Pohodové Vánoce vám zajistí Feng Shui: Čeho se podle čínského učení musíte před svátky zbavit? | Foto: iStock

Foto: iStock

Pohodové Vánoce vám zajistí Feng Shui: Čeho se podle čínského učení musíte před svátky zbavit?

Principem čínského učení Feng Shui je dostat do harmonické rovnováhy element vody (shui) a větru (feng). Pokud to dokážete, pocítíte velkou úlevu a celou vaši rodinu zaplaví pozitivní energie. Pravidel, jak toho dosáhnout, je mnoho. My vám poradíme několik základních fíglů a zákonitostí, jak si ze svého domova udělat přístav bezpečí a naprostého klidu, aby byly vaše vánoční svátky bez chybičky.

Pečujte o správné květiny

Květiny krásně podbarvují celou atmosféru domova. Pamatujte ale na to, že pozitivní energii umějí šířit jen živé rostliny. Proto je lepší zbavit se jakýchkoliv umělých náhražek. Jsou to jen lapače prachu a rozsévači negativní energie. Všechny plastové napodobeniny květin vyhoďte a pořiďte si živé nosiče energie. Podle zásad Feng Shui nevybírejte květiny s pichlavými konci jako např. kaktusy. Vhodné nejsou ani bonsaje a jiné zakrnělé květiny – budou odrážet váš nerealizovaný potenciál. Pozitivní energii vám bude posílat např. tlustice, plazivý potos nebo tzv. mírová lilie.

Podobná pravidla platí také o vánočním stromečku. Nejlepší je přivézt si živý jehličnan v květináči, který pak můžete na jaře vysadit na vlastní zahradě. Variantou je řezaný stromeček. Jehličnany jsou symbolem síly a dlouhověkosti.

Umělé vánoční dekorace nahraďte živými větvičkami, pověste jmelí a vyzdobte si byt v teplých barvách. Červená a zlatá barva příznivě působí na domácí pohodu a bohatství.

Jak si podle Feng Shui zařídit ložnici, aby vám to klapalo v posteli? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Ukliďte nepořádek

Vnější nepořádek se velice snadno odráží do vašeho nitra. Jakmile kolem sebe vidíte poházené věci, prach a zmatek, cítíte přesně to, co vidí vaše oči. Vnímáte, že je vaše tělo špinavé, duše zaprášená a pod tíhou pocitů, které nemají své pevné místo, prožíváte trápení. Je tedy nejlepší čas na úklid.

Projděte si každou místnost ve vašem bytě a přemýšlejte chvíli o tom, k čemu je daný prostor dobrý. Jistě hned na první pohled uvidíte, co je kde navíc a patří to do jiné místnosti. V ložnici nemusíte mít žádné sportovní pomůcky, poházené kabelky nebo volně položené krabice, které vám jinde vadí. Nežádoucí je také televize, která může být zdrojem nespavosti či nočních můr.  Na toaletě nejsou potřeba žádné časopisy, knihy, obrazy a okázalé dekorace. Televize, knihy a počítač k jídelnímu stolu také nepatří.

Pokračování 3 / 5

Vyhoďte nepotřebné a rozbité věci

Při vánočním úklidu se zaměřte také na každý šuplík a poličku v kredenci. Pokud najdete hrneček nebo talíř s odštípnutým krajem, vyhoďte jej. Rozbitá svítilna, která nejde opravit, musí z domu také pryč. Zbavte se starých kalendářů, diářů a nefunkčních hodin – uchovávají v sobě velké množství negativní energie, která vás v životě už potkala. Velkou úlevu také pocítíte, když z domu odnesete staré fotografie těch, kteří vám v životě ublížili.

Vše, co už nepotřebujete a několik let jste nepoužili, nemilosrdně odneste pryč nebo se toho zbavte navždy. Nedělejte žádné ústupky a buďte v třídění poctiví. Uleví se vám a budete mít prostor pro nové a krásné věci, které s vámi budou psát nové pozitivní stránky ve vaší životní knize.

Pokračování 4 / 5

Nahraďte rozviklaný jídelní stůl

Jídelna a jídelní stůl je srdcem domova. Místem, kde by se měla každý den minimálně jednou scházet celá rodina a vzájemnou blízkostí posilovat rodinnou lásku. O vánocích je pro nás ještě více důležité, abychom byli pohromadě a bylo nám co nejpříjemněji.

Zbavte se starého, vratkého a vrzajícího stolu. Na jeho místo kupte pořádný, bytelný stůl, který bude odrážet vaše pevné rodinné pouto. Nejenom o štědrovečerní večeři stůl bohatě prostřete a nazdobte. Jídlo dejte ve velkých mísách do středu stolu, aby si každý mohl nabrat sám. Vaše vzájemné vztahy se těmito několika základními pravidly stolování jen posílí.

Pokračování 5 / 5

Pryč se špínou v odpadech

Dbejte na to, aby vaším odpadem odcházelo vše negativní pryč přesně tak, jak má. Nedopusťte, aby se tělesná a duševní špína někde usazovala. Při generálním úklidu kuchyně, koupelny a toalety proto důkladně pročistěte všechny odpady. Zamezíte tak případné blokádě zdraví, bohatství a pozitivní energie.

Překontrolujte také, aby voda zbytečně neodcházela bez vašeho vědomí pryč. Dotáhněte každý kohoutek a zkontrolujte splachovadlo na toaletě. S mizející vodou mizí také příjemná energie a hojnost.

Pokud někdo z vaší rodiny za sebou na toaletě nezavírá záchodové prkénko, měl by se to co nejrychleji naučit. Otevřeným záchodem do vašeho bytu proudí nadmíra negativních vln.   

Doporučujeme

Články odjinud