Pod žhavým sluncem

8. 6. 2006
Pod žhavým sluncem
Celou zimu netrpělivě očekáváme příchod jara a léta a těšíme se na blahodárné účinky slunečních paprsků. Sotva ale slunce vystrčí své drápky, je čas myslet na ochranu naší pokožky. A to bez ohledu na oblíbené destinace letních dobrodružství.

Na vysokohorské túry i na chvilky plážového nicnedělání se vyzbrojte spolehlivým ochráncem vaší pokožky. Pigmentové barvivo melanin, které pokožku chrání proti škodlivým UV paprskům, si nedokáže při silném a intenzivním záření dostatečně poradit a potřebuje naši pomoc. Kompletní řada opalovacích přípravků Oriflame bude věrným společníkem na vašich letních cestách.

Slunce každé léto odhaluje své dvě tváře. Jednu, díky které naše pokožka krásně zlátne, a druhou, která způsobuje předčasné stárnutí pokožky či její poškození. Za hlavní příčinu předčasného stárnutí pleti, ale také alergií a závažných onemocnění kůže jsou považovány UVA paprsky, které pronikají hluboko pod její povrch. Buďte chytřejší než slunce – stačí, když se rozhodnete nedat škodlivému působení UV paprsků žádnou šanci.

Všechny přípravky linie Sun od Oriflame jsou dermatologicky testovány a jsou voděodolné. Obsahují: ochranu proti UVA záření, které může způsobovat vznik alergií, předčasné stárnutí pokožky či závažná onemocnění kůže, ochranu proti UVB záření, které způsobuje spálení a hrubnutí kůže, hydratační látky, které pokožku zvláčňují a zjemňují.

Jak si vybrat správný přípravek? Ochranný faktor závisí především na typu pleti a reakcích pokožky na slunění. Světlá pokožka s pihami, která se vždy či většinou spálí, potřebuje vyšší ochranný faktor. Tmavší typy pleti mohou použít přípravky s faktorem nižším. V každém případě dejte použitím vyššího faktoru vaší pleti dostatečný čas na aklimatizaci.

Kolik přípravku se má používat? Většina lidí používá jenom polovinu krémů na opalování jak by měla pro nejlepší ochranu. Dospělý člověk by měl použít okolo 1 dcl krému na opalování na tvář a tělo!

Jak často aplikovat ochrannou kosmetiku? Abyste zajistili dokonalou ochranu před UV zářením, aplikujte ochranný krém každou hodinu až dvě. Nezapomeňte nanést novou vrstvu po každém pobytu ve vodě či otření ručníkem.

Během prvních dnů na slunci používejte vyšší ochranný faktor, teprve až po částečném opálení pokožky můžete ochranný faktor snížit. Obecně platí, že osoba se světlou pletí, pihami či sklonem ke zčervenání by měla používat přípravky s vysokým SPF faktorem. Hydratační složky Krému na opalování SPF 30 zabraňují vysušování pokožky, vitamin E zjemňuje a podporuje přirozenou ochranu organismu proti spálení.

Také nemáte rádi nánosy příliš hutných opalovacích krémů, na které se přilepí každé zrníčko plážového písku? Preferujete lehkou konzistenci a praktický rozprašovač? Sprej na opalování SPF 15 obsahující slunečnicový olej se vstřebá velmi rychle, ale účinky zůstávají – ochrana před sluncem i potřebná hydratace.

Pro vyznavače olejíčků připravila značka Oriflame Olej na opalování s SPF 4. Ideální příležitost na jeho použití je na snědou či již opálenou pokožku nebo při pouze mírné intenzitě slunečního záření. Lehká struktura olejíčku pokožku zanechá sametově hebkou, takže opálení na ní skvěle vynikne.

Některá místa na našem těle jsou citlivější a potřebují zkrátka ještě intenzivnější péči. Mějte neustále při sobě praktickou Ochrannou tyčinku SPF 20 s vitaminem E, která pleť na citlivých a exponovaných místech vašeho těla dostatečně ochrání. Díky své malé velikosti se bez problémů vejde i do kapsy vašich sexy letních šortek.

Zní to skoro jako sen… Pohodlně se opalovat na plážovém lehátku bez rizik spálení a zároveň zpevňovat pokožku, aby byla ještě krásnější. Ale je to realita… Vyzkoušejte nový Zpevňující krém na opalování s ochranným faktorem 15. Obsahuje keratin pro posílení přirozené obranyschopnosti kožních buněk a výtažek z hrášku, který přispívá ke zlepšení pružnosti pokožky.

Dětská pokožka je stejně jako děti samy odkázána na naši péči. A tu bychom neměli v žádném případě zanedbávat. Časté a intenzivní vystavení dětské pokožky slunci a její spálení může mít za následek nevratné negativní následky v dospělosti. Systém tvorby látky melanin není totiž v dětském věku plně vyvinutý, proto je dětská pokožka na účinky slunce velice citlivá. Krém na opalování s vysokým ochranným faktorem 40 poskytuje dětské pokožce účinnou ochranu a vitamin E pokožku hydratuje. Vaše děti můžou v klidu řádit ve vodě nebo stavět na pláži hrady z písku. Přípravek je totiž odolný i proti vodě a písku.

Po opalování je potřeba pokožku zklidnit, vyživit a hydratovat. To vše vám zajistí Osvěžující a hydratační pěna po opalování. Krémově jemná a nadýchaná pěna pohladí vaši pokožku jako peříčko. Přítomnost bisabololu přináší zklidňující účinky, lehká konzistence udrží pokožku hydratovanou a zajistí dlouhotrvající výstavně hnědou barvu vašeho těla. Nanášejte po návratu z pláže a následné koupeli či sprše.

Ve spolupráci se společností Oriflame jsme pro vás připravili soutěž o 3 Zpevňující krémy na opalování z kolekce Sun Care od Oriflame. Soutěž je ukončena. Hodně štěstí vám přeje portál dama.cz a Oriflame!

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

S partnerem se nemůžete na mnoha věcech shodnout a doopravdy vám lezou krkem. Nechcete se pouštět do rozebírání milostných problémů, když máte na starosti důležitější povinnosti.…

Nejčtenější články

Doporučujeme