Po pěti letech manželství jsem zjistila, že vede dvojí život

17. 8. 2015
Po pěti letech manželství jsem zjistila, že vede dvojí život
Nevím, co mě zasáhlo víc. Jestli to, že má můj muž milenku, nebo to, že to dovedl takovou dobu tajit. Jeho dvojí život jsem odhalila po pěti letech manželství úplnou náhodou.

Když jsem Viktora poznala, bylo mi šestadvacet, jemu o deset let víc. Byl už jednou rozvedený, i když bez dětí. Pro mě šlo o třetí vážný vztah. Ty dva předchozí byly s kluky mého věku. Ačkoli oba trvaly poměrně dlouho, vlastně jsem toho o mužích zas tak moc nevěděla.

Zpětně vím, že mě Viktor tahal za nos, jenže měl proti mně zkrátka moře zkušeností a věděl, jak na to. Poznali jsme se přes známou z práce - hledala jsem finančního poradce a ona mi ho doporučila. Už při prvním setkání to mezi námi zajiskřilo, ale nenapadlo mě, že by z toho něco mohlo být. Pak ale přišlo pozvání na večeři a náš vztah postupně nabral docela rychlé obrátky. Otěhotněla jsem a brali jsme se ani ne po roce.

Stala se ze mě máma na mateřské. Užívala jsem si malou Aničku a ani mi zas tak moc nevadilo, že Viktor byl s námi doma opravdu sporadicky. Byla jsem na to zvyklá už z dřívějška - byl pracovně hodně vytížený, často jezdil za klienty i po víkendech, tvrdil, že někdy se zkrátka schůzka jinak naplánovat nedá.

Po narození malé spíš ještě přidal na intenzitě s odůvodněním, že teď potřebujeme peníze. Dneska je mi už jasné, že kdyby pracoval tak moc, jak tvrdil, rozhodně bychom museli mít peněz mnohem víc, než kolik jich domů nosil. Jenže to jsem samozřejmě netušila, že tráví polovinu času jinde než v práci a že značnou část svých příjmů posílá úplně někam jinam!

Kdybychom nezměnily cíl výletu...

Když byly Aničce tři roky, začala chodit do školky a já se vrátila do práce. Říkala jsem Viktorovi, ať v zápřahu poleví, že není potřeba, aby se strhal, když už vydělávám i já, ale nechtěl o tom ani slyšet. A tak jsem dál většinu víkendu trávila spíš sama s dcerou. Byla už ve věku, kdy se s ní dalo leccos podnikat, takže vloni v létě jsme začaly vyrážet na různé výlety a letos od jara v tom pokračovaly.

Byl to jeden z víkendů, kdy Viktor oznámil, že stráví opět celou sobotu schůzkami s klienty. Už jsem ani nepočítala s jinou možností, zabalila v pátek batoh a v sobotu ráno jsme vyrazily na výlet. Viktorovi jsem večer říkala, že nejspíš půjdeme do zoo, ale nakonec jsem, už ani nevím proč, změnila názor. Místo toho jsme vyrazily na Karlštejn.

Byl to krásný den, Anička byla dobře naladěná a ani neprotestovala, když jsme šlapaly do kopce k hradu. Kus před námi šla nějaká dvojice s kočárkem, tlačil ho muž. Ještě jsem si říkala, jak je zezadu docela podobný mému manželovi. Ze zvědavosti jsem zrychlila a najednou se mi zrychlil i tep. On to totiž BYL můj muž! Můj Viktor, který měl v tu dobu být u některého klienta doma a pilně pracovat, a místo toho po boku dlouhovlasé blondýny tlačil golfky s tak tří - čtyřletým chlapečkem a něčemu se náramně smál.

Asi tak pět vteřin jsem si namlouvala, že třeba jde opravdu o klientku a že Viktor zkrátka úřaduje takhle netradičně. Ale bylo mi jasné, že je to nesmysl... Celá jsem se třásla a honem přemýšlela, co dělat. Zmizet? Jít za ním? Co mu asi tak řeknu? Než jsem si to stihla rozmyslet, naše bystrá dcera to vyřešila za mě. "Tatíííí", vykřikla najednou a rozběhla se do kopce k Viktorovi.

Pokusy o vysvětlení jsem hned utnula

Kdyby to nebylo tak šílené a smutné, musela bych se při pohledu na jeho obličej snad smát, ten výraz byl prostě nepopsatelný. Chvíli to vypadalo, že snad kočárek pustí z kopce a bude dělat, že kloučka v něm vůbec nezná. Ale nakonec to neudělal, chabě se na Aničku usmál a na její zvídavý dotaz "Kdo to je, tatí?" jen hlesl, že to jsou jeho kamarádi.

Blondýna si dala ruce v bok a čekala. Já bez dechu taky. Chvíli bylo trapné ticho a nakonec z Viktora vypadla ohromně inteligentní věta: "Co tady děláš?!" Ledově jsem opáčila, že to bych se spíš měla zeptat já jeho. Viktor mlčel, přešlapoval a blondýna to vyřešila za něj: "Pojď, Matýsku, necháme tatínka, ať si popovídá s tou paní, on nás pak dožene." Popadla kočár a poodešla od nás pryč.

Bylo mi úplně špatně a Viktorův chabý pokus: "Vysvětlím ti to...", jsem utnula hned v zárodku. Popadla jsem nic nechápající Aničku a táhla ji pryč, nic nedbajíc na její brečení. Vůbec nevím, jak jsme dojely domů. Viktor přijel až pozdě večer, chodil kolem mě jak spráskaný pes a pokoušel se mě oslnit pečlivě připraveným příběhem, ze kterého měl vyjít málem jako ušlechtilý gentleman - pokud už muž přivede ženu do maléru, má se k tomu přece postavit jako chlap a postarat se o ni. Jak bych si ho přece mohla vážit, kdyby ji byl nechal na holičkách?

Kdyby měl "jen" milenku, dalo by se snad bojovat

Nevěřila jsem svým uším. To, že měl milenku, už když mě poznal, že s ní byl celou dobu našeho vztahu stejně jako po svatbě, a že ji přivedl do jiného stavu v době, kdy jsme čekali dítě, bylo zřejmě naprosto v pořádku!

Ano, samozřejmě se v následujících týdnech kál a omlouval, nosil kytky, odprošoval, sliboval. Ale co tak mohl slíbit? Že s nimi přeruší veškerý kontakt? "Přece po mně nemůžeš chtít, abych se vzdal vlastního dítěte!" To jsem nemohla. Ale taky už s ním nemůžu být. Nemůžu být s chlapem, který pendluje mezi dvěma rodinami a nedokáže si vybrat.

Samozřejmě je mi to líto hlavně kvůli Aničce. Kdyby měl "jen" milenku, byla bych stejně ponížená, ale možná ještě ochotná zkusit manželství zachránit. Jenže takhle to nejde. Před měsícem jsem se definitivně rozhodla, požádala o rozvod a poslala ho k nim. Beztak tam už trávil víc času než v našem domě. Jiná možnost nebyla. Ale hrozně to bolí - a nevím, jak dlouho ještě bude.

Renata, 32 let

Dáma.cz je na facebooku. Přidejte se k nám!

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Jakmile si sundáte růžové brýle, pochopíte, jak jste se před časem napálili. Nespoléhejte se na životní štěstí a vybudujte si svou vlastní základnu úspěchu. Pomoc od přítele však přijměte,…