Poradna podprsenek – odstávající košíčky, barvy, široká záda (odpovědi na vaše dotazy)

2. 10. 2014
Poradna podprsenek – odstávající košíčky, barvy, široká záda (odpovědi na vaše dotazy)
Nevíte si rady s výběrem vhodné podprsenky? Zajímá vás, jak změřit svou správnou velikost? Nevíte, jak má vypadat péče o prádlo? Na tyto i mnoho dalších otázek ohledně podprsenek vám odpoví odbornice Hana Nekolová z Poradny správných velikostí podprsenek v Bílé Labuti.

Jméno nebo přezdívka: Lili

Otázka: Mám úplně malá prsa. Kupuji push-up podprsenku, ale ve stoje je mi dobrá a v sedě prostě vpředu košíčky odstávají a tím pádem je vidět ve výstřihu skoro cele prso. Menší košíček mi zase nesedí na šířku, kostice potom končí v boku prsu a ne směrem do podpaží. Zkoušela jsem víc značek a nemůžu najit tu správnou. Střední část se hrudníku nedotýká, ale to proto, že mám trochu vtlačenou hrudní kost, tak tam je vždy díra na 2 prsty.

Odpověď: Dobrý den slečno Lili, aby Vám neodstávaly košíčky stačí, aby se ňadro do něj dobře usadilo. Jak postupovat? Ňadro shora nadzdvihnout, druhou rukou si upravit kostice těsně pod ňadra a celé ňadro vtáhnout dovnitř košíčku i z podpaží. Košíček se tím vyplní a většinou neodstává. Pokud máte vtlačenou hrudní kost, nebude Vám střední část podprsenky k hrudi přiléhat.


Jméno nebo přezdívka: Nikola H.

Otázka: Mám problém se širokými zády, žádná podprsenka mi nesedí, buď mě škrtí objem nebo jsou mi velké košíky. Závidím kamarádkám, které mají normální velikost. Pod prsy jsem si naměřila dokonce 86 cm a přes prsa jenom 98 cm. Měřila jsem se (jak píšete) v podprsence s kosticí, ale moc mi nesedí. Děkuji za Vaši odpověď.

Odpověď: Dobrý den paní Nikolo, podprsenky v této velikosti se také vyrábí. Kdybyste měla záda o trochu užší, seděla by Vám dobře podprsenka 80B. Ve Vašem případě, kdy jste si naměřila pod prsy 86 cm, by Vám asi nejlépe seděla podprsenky ve velikosti 85A, která má stejně hluboký košíček jako 80B, ale má delší obvod. Tato velikost však není příliš často vyráběná.


Jméno nebo přezdívka: Marie Nováková

Otázka: Dobrý den, slyšela jsem, že podprsenka se skládá až ze třiceti dílů. Je to pravda?

Odpověď: Dobrý den paní Marie, kvalitní podprsenka se skládá z deseti, patnácti až dvaceti dílů. Střih a počet dílů je důležitý, neboť se podprsenka musí tvarovat také do větších velikostí. Větší počet dílů zaručí mnohem vyšší funkčnost prádla, kvalitnější vypodložení či vyztužení pro tvarování poprsí. Všimla jste si někdy, z kolika částí se vlastně skládá Vaše podprsenka? Báze (je část podprsenky pod košíčky). Báze má různou šířku, čím je širší, tím vyšší podporu prsům poskytuje. Kostice je vyrobena z tenkého plochého kovového proužku, který je pokryt plastem. Díky kosticím je možné vyrobit jemnou podprsenku, která přesto dobře tvaruje. Při použití kostice může být báze nižší.

Vnější okraj košíčku je spojnicí mezi vnitřní částí košíčku a napojením na ramínko. Vnitřní okraj košíčku musí hladce přiléhat k dekoltu. Košíček, na tvaru košíčku závisí, zda zvýrazní tvar poprsí či ho opticky zmenší. Napojení na ramínko, tato napojení se mění v závislosti na střihu podprsenky. Ramínko, šíře ramínka je šitá podle funkce, kterou podprsenka vykonává. U větších velikostí se ramínka rozšiřují. Posuvník je používán k prodlužování nebo zkracování délky ramínek. Střed, jedná se o část spojující košíčky. Pokud je střed vysoký zajišťuje podporu a rozložení váhy poprsí. Postraní a zadní díl, je přizpůsoben účelu podprsenky, u módních podprsenek může být užší, u funkčních širší. Trenslo vyztužení je podpůrná pružná vsazená část, která zabraňuje rolování postraní části. Zapínání, háčky slouží k zapínání podprsenky.


Jméno nebo přezdívka: Oxana

Otázka: Prosím poraďte mi, nosím velikost 85E a nemohu sehnat nikde podprsenku se zapínáním vepředu. Kdysi jsem ji nosívala, ale teď nikde není. Poraďte, kde ji koupím. Dekuji

Odpověď: Dobrý den paní Oxano, podprsenky se zapínáním vepředu se dnes již tak často nevyrábí jako v minulých letech. Přesto se na internetu můžete přesvědčit, že byste si ji mohl koupit i ve Vaší velikosti. Podprsenky se zapínáním vepředu však mají většinou nízký střední díl, kde je umístěno zapínání. Taková podprsenka je spíše určena pro dívku a ženu, která má pevná ňadra.


Jméno nebo přezdívka: Leo Ladham

Otázka: Dobrý den, rád bych věděl, jaké barvy spodního prádla teď zrovna "letí"? Je to stále klasika černá, tělová a bílá? Nebo jsou české ženy ve výběru barvy odvážné? A co muži, jaké barvy vybírají? Zajímá mě to nejen osobně, ale i profesně. Děkuji.

Odpověď: Dobrý den pane Leo, české ženy si v současné době kupují spodní prádlo zejména v základních barvách: bílá, vanilková, tělová a černá. V letních měsících převažují právě bílá, vanilková a také tělová, kterou mohou dívky a ženy nosit jak pod světlé, tak pod tmavé oblečení. Od spodního prádla vyžadují spíše dobrou funkci než odvážné střihy a zajímavé barvy. Jsou samozřejmě i ženy, které si spodní prádlo kupují proto, aby v něm vypadly sexy a potom volí zajímavé barvy, odvážné střihy a více krajky. Muži dávají přednost barvě vínové, červené a černé.


Jméno nebo přezdívka: Bára

Otázka: Zdravím, neustále naprosto u všech podprsenek mi sjíždí ramínka i ta elastická. Když si je zkrátím, zvedá se mi celá nahoru. Kupuji si zásadně hodně slabě vycpané, jelikož je mi v nich horko. Podprsenku push-up už bych vůbec na sebe nevzala, nechci chodit uměle vycpaná! Zajímá mě tedy, proč mi neustále ramínka sjíždějí. Děkuji za odpověď,hezký den.

Odpověď: Dobrý den, může to být z několika důvodů. Některé podprsenky mají ramínka připevněná ke košíčkům blíže středu a některé blíže ramen, ve Vašem případě je tedy potřeba si vybírat podprsenky, které mají ramínka blíže středu. Také to může být šířkou Vašich ramen v poměru velikostí obvodu nebo také nevhodný materiál či tvar ramínek.


Zeptejte se také prostřednictvím následujícího formuláře!

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Zůstaňte nohama pevně na zemi a zocelte se. Poslední dny nemáte tolik energie a do všeho se musíte nutit. Naštěstí nad vámi bdí Merkur, který vám dopřává hromadu motivace. Profesní oblast…