Komentáře k článku zpět na článek

hankamishka 29. 7. 2015 | 00:43
Rambíša 28. 7. 2015 | 13:44

Rozhodně nevidím v mých názorech tragiku.Zkrátka do těch cca 13 let dítěte se kol něj skáče,neboť pak už má svůj rozum a chce si žít svým životem.Do té doby jsme opravdu náš život podřídili dětem: byl dost pevný režim dne přes týden,na víkend na chalupě si mohly užívat les,vodu,jezdit na kole,dělat různé sporty atd.V týdnu byla příprava do školy,úkoly,zájmová činnost,u PC hrály hry jen např. hodinu denně maximálně.Kromě toho se šlo i na výstavy,do kina,do knihovny atd.Na 1.místě děti a jejich přání,jejich prospěch.My jako rodiče jsme opravdu na své koníčky a zájmy ne přímo rezignovali,ale hodně je omezili,nechodili jsme skoro nikam sami,všude všichni,na dovolenou,ke známým,na vodu...Nesnáším rodiny,kdy děti jsou sice na chalupě neb chatě,ale neznají nic než okolí baráku,protože rodiče nikam nejdou,jen kdyžtak večer paří se sousedy.Nebo ve městě děti neznají své okolí,nic,znají jen ulici,školu,svůj dům-byt a hlavně doma sedí furt u PC.Sice mají nej hadry a boty,mobil atd.,ale rodiče jsou furt v čudu,a když už jsou doma,tak s dětmi ani nemluví,jen to nejnutnější,žádné hromadné vyprávění u stolu při večeři.kdo co dělal,zažil.Bylo by to ještě na hodně dlouhé vypisování....

LencaV 27. 7. 2015 | 17:34

Rambíša: proč tak tragicky? Kolem dětí se skáče jenom dokud jsou mrňaví drobečci. Pak už je i tatínek a jak trochu odrostou, zapojí se v rámci možností do běhu domácnosti. Ženská přece není ani otrok ani domácí spotřebič, jen je důležité, jak si to doma zařídí... A děti jsou radost. Naše děti jsou už dospělí lidé, ale pořád ráda vzpomínám, když jsme byli všichni pohromadě

Mata69 27. 7. 2015 | 15:05

Rambíša: jak "může na dalších 13 let zapomenou na sebe?" Jistě, život nikdy už paní není jak byl za svobodna a bez dětí, ale napsat, že bude skákat jen kolem dětí a nic jiného je taky pěkná blbost. Nebo spíše je blbost když to dotyčná udělá. Spousta věcí se dá dělat s dětmi, ano - jsou to zpravidla jiné věci než dříve, ale není to o nic horší a je to kolikrát úplně jiná zábava. A já musím říci, z vlastní zkušenosti, že dělat například koníčky společně se svými dětmi vůbec není špatné, ba naopak!
Ale to je o tom, jak to člověk pobere...když si řekne, že se obětoval dětem a nic si neužil, tak to tak bude. A když řeknu jako j66, že mě život s dětmi velice obohatil, tak to tak je. Není to sranda, je to velká zodpovědnost mít děti, velká starost a velký finanční závazek - ale co by to bylo za život?

j66 27. 7. 2015 | 14:57

Rambíša: Dítě je zodpovědnost, ale není přece žádná koule na noze. Dnes děti můžete vzít prakticky všude sebou a zase zažijete jiné věci s jimi než bez nich. Já to nikdy za omezení nebrala. Logicky se jim musíte v něčem přizpůsobit, ale žádné drama to není a zvlášt dnes.

Rambíša 27. 7. 2015 | 14:22

Jen aby se pak pán nezdekoval,až se dítěte dočká: ono je něco jiného si chvíli pohrát s dítkem a něco jiného se o něj starat 24/7!! Nedivím se paní,že se jí nechce ještě mít dítko,je to závazek na doživotí a na cca 13 let může zapomenout na sebe,neb bude skákat kolem dětí a nic jiného.Souhlasím s názorem,že tyto a jiné záležitosti by si mladí měli hodně prodiskutovat před manželstvím ! V dnešní době jakoby si mladí ani nepovídali,každý sedí u svého PC,tabletu,mobilu a píše si s někým jiným o kravinách.

Mata69 27. 7. 2015 | 13:13

farah.farah: no a nemáš z článků tady pocit, že se o tom "zapomínají" bavit dva před svatbou nějak často? Jestliže se berou a každý tu svatbu bere jinak, tak je jaksi chyba v té komunikaci ne? A já si fakt neumím představit, že když chodím tři roky s člověkem, že bych se s ním nebavila o tom jestli děti mít a kdy.

farah.farah 27. 7. 2015 | 13:06

Tak neexistuje něco jako správná doba. Maximálně z pohledu lékařů, ale jinak je to stejně vždy o lidech.
Mne ani tak nezaráží že ona ještě nechce a on ano, ale to, že jsou manželé a jak se zdá tak to tohle před svatbou nevyjasnili. V tomhle vidím zásadní problém, ona brala svatbu jen jako pokračování jejich vztahu on jako směřování k rodině. Ale asi si to nějak zapomněli říct.Jestli se navíc dokážou ošklivě pohádat o tom jestli se snažit o dítě, tak není něco v pořádku ve vztahu jako takovém.
Vztah je o tom že máme pochopení pro toho druhého a jeho potřeby a vzájemně si vyhovujeme.....Tady je potřeba jednoho (ať už mít dítě nebo svobodu) stavěna na první místo bez ohledu na to co partner na to.
Ve výsledku jsem proto v tomto sporu na její straně - myslím že dost možná za rok až dva totiž zjistí že ani nechtějí být spolu, protože každý chce něco úplně jiného a dost možná s nikým jiným. Dítě by fakt fungovalo jako lepidlo na něco co až tak dobře dohromady nedrží....

j66 27. 7. 2015 | 10:33

lebahu: Děti by měli být chtěné, s tím plánováním se to zase nemusí přehánět, resp. vhodné je mít kde bydlet, co jíst a něco na sebe Ale prvotní je ty děti vůbec chtít a dle mého nechat tomu volný průběh. Jasně , třeba paní podvědomě s manželem děti nechce, ale pak je slušné si to přiznat a neslibovat za rok za dva .... Vždyť jemu taky běží čas.

lebahu 27. 7. 2015 | 10:12

Aby děti obohcovaly a neomezovaly musí být plánované a chtěné. Jako rozum a nezávislý pozorovatel si říká proboha na co chce čekat, pak už to nepůjde, má nejvyšší čas, manžela, podmínky... Ale zase pořídit si děti pod tlakem okolí (manžel, babičky, rodiče...), když ona to nechce (možná zatím, možná podvědomě ne s tímhle partnerem, možná je podvědomě nechce vůbec.. ) je taky kravina.

j66 27. 7. 2015 | 09:08

Ještě bych dodala , že když děti řvou tak rodiče dělají něco špatně . Tím myslím, že jen malé procento dětí mívá koliku, případně jiné problémy, kdy se těžko uklidňují, pochování nestačí atd. Obvykle přece stačí děti nakrmit , pochovat polaskat je, prostě je mít rád. Jenže stačí jít do samošky a hned slyším hodně maminek, nesahej na to, zlobíš, co to děláš, naplácám ti . A kolikrát je na nich ta zloba na dítě tak vidět, to je hrozné. případně maminka strčí dítěti čokoládu nebo jiný naprosto nevhodný drek aby zelobilo. Fakt je mi těch dětí dost často líto.

j66 27. 7. 2015 | 08:56

Paní nad tím moc přemýšlí, chodí spolu tři roky, vzali se, mají se rádi. Jak říká její manžel : dítě celkem přirozený další stupeň vztahu. A až jí bude padesát, tak velmi ocení, že už má děti dospělé a samostatné .A pokud nechce děti s manželem, tak si ho neměla brát. Myslím že kompromis " za rok vysadím antikoncepci" není dobré řešení. Na co vlasně čeká, to by si měla ujsnit sama. Děti neomezují, ale obohacují,.

Dasa52 26. 7. 2015 | 23:23

Tak si užívej, trubko. A pak se budeš divit, že všichni mají děti a ty prázdný byt (chlap si samozřejmě může děti pořídit s mladší, ale ty už si je nepořídíš ani kdyby sis našla kluka ze základky).

Mata69 26. 7. 2015 | 21:41

Ano, to je přesné..."ještě si "užít" tak dva roky..." Pak možná začne chtít, možná uslyší biologické hodiny. Pak nejspíš zjistí, že otěhotnět nemusí být tak jednoduché. A roky poběží....

SaSaZu 26. 7. 2015 | 21:27

Přečtěte si také

Horoskopy

Konečně je tady konec pracovního týdne. Jakmile vyjdete ze zaměstnání, tak se vám moc uleví. Už se…

Nejčtenější články

Doporučujeme