkce na velice vysoké úrovni. Tyto látky se velice často používají v rozvojových zemích, mnohdy zcela nekontrolovaně. Ohrožují nejen ty, kteří s nimi přímo pracují, ale i obyvatele žijící v dané oblasti, kde jsou použity.

Autor: Dana Alsherová

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Pravděpodobně ve svém okolí zaznamenáte nedostatky, které jste dříve neviděli. Obvykle se snažíte s lidmi za každou cenu vyjít po dobrém, nyní ale neváhejte s kritikou a žádejte nápravu.…

Nejčtenější články