Diana při odjezdu do internátní školy Foto: Profimedia

Diana při odjezdu do internátní školy Foto: Profimedia

Diana v roce 1965 Foto: Profimedia
Diana s bratrem Cahrlesem v roce 1967 Foto: Profimedia
Diana s bratrem v roce 1968 Foto: Profimedia
Typický výraz stydlivé princezny Diany Foto: Profimedia
15
Fotogalerie

Princezna Diana by oslavila 62. narozeniny: Podívejte se na fotky z dětství

Letos je to již šestadvacet let, co tragicky zahynula britská princezna Diana, matka nástupce trůnu prince Williama a jeho bratra Harryho. 1. července by oslavila své dvaašedesáté narozeniny. Dodnes její osoba vzbuzuje velký zájem veřejnosti. Jak vypadala Diana v dětství?

Mladá nevěsta

Diana, princezna z Walesu, měla velmi pohnutý osud. Již jako malé děvče si prošla rozvodem rodičů, který ji těžce zasáhl. Po něm vyrůstala s otcem a velice jí chyběla péče matky, což později vedlo k problémům v dospělosti a k její nevyrovnané osobnosti.

Co nás na princezně Dianě fascinuje dodnes? Podívejte se na video:

Budoucího následníka trůnu prince Charlese si princezna Diana vzala v pouhých dvaceti letech a o necelý rok později mu porodila prvního syna, prince Williama. Princ Harry následoval o dva roky později. Diana se vždy snažila být příkladnou a milující matkou, její manželství ale šťastné nebylo. Charles se jí údajně příliš nevěnoval a brzy si našel cestu zpět ke své milence Camille Parker Bowles, v lásce se neměla ani s královnou Alžbětou. Diana mezitím trpěla bulimií, a dokonce se pokusila o sebevraždu.

Ačkoliv její soukromý život nebyl šťastný a radost jí přinášeli pouze její dva synové, dokázala vykonat princezna Diana pro svět mnoho. Bojovala proti nášlapným minám, navštěvovala nemocnice, převzala dozor nad řadou charitativních organizací, věnovala se charitě pro děti a pomáhala lidem postiženým nemocí AIDS.

Pokračování 2 / 3

Rozvod a skandální vztah

S Charlesem se sice na veřejnosti objevovali bok po boku, bylo už ale veřejně známo, že žijí v odloučení. V srpnu roku 1996 se Diana konečně dočkala rozvodu, a i když jakožto matka budoucího následníka trůnu stále oficiálně zůstávala členkou královské rodiny, mohla být konečně šťastná po boku svého milence Dodiho Al-Fayeda. Bohužel toto štěstí jí nebylo dopřáno na dlouho, pouhý rok po rozvodu zahynula během tragické dopravní nehody v Paříži, když se snažili s Al-Fayedem uniknout francouzským novinářům, kteří je pronásledovali.

Pokračování 3 / 3

Nejslavnější pohřeb všech dob

Pohřeb se konal 6. září ve Westminsterském panství a se zesnulou princeznou Di se přišly rozloučit tři miliony lidí, další dvě a půl miliardy lidí sledovaly poslední rozloučení v televizi. Dodnes je považována za jednu z největších britských osobností, která si své příznivce získala nejen svojí obětavostí, ale i krásou a nevinností. Právě to je vidět na fotkách z jejího dětství, kdy ještě byla skutečně šťastná. Podívejte se na ně v úvodu článku.

Doporučujeme

Články odjinud