Pohodová elegance

3. 2. 2005
Pohodová elegance
Přestože kalendářní jaro ještě zdaleka nenastalo, na nové trendy je ten správný čas právě teď. Pojďte se s námi podívat na nejnovější módní trendy na přelom zimy a jara tak, jak je designéři představili v New Yorku, Paříži, Miláně a Tokiu. Nenechte si ujít nové cruise kolekce, se kterými každým rokem přicházejí nejvyhlášenější návrháři pro ty, co se nemohou dočkat jarní sezóny, aby vyšli v novém modelu. Tyto speciální linie nejen potěší srdce všech módy chtivých, ale dávají tušit jarním a letním trendům pro novou sezónu.

Cruise kolekce připravili návrháři na ten problematický předěl mezi teplým jarním počasím a chladným zimním. Nápaditost materiálů zde proto nezná hranic, bez problémů můžete kombinovat lehoučké šifóny s hřejivou vlnou, tvíd s průsvitným hedvábím, kožešinu s tenkým úpletem. Fantazii se meze nekladou, právě naopak. Letošní paleta diktuje kombinaci černé a bílé na straně jedné a pastelové tóny žluté, zelené v kombinaci s osvěžující oranžovou a modrou. U Diora oprášil John Galliano legendární střih na sako z roku 1947 a uvedl jej ve zcela nové podobě. Klasické materiály nahradila džínovina, kůže, detaily tvoří kapsičky, přezky a moderní vzhled snoubený s dokonalou mistrovskou linií je tak naprosto okouzlující. Sáčka můžete nosit s ladící sukní, džínami či přes šaty. Elegantní, rebelská, sexy … zvolte vzhled podle své nálady, nové sako od Diora vám v šatníku letos nesmí chybět.

Americký legendární návrhář Ralph Lauren ve své kolekci Resort vsadil na rozmanitost barev a materiálů. Držel se jen hesla, že barvy ovlivňují mysl a sáhl o jasných barvách žluté v kombinaci s černou, tyrkysové tóny se zde objevují v tlumených i jásavých tónech, trávově zelené se také nedá odolat. Nechybí ani elegantní cihlová či květinové vzory.

Francouzský módní dům pod vedením nových tváří se zdá být mladistvější, odvážnější a elegantnější. Po odchodu Toma Forda se styl značky nikterak dramaticky nezměnil ale „zevropštěl“. Elegantní úzké linie kostýmů, lehkost hedvábných šatů a dramatické kontrasty barevné palety jistě zaujmou a přitahují pozornost, v kolekci Cruise 05 se nečekaně objevuje také denim a trička s potiskem YSL. Celkový dojem z kolekce se velmi uvolněný a pohodový. Designéři dokazují, že klasická elegance nemusí být nudná, upjatá a pro starší ročníky.

Cruise kolekce slavné značky Louis Vuitton přímo vybízí k procházce podél chladné vody v nesmělých slunečních paprscích. Luxusní materiály použité na kostýmek se zajímavými detaily, hřejivá vlna v jasných barvách i tlumených tónech v kombinaci s hebkou kožešinou, a to vše doplněné supermoderními doplňky připravil Američan Marc Jacobs pro vaše pohodlí a pocit absolutní dokonalosti a hýčkání.

Stejně jako francouzská značka YSL i italský Gucci má nový team návrhářů. Gucci ve své cruise kolekci však nostalgicky pokukuje po své bývalé hvězdě Tomu Fordovi a střihy i materiály velmi připomínají předchozí sezóny. To však této kolekce neubírá na atraktivnosti, rafinované detaily a doplňky ocení všechny vyznavačky italského pohledu na módu – sexy za každých okolností. Nebojte se inspirovat se právě zde, mladistvé barvy a uvolněné linie se vám tuto sezónu určitě zalíbí. Přes upnutý top si oblečte rozevlátý plášť, obyčejné tričko povyšte na supermoderní top saténovým páskem. Zkrátka – hrajte si!

Chanel koncem minulého roku otevřel svůj největší butik na světě. Překvapivě však nestojí v Paříži či New Yorku, ale v exotickém Tokiu. Ano, japonská metropole se může pochlubit obřím Chanel obchodem i speciální kolekcí Paris – Tokyo. V této limitované linii nechal Karl Lagerfeld dokonale propojit evropskou umírněnou eleganci s asijskou extravagancí místní zlaté mládeže. Křehkost uspoutila do pozadí a napovrch vyplul smysl pro dramatično. Ostré kontrasty barev i materiálů se zajisté stanou absolutním hitem pro chladná rána i hřejivé dny.

Vždy elegantní a uhlazení St. John nezklamal ani tentokrát. Oku lahodící vzory a výběr barevné škály potěší vyznavačky jednoduchých linií a vytříbených materiálů s perfektně ladícími doplňky. Marie Gray, návrhářka a zakladatelka této americké značky, se při navrhování této kolekce cítila velmi uvolněně a odpočinutě, protože každý kousek z linie Cruise 2005 je přesně takový. Povšimněte si zejména odvážné kombinace jasné oranžové a růžové či elegance působící džíny s lila halenkou. Jednoduše nádhera!

autor:Simona Foto: archiv firem, internet

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

I když se nadřízený tváří, že jste pro něj vzduch a vše zvládne sám, opak je pravdou. Šéf nemá momentálně dobrý úsudek a hledá nesrovnalosti tam, kde prostě nejsou. V tomto ohledu ho…

Nejčtenější články

Doporučujeme