Pomalá dieta: Co to je a jak se díky ní bezbolestně hubne

4. 2. 2021
Pomalá dieta: Co to je a jak se díky ní bezbolestně hubne
Věnovat pozornost jen tomu, jak jídlo připravujeme a jak ho později jíme, může být pro mnohé cesta k trvalému snížení hmotnosti. Určitě však je to způsob, jak jíst zdravěji.

Sednout si je luxus

Uspěchaná doba naučila mnohé lidi jíst v poklusu. U stolu nutí jíst maximálně děti, dospělí pak sami ujídají jídlo, zatímco dělají něco jiného. A když už si k tomu sednou, pozornost věnují telefonu, který nedají z ruky, nebo alespoň zprávám v televizi. Jakoby se současná společnost domluvila a čas věnovaný jen jídlu považovala za promrhaný.

Téhle lidské potřebě vyhověly i restaurace, které připravily polední menu. Zákazník dostane již připravené jídlo, které může rychle sníst a utíkat znovu ke své práci. Ještě o krok horší jsou fast foody, které jsou založené na jídle s sebou. Balí jídlo tak, aby si jej zákazník mohl sníst kdekoliv, třeba za chůze nebo při řízení auta.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

S blížícím se koncem měsíce jste aktivnější, pohodovější a přístupnější novým věcem. Hned se nenaštvete a dáváte průchod názorům druhých. To nebylo ještě před pár dny reálné. Musíte…