Komentáře k článku zpět na článek

Zebruška 21. 9. 2015 | 03:12
Victor 19. 9. 2015 | 08:17

Zebruška: Před pár dny jsem četl na netu,že vědci (samozřejmě v USA) zjistili,že i ten alzheimer je (údajně) přenosný.Ovšem bral bych to s rezervou,přišli na to vědci z USA,takže bude asi vše jinak.

Zebruška 17. 9. 2015 | 15:15

Rambíša: dobrý den, zaujalo mě vaše tvrzení o přenositelnosti některých chorob a jejich výčet jako příklad - jasné mi to je u žaludečních vředů, u rakoviny některého typu, např. děložního čípku, ale u alzheimera? Docela mě totiž toto téma zajímá a měla jsem za to, že se dosud nepodařilo vědecky objasnit příčinu této nemoci. Jsou popsány faktory, které zvyšují pravděpodobnost onemocnění (věk, rodinné dispozice pohlaví, kouření, poranění hlavy atd.) a je důkladně popsáno, jak nemoc probíhá apod., ale zatím jsem nečetla nic o příčině onemocnění, natož o tom, že by byla přenosná. To mě zvlášť překvapilo. Můžete mi to prosím vysvětlit, případně i uvést nějaký odkaz nebo literaturu, kde se o tom dá dočíst? (pozn. - nemyslím to jako blbé rýpání, opravdu mě to zajímá a toto by pro mě byla zcela nová informace) Děkuju.

betateta 17. 9. 2015 | 11:24

Sice to byla podle mého docela podpásovka, vždyť i ochrana může prasknout apod.! Ale stejně je mi toho kluka hrozně líto, když mě také napadlo, jak k tomu přišel.

Rambíša 17. 9. 2015 | 10:07

Kdepak asi pán k tomu přišel?? To by mne hlavně zajímalo...Jinak spíš lituju pána,ten to má nafurt,paní si najde jiného a co....Možná se s tím nadělá až moc,jsou nemoci ,které jsou běžnější,též přenosné,jen se o tom ještě tolik neví (rakovina,alzheimer,žaludeční vředy...).

Dasa52 16. 9. 2015 | 14:56

Poučení pro ostatní a velká klika pro dotyčnou. I když po jednom nechráněném styku by to byla poměrně velká náhoda, kdyby se nakazila.

Přečtěte si také

Horoskopy

Už delší dobu prahnete po lepší pracovní pozici a samozřejmě také po zvýšení platu, ale zatím se vám to…

Nejčtenější články

Doporučujeme