Pomozte si při hubnutí: Jaké volně prodejné spalovače tuků fungují? | Foto: iStock

Foto: iStock

Pomozte si při hubnutí: Jaké volně prodejné spalovače tuků fungují?

Jsou prověřené, osvědčené a dle odborníků bezpečné. Celou dietní „práci“ za vás rozhodně neudělají, ale pomohou a podpoří ji. Které drtiče tuků jsou volně k dostání a patří mezi nejúčinnější?

CLA drtí tuky a hýčká svaly

Konjugovaná kyselina linolová, CLA, je mezi sportovci známá již řadu let jako osvědčený spojenec při redukci tukových zásob a „nabírání“ svalové hmoty. CLA tělu pomáhá štěpit více tukových buněk a brání nárůstu tukových zásob. Ačkoliv se přirozeně nachází v mnoha potravinách, chceme-li z ní „vymáčknout“ kýžený redukční efekt, je vhodné ji užívat jako doplněk stravy. Ale pozor, bez pravidelného pohybu, a to minimálně dvakrát týdně, účinky zaznamenáte jen stěží. Bonusem navíc je, že CLA snižuje hladinu špatného cholesterolu.

Jak funguje zázrak na hubnutí? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Karnitin je jeden z nejpopulárnějších spalovačů tuku

„Ve středomořských zemích vědí už dávno, že ze skopového a jehněčího masa se netloustne tolik jako z jiných druhů. Jehněčí a skopové obsahuje hodně L-karnitinu. Tato aminokyselina podporuje metabolismus tuků,“ uvádí v jedné ze svých knih lékař a specialista na zdravé stravování Jörg Zittlau. Karnitin je látka podobná aminokyselinám, dříve byl považován za jeden z vitaminů skupiny B.

Karnitin si naše tělo částečně syntetizuje a také ho přijímáme stravou, především v potravinách živočišného původu. Karnitin ve formě potravinového doplňku jednoznačně patří mezi nejpopulárnější spalovače tuků, jeho užívání je však podmiňováno pravidelným cvičením v mírnějším tempu bez výrazného zadýchávání. Při takovém cvičení „spaluje“ nejefektivněji.

Pokračování 3 / 5

Chrom je efektním tlumičem

Chrom je z trochu jiného redukčního těsta než karnitin a CLA, chrom není spalovač a urychlovač, ale spíše tlumič. Tlumí chuť na sladké, které je jak známo tenkým redukčním ledem mnoha žen. A právě těm může užívání chromu během diety alespoň zčásti pomoci.

Ivan Mach, vědec a nestor sportovního výživového poradenství, v jednom ze svých textů uvedl: „Není to žádný prostředek na zhubnutí, ale přirozený nástroj k vyrovnání biologické nerovnováhy vyvolávající neodůvodněný hlad a chuti na něco sladkého, které bývají nejčastějšími příčinami nadváhy.“ Chrom může být tedy skvělým pomocníkem zejména ženám, které extrémně trpí tím, že je neustále „honí mlsná“.

Pokračování 4 / 5

HCA sníží chuť k jídlu

HCA, kyselina hydroxycitronová, se nachází v některých tropických rostlinách. V doplňcích stravy se nejčastěji využívá HCA získané z plodů a slupek garcinie kambodžské. HCA příznivě ovlivňuje metabolismus tuků a cukrů a navozuje pocit sytosti i při střídmější konzumaci, navíc též snižuje chuť k jídlu. HCA patří mezi populární a účinné „spalovače“ přírodního původu.

Pokračování 5 / 5

Kyselina alfa-lipoová zefektivňuje spalování tuků

Kyselinu alfa-lipoovou naše tělo v malých dávkách vyrábí a také přijímá v některých potravinách. Kyselina alfa-lipoová je vynikajícím a všestranným antioxidantem. Dokáže mimo jiné tlumit zánětlivé procesy, detoxikuje organismus od těžkých kovů, povzbuzuje imunitní systém a je také skvělým pomocníkem při hubnutí, neboť zefektivňuje spalování tuků. Proces je však nutný opět podpořit cvičením.

Všechny uvedené doplňky stravy jsou volně prodejné. Jejich užívání je však pochopitelně nutné konzultovat s lékařem či lékárníkem a dodržovat jejich doporučené denní dávkování.

Doporučujeme

Články odjinud