Podzimní trendy v líčení 2009

3. 9. 2009
Podzimní trendy v líčení 2009
Podzimní sezóna přináší nové trendy v oblékání a také účesech a líčení. Letošní podzimní kolekce nabízejí fascinující pohled na ženskou krásu, spoustu extravagance, která ovšem nepostrádá notnou dávku elegance a vytříbeného vkusu.

Chanel

Fascinace italskými Benátkami na počátku minulého století se u Chanel projevila nejen v exklusivní kolekci oblečení, ale také v líčení pro letošní podzimní dny a noci. Křehkost se zde snoubí s opulentností, síla s jemností a společně tak vytvářejí jedinečný celek charakterizovaný tajemnou elegancí a sílou ženskosti. Tato kolekce přesně připomíná přesvědčení Coco Chanel, že krása a elegance musí být delikátní a snadná na nošení.

Celá linie, navržená Peter Phillipsem, se nese v barvách slavného města - majestátní jako okřídlení lvi na náměstí Svatého Marka a tajemná jako vyšlapané aleje, nicméně stále znící ozvěnami vibrujících benátských slavností. Paletka vodních odstínů, jemná a klidná jako světlo nad Grand Canal, zároveň se ale může stát teatrální a barokní s nádhernými detaily.

Velkým hitem pro podzimní sezónu představuje lesklé, nikoliv však třpytivé líčení očí. K tomu potřebujete místo klasických stínů lesk na oči, který najdete právě v této linii Chanel. Paletka Eye Gloss obsahuje čtyři odstíny pro nádherný pohled. Textura očních lesků je hedvábně svěží a lehce se roztírá buď prstem či přiloženým pěnovým aplikátorem. Pro oči v linii najdete také klasické stíny a to buď dvojici Acqua Alta či čtveřici Murano.

Výrazné líčení víček doplňují decentní barvy na rty, na výběr máte ze šesti nových odstínů hydratační rtěnky Rouge Allure či dvě nové barvy lesků. Nehty zůstávají světlé či naopak klasicky temně rudé.

Lancôme

Francouzky vždy patřily mezi ty nejelegantnější a také nejsvobodomyslnější ženy starého kontinentu. Jejich krása vychází ze sebedůvěry, nespoutané vášně a odvahy experimentovat. Právě taková žena se stala předobrazem podzimní kolekce Declaring Indigo od Lancôme. Vizážista Aaron de Mey vzdává tuto sezónu hold odvážným Pařížankám, které nějakým způsobem ovlivnily pohled na krásu. Ať již do byla tanečnice Josephine Baker, spisovatelka Simone de Beauvoir či hvězda stříbrného plátna Brigitte Bardot.

Declaring Indigo představuje triumfální a ikonická kolekce líčení, prosycená ženskostí do posledního kousíčku. „Mám rád čisté, plné a výrazné odstíny, které působí dobře samy o sobě. Barvy, které jsem do kolekce vybral, tedy indigová a červená, jsou syté, primární, jsou to emblematické barvy Paříže a Francouzské revoluce. Vždy zůstanu věrný zlaté barvě, protože je jasně zářivá a dokáže líčení dodat eleganci a jas,“ říká tvůrce Aaron De Mey.

Jelikož hlavní důraz je zde kladen na výrazný pohled, stojí v samotném středu kolekce luxusní paletka očních stínů , ve které se mísí troufalé odstíny královské modré s nádhernou zlatou přecházející do přepychové bronzové. „Pro dokonalé nalíčení s novou variantou kouřových očí a výraznou linkou začněte tím, že nanesete čistou zlatou jako základ na celé víčko a následně dodáte strukturu pomocí bronzové. Potom nakreslete linku metalického indiga ke kořínkům řas – tím dosáhnete ohromného grafického efektu,“ vysvětluje Aaron De Mey. Lze jít ještě dál: „Přihlaste se jasně k indigové, která je podle mě novou černou. Vrstvou zlatavé modré na víčku dosáhnete osvobozujícího a svůdného vzhledu, který plane energií. Pro ještě výraznější a omračující vzhled stačí navlhčit prst před tím, než začnete na víčko nanášet zlatavě indigovou. Francouzský detail par excellence!“

Pro méně odvážné připravil vizážista decentnější čtveřici Palette Liberté, v nímž dominují béžovo-zlaté odstíny spolu s klasickou černí. Pro dokonalý efekt kouřových očí tu je Ink Artliner, krémové oční linky, které se aplikují speciálním štětcem.

Giorgio Armani

Jemné, tlumené ovšem jasné tóny zdůrazňují tmavé kouřové oči v kontrastu ke svěží a zářivé pleti, nahé a přitom výrazné líčení rtů a zářivé šedobéžové nehty. Tak přesně takový vzhled diktuje pro podzimní sezónu Giorgio Armani. Výrazný a přitom nikterak nepřeplácaný styl se skvěle hodí k rockově-elegantnímu oblečení, které si módní návrháři od Paříže po New York tolik oblíbili.

Kombinace šedých tónů s jemnou béžovou se ukazuje jako nadmíru šťastný výběr, neboť celkový dojem působí velice harmonicky, šik a přitom zůstává výrazný a nepřehlédnutelný.

Hlavním produktem linie Greige je paletka Manta Ray. Duo paletka očních stínů zdobená exotickým vzorem manty. Paletka inspirovaná vzácným a přepychovým přírodním „materiálem“, který bývá používán na módních doplňcích Giorgio Armani, nabízí krásné barevné harmonie čerpající z přírody. Jemné odstíny poskytují nový pohled na nadčasovou šedobéžovou barvu z Armaniho dílny. Bohaté tóny očních stínů v kompaktní šedobéžové podobě dávají očím hloubku a propůjčují jim tajemství jemným stínováním a zdůrazňováním.

I zde nechybí luxusní oční linky pro dokonalý efekt výrazného pohledu. Armani tentokráte nabízí tekuté linky v matné šedé či půlnoční metalické modři.

Nejnovější paleta barev pro rty Armani v tlumených šedobéžových tónech zdůrazňuje přirozenou barvu rtů a ponechává pozornost očím. Šedomodré tóny neutrálních odstínů zdůrazní rty, přitom ale nepůsobí temně a jsou novou alternativou béžové.

Estée Lauder

Od černé, modré a šedé se odvrací podzimní kolekce Estée Lauder, která naopak sází na bohaté odstíny bronzové, měděné, růžově zlaté, jantarové a broskvové. Linie Sensous Gold, nebo-li smyslné zlato, představuje velmi luxusní a bohatý vzhled, který perfektně doladí módní trend návratu opulentních 80. let. Řada, jež využívá jemné barevné nuance spolu se sytými odstíny, tóny a vrstvami, zlehka odkrývá vnitřní záři a odhaluje něžnější stránku každé ženy.

Hlavní důraz je zde kladen na dokonalou pleť, které sekundují elegantně nalíčené oči a elegantní ústa. Jako dramatický účinek dobře propracovaného šperku je limitovaná edice třpytivého růžového pudru s mramorovým vzorkem Gilded Rose Marbleized Shimmer Powder luxusním, ručně vyrobeným pudrem na tvář s mramorovým vzorkem s rozjasňujícími růžově zlatými tóny, které se třpytí jako vzácné nerosty. Tento mineralizovaný pudr, jež byl inspirován italskými díly z mramoru a uměním, tváři dodává rozměrový, avšak přirozený jemný třpyt v dokonale čisté vrstvě zářivé barvy. Jedinečné třpytivé složení pudru je navíc na pleti příjemné díky inteligentní technologii sušení pudru, která zaručuje neuvěřitelně krémový pocit na pleti. Tento hedvábný, jemný a zářivý pudr je vhodný pro všechny tóny pleti a má podobu luxusní růžově zlaté pudřenky se zvláštním štětcem ve tvaru srpku měsíce pro dokonalou aplikaci.

Oční stíny, s jedinečnou texturou s tepaným zlatem, jsou navíc poprášeny multi-dimenzionální perletí pro vytvoření luxusního "krystalického" efektu a očím dodávají luxusní barvu, jež je možné vrstvit. Ať už chcete docílit jemného, tlumeného vzhledu nebo dramatičtějšího efektu, s očními stíny Signature Eyeshadow Quad to půjde hladce - každý ze čtyř odstínů v kazetě je totiž možné míchat a kombinovat a profesionálně tak vytvořit vzhled, který si přejete.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Střelci, od přírody jste kreativní a činorodí. Nejvíce vás podporují přátelé, kteří jsou vašimi nápady okouzleni. Jejich upřímnost vás motivuje a dostanete se tak z područí špatných…

Nejčtenější články

Doporučujeme