Podnikavé dívky

18. 1. 2006
Podnikavé dívky
Jsou krásné, slavné a také talentované. Hvězdám již nestačí být pouze celebritami, touží o kariéře návrhářek. Tato nová vlna sebou strhla zpěvačky Jennifer Lopez i Gwen Stefani, topmodelku Heidi Klum a pozadu nezůstává ani Nicky Hilton. My vám přinášíme pohled na kolekce stvořené slavnými ženami.

Jennifer Lopez Dokonalý vzhled a nezaměnitelný styl vždy patřil k Jennifer Lopez. Její hvězda stále stoupá nejen díky úspěšným písničkám a filmům, ale také díky jejímu obchodnímu talentu, který J.Lo prostě nezapře. Parfémy pod jejím jménem patří již od počátku mezi absolutní bestsellery stejně jako kolekce oblečení a módních doplňků, kterou prezentuje pod značkami „J.Lo by Jennifer Lopez“ či nově „Sweetface“. Tato módní ikona nabízí svůj vytříbený vkus a sexy sportovní eleganci v podobě kompletní kolekce, ve které nechybějí džíny, trička, šaty, klobouky, šperky, hodinky, brýle, boty, plavky a ani spodní prádlo. Sympatické na oblečení od Jennifer Lopez je i skutečnost, že není určeno jen pro super štíhlé modelky, ale pro skutečné ženy a k dostání je ve velikostech 34 až 48.

Heidi Klum Topmodelka německého původu Heidi Klum je opravdu podnikavá dívka. Pečlivou pozornost věnuje nejen své kariéře modelky, ze svého jména si vytvořila obchodní značku a propůjčuje ji i svou krásnou tvář nejrůznějším projektům. V Čechách ji známe především z reklam na jogurtové bonbóny Katjes či depilační strojek Braun. Zde však aktivity blonďaté Němky nekončí. V americké televizi moderuje reality show Project Runway, v rodné zemi zase soutěž modelek Germanys Next Topmodel. Sousední Rakousko dokonce vydalo sérii známek s tváří Heidi a její jméno nese i nová odrůda růží. Mimo to se Heidi věnuje návrhářství. Začala s botami Heidi-Birkenstocks a šperky Mouawad a tuto zimu představila cenově dostupnou módní linii v německém katalogu Otto.

Čilé obchodní aktivity však nikterak nebrání Heidi vést šťastný soukromý život. Spolu se zpěvákem Sealem vychovávají Heidinu dceru Leni a v září loňského roku se tomuto páru narodil syn Henry.

Gwen Stefani Hlučná, extravagantní, originální a nepřehlédnutelná je frontmanka skupiny No Doubt a momentální sólistka Gwen Stefani. Její hudba jde ruku v ruce s jejím stylem oblékání – trochu punku, trochu rocku, špetka popu. Gwen se stejně jako Jennifer Lopez stala módní ikonou, i když každá ve zcela odlišném stylu. Zatímco Jennifer se proslavila sportovní elegancí, Gwen jde cestou extravagance a nevšednosti, právě ona se stala miláčkem takových návrhářů jako John Galliano či Vivienne Westwood. Pro milovníky neotřelého a výrazného oblečení uvedla Gwen spolu se svou stylistou Andreou Lieberman vlastní kolekci oblečení a módních doplňků, kterou pojmenovala stejně jako své první sólové album L.A.M.B. Nutno podotknout, že linie rázem získala nebývalou pozornost a obchodní úspěch. Seznam obchodů, ve kterých se Gwenina kolekce prodává je skutečně úctyhodný.

Nicky Hilton Ve stínu své starší sestry Paris se rozhodla nadále nezůstávat Nicky Hilton, členka slavné a bohaté rodiny hoteliérů. Zatímco Paris běhá od večírku k večírku a libuje se ve skandálech a mediální pozornosti kolem své osoby, Nicky své jméno a majetek využívá v podnikání. Od svých 17ti let navrhuje pro sebe kabelky a tak se rozhodla podělit se o svůj talent s dalšími mladými (nejen věkem) a na trh se vrhla s linií doplňků a posléze i oblečení pod názvem „Chick by Nicky Hilton“. Proč právě chick? V překladu to znamená kuřátko, což byla její přezdívka v dětství. Jak sama říká, vypadala jako ptáček Tweety – velké modré oči a blond vlasy. Světlou hřívu však nahradil tmavý odstín, aby se od své bujaré sestry ještě více odlišila. Kolekce Hiltonové odráží mladí, radost ze života a aktuální módní trendy.

„Moje láska k módě začala již v dětství a vždycky jsem ráda následovala módní trendy,“ uvedla při představení značky bohatá prominentka. „Chtěla jsem proto vytvořit linii, která by odrážela módu velkých módních domů a zároveň aby si ji mohly dovolit všechny dívky. Mým cílem je vybudovat most mezi velkou módou a ulicí.“ A to se talentované Nicky daří na jedničku.

autor: Simona

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Dny volna jsou dávno v nenávratnu, ale již brzy vás čeká další víkend. V práci to nestojí za nic, ale nepodléhejte depresi. Vaše schopnosti a komunikace s kolegy jsou výborné. Jediný…

Nejčtenější články

Doporučujeme