Pomoc! Dusím se! Vešel kolega!

6. 12. 2001
Pomoc! Dusím se! Vešel kolega!
Tak nevím, Vánoce se blíží a humorně se říká, že: "…budou Vánoce, tak se zase jednou vykoupeme a budeme mít na rok pokoj…". Nebo to neznáte? Pokud se o tom mluví v rovině humoru, je to legrace a docela fajn osvěžení všedního dne. Koho by nepobavilo rčení, že…na Vánoce zase jednou vymetu z vany pavouky a odrbu ty brambory, co mi za rok vyrostly za ušima?

Pomoc! Dusím se! Vešel kolega!

Tak nevím, Vánoce se blíží a humorně se říká, že: "…budou Vánoce, tak se zase jednou vykoupeme a budeme mít na rok pokoj…".
Nebo to neznáte? Pokud se o tom mluví v rovině humoru, je to legrace a docela fajn osvěžení všedního dne. Koho by nepobavilo rčení, že…na Vánoce zase jednou vymetu z vany pavouky a odrbu ty brambory, co mi za rok vyrostly za ušima?
Ovšem ouha: čím dál tím víc zjišňuji, že je i mnoho těch, kteří to s radostí nejen pronesou, ale se zřejmě ještě větší radostí dodržují. A to se, prosím, nejedná jen o uválené bezdomovce a nepříčetná individua, ale o vzdělané lidi, zastávající velmi odpovědná místa.
Abych nechodila zdlouhavě kolem horké kaše: já a pár mých spolupracovníků si namísto lámání hlavy nad pracovním úkolem již delší dobu lámeme hlavu nad tím, jak udržet žaludek tam kde je, když kolem nás projde ten či onen kolega, který zřejmě zcela ignoruje dodržování osobní hygieny a je mu cizí používání nejen nějakého toho antiperspirantu či spreje na potlačení tělesných pachů, ale - a to hlavně - i toho základního: vody a mýdla. Výčet toho, čím takový člověk oblažuje své kolegy však pokračuje: košile na tělo navlečená v pondělí a do prádla daná (možná) v pátek, dech kuřáka mnohdy promísený česnekovým odérem, který však nestoupá jen z úst, ale jak známo, vychází i z pórů. Spolupracovníci trpí. Navštíví-li takový člověk jejich kancelář, ihned po jeho odchodu větrají bez ohledu na případný bod mrazu za oknem a když s ním mají jednat, jsou schopni raději předstírat náhlou nevolnost, neboň kdyby se s ním opravdu setkali, asi by k ní i došlo. Nepřeháním. Jsme malá firma a takové lidi tu máme tři!

A tak prosím - abychom už konečně mohli pracovat - má snad někdo podobné trable a poradí, jak slušně takového člověka upozornit, že s ním jaksi není všechno jak má být? A že by si ty "Vánoce" měl dopřát. Minimálně (!)

Autor: Ebra

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Vejděte do světa klidu a harmonie. Pokud je na vás šéf nevrlý, tak se ho snažte nevnímat, stejně by to k ničemu nebylo. Však ono to nebude trvat dlouho a on pochopí, jaký má ve vás poklad.…

Nejčtenější články

Doporučujeme