Plodnost mužů ohrožují pesticidy

1. 8. 2001
Plodnost mužů ohrožují pesticidy
Člověk se po staletí snaží podmanit si přírodu, vyzískat co nejvíce z jejího bohatství, vyprodukovat maximální množství potravin. A to bohužel za každou cenu.

Plodnost mužů ohrožují pesticidy

Člověk se po staletí snaží podmanit si přírodu, vyzískat co nejvíce z jejího bohatství, vyprodukovat maximální množství potravin. A to bohužel za každou cenu. Používáním stále většího množství chemikálií neničíme pouze životní prostředí, ale ohrožujeme i sami sebe. 

Bylo zjištěno, že díky používání pesticidů k hubení rostlinných škůdců dochází u mužů ke snižování plodnosti, zhoršuje se kvalita spermatu / mění se velikost i počet spermií/. Mužská varlata patří k nejcitlivějším orgánům reagujícím na chemické látky v okolním prostředí. Zvýšená koncentrace v zemědělství používaných chemických látek není problémem jen vyspělých západních zemí, kde je díky jejich používání zemědělská produkce na velice vysoké úrovni. Tyto látky se velice často používají v rozvojových zemích, mnohdy zcela nekontrolovaně. Ohrožují nejen ty, kteří s nimi přímo pracují, ale i obyvatele žijící v dané oblasti, kde jsou použity.

Autor: Dana Alsherová

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Měli byste se zamyslet nad tím, zda to, po čem toužíte, je smysluplné. Jestliže ano, tak vás váš vnitřní motor rychle zavede, kam potřebujete. Berani patří mezi znamení, jež k jakémukoliv…

Nejčtenější články