Karel Gott byl prohlášen za mrtvého už vícekrát. Naposledy v úterý 12. února 2019 na sociálních sítích

Karel Gott byl prohlášen za mrtvého už vícekrát. Naposledy v úterý 12. února 2019 na sociálních sítích

"Fajn se mám," vzkázal Gott svým vyděšeným fanouškům na facebooku
Kirk Douglas je legendou Hollywoodu
Časopis People před lety nechtěně zveřejnil Douglasův nekrolog
Macaulay Culkin byl v dětství hvězdou filmů Sám doma
14
Fotogalerie

Pohřbeni zaživa: Gott, Havel, Miley a další, které média prohlásila za mrtvé

Zpráva o údajné smrti mnohonásobného Českého slavíka Karla Gotta rozvířila v úterý 12. února české sociální sítě. Naštěstí šlo o mylnou informaci, kterou Mistr sám dementoval. Není ale první slavnou osobností, která byla za života prohlášena za mrtvou. Které další média zaživa pohřbila?

Karel Gott

V úterý 12. února se na mnoha profilech uživatelů sociálních sítí objevily příspěvky R.I.P. Karel Gott (Rest In Peace – Odpočívej v pokoji). Začalo se tedy okamžitě spekulovat, zda Česká republika nepřišla o svůj „národní poklad“. Spekulace ještě podpořil fakt, že byl Karel Gott pár dní předtím hospitalizován v nemocnici kvůli opětovnému zánětu dýchacích cest. Sám mnohonásobný Český slavík ale tuto informaci zhruba po dvou hodinách dementoval. „Rád bych se podíval do tváře té osobě, která mě dnes pohřbila zaživa. Snad se u toho aspoň dobře pobavila. Pro ty, kteří se o mě bojí, vzkazuji: Fajn se mám,“ napsal zpěvák na svém Facebooku. Později dodal Karel Gott i svoji aktuální fotku se slovy: „Milí příznivci, abych vás uklidnil, sdílím s vámi i aktuální foto od Lenky Hatašové.“

Pokračování 2 / 8

Kirk Douglas

Hollywoodská legenda Kirk Douglas si svojí vlastní smrtí zaživa prošel v roce 2014 vinou světoznámého magazínu People. Redaktoři internetových stránek si dopředu připravili nekrolog k hercově případnému skonu a omylem článek na webu zveřejnili. Označili ho za „neodolatelného a někdy těžko zvladatelného herce“, který má na svém kontě pětasedmdesát filmů. Říká se, že když je někdo omylem pohřben zaživa, přinese mu to dlouhověkost. V případě Kirka Douglase to platí určitě, protože slavný herec oslavil 9. prosince 2018 své 102. narozeniny.

Pokračování 3 / 8

Václav Havel

První prezident opět svobodného Československa a posléze i Česka si také mohl předčasně přečíst svůj nekrolog. V roce 1998 zjistili lékaři Václavu Havlovi rakovinu plic, nádor mu v nemocnici odoperovali a prezident se postupně zotavoval. V tu dobu ČTK utekl předpřipravený nekrolog. I v roce 2011, kdy Václav Havel na Hrádečku skutečně zemřel, se média dopustila faux pas. Jeden zpravodajský server vydal informaci o jeho úmrtí datovanou o několik dní dříve, protože redakce neaktualizovala předpřipravenou zprávu. 

Pokračování 4 / 8

Macaulay Culkin

Pamatujete si ještě toho roztomilého chlapečka, který skončil sám doma ve stejnojmenném filmu? Macaulay Culkin byl dětskou filmovou hvězdou a svoji slávu tak úplně nezvládal. Svého času zápasil s alkoholem a drogami a vypadal tak trochu na umření, což možná vedlo k tomu, že ho média prohlásila za mrtvého. Na internetu v roce 2014 začaly kolovat zvěsti, že bylo hercovo tělo nalezeno v jeho bytě na Manhattanu v New Yorku. Culkin svoji smrt popřel až druhý den, kdy zveřejnil svoji vysmátou fotku s popiskem: „Jsem na turné, vy hlupáci.“ V návaznosti na falešnou zprávu pak se svojí kapelou The Pizza Underground sehráli během jejich koncertu scénku, kde předstírali, že je Culkin mrtvý doopravdy.

Pokračování 5 / 8

Patrick Swayze

Další takový přehmat se podařil rádiové stanici Kiss FM na Floridě. Ta v květnu roku 2009 zveřejnila informaci o tom, že zemřel představitel tanečníka Johnnyho z filmu Hříšný tanec a idol žen Patrick Swayze. Herec v té době trpěl pokročilým stadiem rakoviny slinivky a byl na tom opravdu zle, zemřel však až o čtyři měsíce později.

Pokračování 6 / 8

Will Ferrell

V roce 2018 se s něčím podobným setkal i herec a komik Will Ferrell. Zpráva o jeho smrti se zakládala na faktu, že byl Ferrell účastníkem nehody v Jižní Kalifornii, kde se na silnici střetlo SUV s Toyotou. Existuje i video, kde herec telefonuje, zatímco ho záchranáři na nosítkách nakládají do sanitky. Podle některých zpráv měl Ferrell později v nemocnici zemřít, pravdou ale je, že z nehody vyvázl pouze s drobnými zraněními. Nebylo to ale poprvé, co byl herec zaživa pohřbem. Už v roce 2006 se totiž vyrojily spekulace, že Ferrell nepřežil nehodu při paraglidingu v Jižní Kalifornii, kdy kvůli větru ztratil kontrolu a naboural do stromů.

Pokračování 7 / 8

Taylor Swift

Rok 2009 nebyl pro popovou hvězdičku Taylor Swift moc příznivý. Podle sociálních sítí v něm totiž zemřela hned dvakrát. Nejdříve během velké autonehody a jen o pár měsíců později na následky způsobené alergickou reakcí na prášky na spaní. V roce 2016 zase zemřela prostřednictvím australského umělce, jehož nástěnná malba se dostala do tisku. Byl to portrét zpěvačky s nápisem „Tiše vzpomínáme na Taylor Swift 1989–2016.“

Pokračování 8 / 8

Miley Cyrus

Další popová star, kterou ovanul smrtelný chlad, byla Miley Cyrus. Nejdřív se v roce 2008 rozšířila zpráva, že zemřela poté, co ji srazil autem nepozorný řidič. O rok později pak zprávu o její smrti rozšířila modelka a moderátorka Peaches Geldof, která na Twitteru tvrdila, že ji o smrti Miley Cyrus informoval přítel ze showbyznysu. Děsivou skutečností je fakt, že Peaches Geldof, dcera slavného muzikanta Boba Geldofa, o pět let později zemřela na předávkování heroinem.

Doporučujeme

Články odjinud