Podzimní make-up

31. 8. 2006
Podzimní make-up
Trendy líčení se mění stejně jako roční období. Spolu s babím létem přicházejí syté a výrazné odstíny očních stínů a rtěnek. Sofistikované kolekce barev nechávají dokonale vyniknout ženské kráse.

Pro sezónu podzim – zima 2006-2007 vévodí v líčení dva hlavní trendy – fialová víčka a rudé rty. Ovšem ne společně. Prostě si vyberte buď výrazné oči nebo smyslnou pusu.

Lancome Slavná vizážistka hollywoodských hvězd Gucci Westman vytvořila pro francouzskou značku Lancome Luna Chic - avantgardní a ultra-sofistikovanou kolekci, která přináší zářivé odstíny plné energie, jiskření, třpytu a sytosti. Proč právě Luna Chic? Gucci se nechala inspirovat řeckou a římskou mytologií. Bohové slunce byli vždy zobrazování jako muži, ale měsíc je zcela věnován ženě. Lunární božstvo v čele s bohyní lovu Dianou je plno divokosti, dravosti a razance, stejně jako modelky na přehlídkovém mole při prezentacích podzimních módních trendů. V kombinaci s tajemnou krásou noční oblohy se jedná o spojení naprosto ohromující.

Daria Werbowy, topmodelka polského původu, se stala tváří podzimní linie. Její vzhled snadno vytvoříte s pomocí několika líčidel Lancome. Tvář sjednoťte pěnovým make-upem v odstínu vaši pleti. Na oči naneste dvojici očních stínů Color Focus č. 16 – Taiga, který obsahuje jemně růžový a decentní khaki stín. Pro zdůraznění tvaru oka orámujte jej černým stínem se stříbrnými třpytkami Ellipse č. 3. Posledním krokem jsou dvě vrstvy černé řasenky Fatale.

Velký důraz je zde kladen na rty. Ty jsou výrazné, svůdné a plné smyslnosti. Začnete hydratační rtěnkou Color Fever v odstínu Drapée de Rouge č. 125 a poté ústa přetřete vrstvou gelového lesku Juicy Gelee v odstínu č. 09 – Colére Céleste.

Christian Dior O poznání decentnější vzhled „diktuje“ pro podzimní měsíce Dior. Velký důraz klade na pěstěnou a perfektně vypadající pokožku a uhrančivý pohled. Souhra vytříbených odstínů růžové a fialové působí tak trochu romanticky, ale především dramaticky. S tímto vzhledem snadno vplujete z každodenních povinností v kanceláři do víru nočního města.

Diorova kráska si na podzim pohrává s kontrasty a protiklady. Dokáže být sexy i nevinná, uvolněná i rozhodná, moderní i rafinovaně elegantní zároveň. Velkou váhu přikládá svému vzhledu, ale přitom působí nenuceně.

Ačkoliv může toto líčení vypadat jako náročné a namáhavé, opak je pravdou. Se supermoderní kosmetikou, jakou je Dior, to zvládnete hravě. Obličej zahalte do jemně třpytivého závoje z pudru schovaného v krásném obalu inspirovaného slavnými kabelkami z linie Detective. Čtyři kontrastní odstíny pudrů zdůrazňují kontury tváře a dodávají jas. Líčka ještě můžete přikrášlit tvářenkou Diorshow in odstínu Catwalk Pink.

Na víčkách se dejte obzvláště záležet. Elegantně-dramatický efekt vytvoříte s pomocí palety 5 očních stínů s názvem Stylish Mauve (č. 970). Podél spodních řas nakreslete linku konturovací tužkou v tmavě fialovém odstínu Airy Mauve (č. 573). Posledním krokem jsou dvě vrstvy řasenky Diorshow v klasické černé.

Na rty si vystačíte s leskem Dior Addict Ultra-Gloss v odstínu A Bunch of Grapes (č. 283).

Chanel Na kontrast mezi ostře růžovou a tradiční chanelovskou černí vsadila dvojice předních vizážistů ve složení Domique Moncourtois a Heidi Morawetz. Tak dlouho si pohráli s těmito naprosto odlišnými barvami, když se jim do toho „připletla“ látka, ze které vznikají světově proslulé Chanel kostýmky. A výsledek? Vzhled určený pro mimořádně silné osobnosti, které se nebojí kráčet mimo vyšlapané cestičky.

Podzimní růžová a la Chanel však není sladká, je výrazná, silná, nepřehlédnutelná. Podzimní odstíny nejsou určeny pro mladičké dívenky, ale spíše pro jejich starší sestry a matky. V kombinaci s kovově šedou a zlatými pigmenty vytváří uchvacující souhru tónů lichotících pleti.

Základem celého líčení je dokonale vypadající pokožka. Celou tvář sjednoťte krémovým multivitamínovým make-upem Teint Compact Créme Universel v tónu vaší pleti. Sypký pudr Universelle Libre zafixuje make-up a jemně zmatní tvář, aniž by ztratila na svěžesti. Tváře se nosí výrazné, sáhněte po pudrovém zdravíčku Joues Contraste v odstínu č. 53 Turbulent.

Na oči použijte limitovanou sérii očních stínů Pink Lamé, které však nejsou klasicky odděleni od sebe, nýbrž smíchány tak, aby připomínali látku na slavné Chanel kostýmy. Celé oko poté orámujte černou konturovací tužkou Crayon Yeux a na řasy aplikujte novou řasenku Inimitable.

Nakonec rty vykreslete hydratační rtěnkou z řady Hydrabase v odstínu č. 98 Splendeur. Pokud si netroufáte na tento odstín, vyzkoušejte č. 97 Morning Rose.

Příště se podrobně podíváme na podzimní trendy v líčení, jak je vidí odborníci značek Yves Saint Laurent, Shiseido a Estée Lauder.

autor: Simona

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

V pondělí je letní slunovrat, vítání léta tak proběhne v parádním stylu. S příchodem letních dní roku nabíráte na síle a do žil se vám vlévá nová energie. Nenechejte nic náhodě a pracujte…

Nejčtenější články

Doporučujeme