Podzimním depresím podlehnou velmi snadno: Tato znamení zvěrokruhu se utápějí v melancholii. Jak s tím bojovat?

Podzimním depresím podlehnou velmi snadno: Tato znamení zvěrokruhu se utápějí v melancholii. Jak s tím bojovat?

Méně sluníčka, dřívější tma, ranní mlhy a klesající venkovní teplota – to vše jsou důvody, proč lidé nemají tolik energie a často, právě na podzim, propadají depresi. Jde však o přírodní koloběh, který se každý rok opakuje, a proto bychom na něj měli být zvyklí. I přesto ale každý člověk na podzimní změny reaguje jinak. Do jisté míry to souvisí také s tím, v jakém znamení zvěrokruhu se narodil. Především s Rakem, Lvem, Rybami, Beranem, Pannou a Vodnářem dokáže podzim hodně zamávat.

Beran (21. 3.–20. 4.)

S přicházejícím podzimem si Beran stále více uvědomuje, že končí čas letní zábavy. Rád byl středem pozornosti na všech letních večírcích, výletech a sportovních hrách. Nyní má čas jen na svou práci nebo školu a krátký den je pro něj depresivní. Není tak často se svými přáteli a rodinou a je více unavený. Stejně jako jeho známí v okolí, kteří dbají více o sebe než o hvězdného Berana. Podzimní deprese se u Berana často projevují agresivitou, změnou nálad a uzavřeností.

Pro zlepšení nálady by se měl Beran snažit dostat co nejčastěji do společnosti. Může naplánovat vlastní večírek nebo si dohodnout s přáteli kino. Pokud má trápení, uleví se mu, pokud se někomu svěří.

Které barvy vám pomohou zbavit se depresí? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 6

Rak (22. 6.–22. 7.)

Raci milují léto a teplo. Když se tedy začíná ochlazovat, večer je brzy tma a sluneční paprsky už jsou na nebi vidět jen málokdy, cítí se být smutní a velmi unavení. Protože jsou náladoví a neumějí skrývat své emoce, často svoji negativní energii předají také druhým lidem. Rodina je na jejich výkyvy nálad zvyklá, ale ostatní lidé mohou být nemile překvapení.

Račí podzimní trápení by mohly zahnat ruční práce, pečení cukroví a zvelebování domácnosti. Nové teplé ponožky, chlupatý designový polštářek, dobrý čaj, voňavá svíčka a jiné drobnosti mohou Rakovi zlepšit náladu. Když si Rak ve svém domově vytvoří útulné a příjemné útočiště před podzimním nečasem, může se jara dočkat s úsměvem. 

Pokračování 3 / 6

Lev (23. 7.–22. 8.)

Lev je často označován jako znamení, které depresím a smutkům podléhá nejčastěji. Hvězdy mu předpověděly, že se bude často trápit a znepokojí ho i drobnosti. Konec teplého léta a příchod studené dlouhé zimy Lva velmi znepokojuje. Je totiž milovníkem sluníčka a tepla. Chladné a deštivé počasí, černé mraky na nebi a málo slunce – to vše jsou pro Lva noční můry. Na podzim Lev přichází o úsměv ze rtů a přepadá ho melancholie.

Rychlou, avšak poměrně drahou medicínou je krásná dovolená u teplého moře. Levnější náhražkou je sauna či návštěva lázní nebo termálů. Pomocnou ruku mu mohou nabídnout také přátelé a rodina, v jejichž přítomnosti se Lev jistě bude cítit lépe. 

Pokračování 4 / 6

Panna (23. 8.–22. 9.)

Pro Pannu patří deprese a splín k podzimu stejně jako vánoční stromeček k Vánocům. Venku se ochlazuje, je ponuro a často jsou mlhy. Všude kolem řádí chřipky a jiná nachlazení. Panna přesně ví, že jistě nějaký bacil chytí, protože je velkým pesimistou. Už od konce léta tedy dodává tělu velké množství vitamínů, vyhýbá se nemocným a snaží se dělat vše pro to, aby sama neonemocněla. I přesto ale nakonec onemocní a její deprese se jen umocní.

Podzim a zima je pro Pannu velmi dlouhá a zdárně ji přečká jen tehdy, když se bude snažit sama o sebe pečovat. Kosmetika, manikúra, jóga či plavání – to vše může přispět k navození tolik potřebné tělesné a duševní rovnováhy. Když se bude cítit krásná a vnitřně čistá, čekání na jaro se jí jistě zkrátí. Dobrou náladu si zajistí také dobrým čajem, svařeným vínem či drobným dárkem pro radost.  

Pokračování 5 / 6

Vodnář (21. 1.–20. 2.)

Vodnáři milují moře, jezera a přírodu. Rádi se v létě koupou a procházejí se naboso v potocích. Voda jim do těla vnáší nesmírnou energii a uklidnění. Podzim a zima se jim proto vůbec nelíbí. Všude je chladno, jezera jsou pokrytá ledem a sněhem a oni nyní nemají kde čerpat novou sílu. Jsou tedy více unavení a často nemají na nic náladu.

Pokud si Vodnář najde své útočiště a vytvoří si ve svém domově příjemnou atmosféru, může zapomenout na chmurné myšlenky. Uklizený a vyzdobený byt, který je příjemně provoněný aromalampou, je dobrým začátkem pro znovunabytí ztracené energie. Podzimní depresi může ze stolu smést také horká lázeň, termální bazén nebo úžasné energizující moře někde v exotice.

Pokračování 6 / 6

Ryby (21. 2. –20. 3.)

Lidé narození ve znamení Ryb depresím podléhají velmi často. Celý rok bojují se smutkem, jsou nespokojení a něco je trápí. S přicházejícím podzimem se jejich depresivní nálada ještě více prohlubuje, proto by se nejraději zachumlali někam do peřin a vylezli až na jaře. K dobré náladě jim moc nepřidávají neustálé problémy se zdravím. Zejména na podzim často trpí na záněty močových cest, mají problémy s ledvinami a snadno prochladnou. Okolí je vůči rybímu sténání ohledně jejich zdraví už natolik imunní, že se s tím musejí Ryby poprat samy, a to jejich špatnou podzimní náladu jen umocňuje.

Pro obnovení duševní a tělesné rovnováhy je dobré, aby se Ryby nestranily ostatních. Dobrým lékem jsou procházky zimní krajinou, relax v přírodě nebo dlouhá horká koupel. Uvolňující jsou také ruční práce, malování, tvorba se dřevem či poslech hudby. A když už je Rybám nejhůře, musejí upustit páru slzami. Podzimní smutek lze zahnat myšlenkami na rodinné Vánoce a pomalu přicházející jaro.

Doporučujeme

Články odjinud