Pohřeb Vladimíra Dlouhého: Poslední aplaus

28. 6. 2010
Pohřeb Vladimíra Dlouhého: Poslední aplaus
Na pátečním rozloučení s Vladimírem Dlouhým (+52) se sešla celá plejáda herců a umělců. Většina z nich byla nejen hercovými přáteli, ale i kolegy z divadelních prken, filmové obrazovky či stříbrného plátna.

Na smutečním aktu v pražském strašnickém krematoriu nechyběly Jana Nagyová a Dagmar Patrasová, neboli princezny Arabela a Xenie ze seriálu Arabela, kde hrál Vladimír Dlouhý jednu z klíčových rolí.

Klepněte pro větší obrázek

Jana Nagyová a Dagmar Patrasová

Dostavily se také další známé tváře, mezi nimi Veronika Freimanová, Jiřina Jirásková, Ladislav Mrkvička, Iva Janžurová, Zlata Adamovská, Karel Heřmánek, Ondřej Trojan, Dagmar Havlová, Ladislav Frej, Jiří Postránecký, Jiřina Bohdalová a řada dalších.

Klepněte pro větší obrázek

Simona Stašová a Jiřina Bohdalová

Ti všichni ukončili necelou hodinu trvající smuteční obřad několikaminutovým bouřlivým potleskem, který si vynikající herec tak často užíval za svého života. Herec Jiří Bartoška, který s Vladimírem Dlouhým v pražském vinohradském divadle odehrál v 90. let stovky repríz úspěšné inscenace Jiřího Hubače Hostina u Petronia, se nakonec ujal nelehkého úkolu pronést smuteční řeč.

"Vladimíre, děkuji Ti za všechny kolegy a kamarády za krásné chvíle v divadle a ještě krásnější po něm. A vás prosím o potlesk tomuto velkému herci," vyzval přítomné viditelně dojatý Bartoška.

Klepněte pro větší obrázek

Hana Heřmánková a Karel Heřmánek

Vladimír Dlouhý, považovaný za jednoho z největších herců dnešní doby, podlehl těžké nemoci v neděli 20. června ve věku 52 let.

ČTĚTE TAKÉ:
Zemřel herec Vladimír Dlouhý!

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Znejistěli jste. Aspoň poslední pracovní den mohl dopadnout trošku lépe. Jen s vypětím sil dokončujete své úkoly a na konci směny doslova utíkáte domů. Nechcete slyšet o ničem negativním a…

Nejčtenější články

Doporučujeme