Podpořte imunitu a zabraňte nachlazení: Těchto 5 přírodních pomocníků opravdu funguje

22. 2. 2023
Studený vzduch, časté přechody z tepla do zimy a nedostatek slunce jsou pro náš imunitní systém zatěžkávací zkouškou. Pak stačí málo, abyste chytla nějakou virózu. Zvýšit odolnost těla můžete odpočinkem, zdravou stravou, přiměřeným oblékáním nebo otužováním. Kromě toho vám ale pomůžou také přírodní prostředky.

Doplňte Céčko

Mezi nejznámější pomocníky patří vitamin C. Pomáhá zvyšovat tvorbu bílých krvinek, které jsou jedním z hlavních obranných prostředků organismu proti nemocem, působí antimikrobiálně a přispívá k normálnímu fungování imunitního systému. Vitamin C běžně přijímáme ve stravě, ale většina z nás není schopna dodržet doporučený denní příjem, který by měl být pro dospělého 80–100 g. Vyšší množství je vhodné pro osoby ve stresu, starší osoby, sportovce, těhotné a kojící ženy nebo kuřáky.

„Více tohoto vitaminu zpravidla potřebujeme také v době zvýšeného výskytu respiračních onemocnění nebo když bojujeme s infekcí. Pro udržení si vyšší hladiny vitaminu C v těle doporučuji rozložit jeho příjem rovnoměrně po dobu celého dne, a to proto, že vitamin C patří mezi vitaminy rozpustné ve vodě, a kdybychom jej přijali všechen najednou, mohl by se rychle vyloučit močí,“ radí PharmDr. Ivana Lánová, odborná konzultantka lékáren BENU.

Nejlepší je samozřejmě vitamin přijímat ve stravě, v umělé podobě totiž při dlouhodobém užívání zatěžuje ledviny. Pokud pak chcete jeho účinek zesílit, kombinujte jej se zinkem.

Jak prospívá našemu zdraví rýmovník? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Vaše znamení zažívá profesní boom. Pokud vám nadřízený nabídne vedoucí pozici či zorganizování firemní akce, ihned to přijměte. Hvězdy vám přejí a je naprosto jasné, že si díky tomu…

Nejčtenější články

Doporučujeme