Počítač pomáhá nemocným dětem

21. 9. 2001
Počítač pomáhá nemocným dětem
Kapka naděje se rozhodla věnovat dlouhodobě nemocným dětem osobní počítač, který by jim zpříjemnil pobyt v nemocnici, umožnil jim komunikovat pomocí internetu s okolním světem a především s jejich blízkými.

Počítač pomáhá nemocným dětem

Počátkem dubna tohoto roku uvedla společnost Cenega, největší distributor počítačových her v ČR, na náš trh počítačovou hru s názvem Black and White světoznámého designéra počítačových her Petera Molyneuxe. U příležitosti prodeje této hry se společnost Cenega rozhodla uspořádat charitativní akci. Částka určená k charitativní činnosti dosáhla výše téměř 60.000,-Kč.

Ve spolupráci s Nadačním fondem Kapka naděje se společnost Cenega rozhodla věnovat tuto částku Dětské Hematologii při FN v Praze Motole v podobě osobního počítače, který by dlouhodobě nemocným dětem zpříjemnil pobyt v nemocnici, umožnil jim komunikovat pomocí internetu s okolním světem a především s jejich blízkými.

Počítač spolu s 5 originálními počítačovými hrami ( Black and White, Rayman 2, Stupid Invaders, Legoland a Lego racers) a časopisy CD romek včera 20.9. slavnostně předal primáři a zástupci přednosty II. dětské kliniky ve FN v Praze Motole Mudr.Vladimíru Komrskovi marketingový manager společnosti Cenega Mgr. Marian Volanský. Předání se zúčastnil i ředitel n.f. Kapka naděje Mudr. Pavel Boček. I když samotní lékaři mají z věnované počítačové techniky radost, tu největší budou mít pochopitelně děti. Jak děti samy uvedly, počítače a specielně počítačové hry jim přinášejí spoustu zábavy, těm starším umožňují chatovat se svými vrstevníky a pobyt v nemocnici tak rychleji ubíhá. Dokonce řada z nich se setkala s počítačem až poprvé tady v nemocnici.

Autor: Dana Švigová

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Pokud se chcete v práci zviditelnit, podívejte se na svět pozitivníma očima. V tento den jste akční a prahnete po úspěchu. Pokud chcete povýšit, máte jedinečnou šanci na vítězství.…

Nejčtenější články

Doporučujeme