Tomáš Dvořák Foto: Profimedia

Tomáš Dvořák Foto: Profimedia

Aleš Valenta Foto: Profimedia
Štěpánka Hilgertová Foto: Profimedia
Kateřina Baďurová Foto: Profimedia
Martin Procházka Foto: Profimedia
16
Fotogalerie

Pohyb mají v krvi: Kteří vrcholoví sportovci se v soutěži StarDance proměnili v tanečníky?

V letošním ročníku soutěže své taneční umění předvádějí snowboardistka Eva Adamczyková a kajakář Vavřinec Hradilek. Vzpomínáte také třeba na vysloužilého boxera Osičku, kajakářku Hilgertovou, lyžaře Banka nebo biatlonistku Soukalovou? Kdo si z celkem sedmnácti sportovců odnesl ze soutěže zlatou medaili, a kdo měl z ostudy kabát?

1. řada, rok 2006

Atlet Evropy a držitel mnoha medailí z mistrovství světa i olympijských her Tomáš Dvořák byl vůbec prvním sportovcem, který se v soutěži objevil. Se svojí taneční partnerkou patřil od začátku soutěže k vážným adeptům na vítěze. Nakonec skončil na třetím místě, kdy ho porazili herci Václav Vydra a Roman Vojtek. Už během soutěže se Dvořák přiznal, že jsou pro něj tréninky náročné, i když je vrcholovým sportovcem. Kromě tance se totiž v té době ještě věnoval vlastní sportovní kariéře a trénoval mladé atlety.

Co prozradil Vavřinec Hradílek o StarDance? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 10

2. řada, rok 2007

Druhá řada StarDance měla mezi účastníky hned dva sportovce. Nejenom sázkové kanceláře vypisovaly dobrý kurz na vítězství akrobatického lyžaře Aleše Valenty. Ten musel ještě před účastí v soutěži skončit se sportovní kariérou kvůli zdravotním problémům. I přesto se několikanásobný mistr světa a olympijský vítěz z roku 2002 umístil na stupni vítězů. Ve finálovém souboji, kde na parketu předvedl salto, porazil herečku Tatianu Vilhelmovou a stal se králem celé soutěže.

Naopak kajakářka a dvojnásobná olympijská vítězka Štěpánka Hilgertová takové štěstí neměla. Soutěž opustila jako první. StarDance jí velice bavila, protože tanec miluje. Z rozhodnutí byla překvapená a při závěrečném rozloučení jí dokonce dojetím ukápla slza.

Pokračování 3 / 10

5. řada, rok 2012

Sportovci v páté řadě naprosto dominovali a obsadili první dvě vítězné příčky.

Pomyslné zlato vyhrála medailistka z mistrovství světa, atletka Kateřina Baďurová. Stala se tak královnou parketu a ve finále porazila ledního hokejistu Martina Procházku. Oba sportovci zatančili v závěrečném večeru čtyři tance. Freestyle tanec Baďurové zaučoval jejího partnera ve skoku o tyči a Procházka se po parketu proháněl na bruslích. Diváci si v jejich podání mohli také vychutnat jive, tango, waltz, sambu nebo paso doble. 

Pokračování 4 / 10

6. řada, rok 2013

Skvělý výkon v soutěži předvedl mistr světa a olympijský medailista v hodu diskem Imrich Bugár. Ten se ve svých 58 letech proháněl po parketu stejně jako jeho mladší soupeři a dotančil až do semifinále. Se svojí partnerkou skončili na krásném třetím místě. Soutěž pro něj byla krásným zážitkem.

Olympijská medailistka a mistryně světa Šárka Kašpárková v soutěži pohořela na náročném slowfoxtrotu. I když se s partnerem hodně snažili, napáchali mnoho chyb a od porotců dostali ze všech párů nejméně bodů. Ani následné týmové paso doble jim nezachránilo taneční boty před vypadnutím ve čtvrtém kole soutěže.

Pokračování 5 / 10

7. řada, rok 2015

V soutěži se objevil také známý boxer Rostislav Osička. Se svým věkem 59 let byl nejstarším účastníkem této řady. Tanec ho velmi bavil a s kondicí neměl žádné problémy. Přiznal se ale, že je pro něj složité zapamatovat si celou taneční choreografii přesně krok po kroku. Posledním tancem, který divákům s partnerkou předvedli, byl waltz. Ze soutěže vypadl ve 3. kole.

Pokračování 6 / 10

8. řada, rok 2016

Osmá řada soutěže byla na účast sportovců nejbohatší. Své taneční nadání zde předvedli dva sportovci a jedna sportovkyně.

Olympijský vítěz ve fotbale Ladislav Vízek byl mezi celým štábem, ale i diváky velmi oblíbený. Neustále vtipkoval a bavil ostatní. V době účinkování v soutěži mu bylo 61 let a díky tomu byl nejstarším účastníkem v historii celé soutěže. Osudná mu byla ve třetím kole rumba.

Mistryně světa v aerobiku Olga Šípková byla díky své sportovní kariéře velkou favoritkou na vítězství. Divákům však nebyla natolik sympatická, aby ji do finálových kol poslali. Ze soutěže vypadla ve čtvrtém kole, a skončila tak na osmém místě. Podle poroty byl jejich poslední tanec krásný a jeho choreografie byla nápaditá.

Naopak nejlepší český alpský lyžař Ondřej Bank si díky svému tanečnímu nadání a výkonům vytvořil silnou fanouškovskou základnu. Nic na tom ani neovlivnila výměna jeho taneční partnerky. Původní profesionální tanečnice Kamila Tománková musela ze soutěže ze zdravotních důvodů odstoupit. Nahradila ji Eva Krejčířová, která původně byla partnerkou Ladislava Vízka. Diváci Banka poslali až do finále, kde se utkal s hercem Zdeňkem Piškulou. Se stříbrnou medailí byl Bank velice spokojený.  

Pokračování 7 / 10

9. řada, rok 2018

Pro olympijského vítěze v moderním pětiboji Davida Svobodu byla celá soutěž velkou výzvou. Nikdy předtím netančil a ani se o tanec nezajímal. I když měl zpočátku soutěže trému, podařilo se mu s taneční partnerkou Veronikou Lálovou dostat na stupně vítězů. Soutěž opustili v desátém kole, a umístili se tak na třetím místě. Mezi účastníky byl Svoboda hodně diskutovaný kvůli svým elasťákům, které na zkoušky nosil. Pro něj to ale bylo natolik pohodlné a přirozené, že o nákupu tepláků nebo tanečních kalhot rozhodně nepřemýšlel.

Pokračování 8 / 10

10. řada, rok 2019

Jediným sportovcem této řady soutěže byla biatlonistka Gabriela Soukalová. Ta se protancovala až do osmého kola a skončila těsně před bránou do semifinále. Celá soutěž pro ni byla příjemnou zkušeností a taneční tréninky pro ni byly náročnější než ty biatlonové. Biatlon je pro ni už rutina a tady šlo o něco nového a úplně jiného – popsala Soukalová. Pro mnoho diváků bylo zvláštní, že se žádného přímého přenosu ani jednou nezúčastnil její manžel. Ona sama k tomu však dodala, že ji manžel celou dobu maximálně podporoval. Jejími posledními tanci byla rumba a scénický tanec.  

Pokračování 9 / 10

11. řada, rok 2021

Účastí v soutěži si splnila svůj velký sen také tenistka Andrea Sestiny Hlaváčková. Ta si svoji účast velice užila, a dokonce se na ni několik měsíců předem připravovala. Navštěvovala taneční kurzy Marka Dědíka, který v soutěži dělal partnera farářce Martině Viktorii Kopecké. Po výborně zvládnuté sambě a mnoha pochvalách od poroty skončila Hlaváčková na šestém místě.

K bronzové medaili se protancoval krasobruslař Tomáš Verner. I jeho celá soutěž velmi bavila a sám přiznal, že si chtěl odnést zlatou medaili. I přes jeho osobní neúspěch ale na tanec nezanevřel a neustále se mu snaží věnovat.   

Pokračování 10 / 10

12. řada, rok 2023

Letošní ročník máme možnost sledovat v soutěži dva sportovce. Snowboardistka Eva Adamczyková, které dělá partnera profesionální tanečník Jakub Mazůch. Ten si na Světových hrách v roce 2013 vybojoval bronzovou medaili v salse. Druhým sportovcem je kajakář Vavřinec Hradilek. Prozatím jsou oba sportovci mezi aktivními tanečními páry a ze soutěže nevypadli. Tento týden je tedy můžeme spatřit při charitativních tancích pro Centrum Paraple.

Doporučujeme

Články odjinud