Pořiďte si Internet pro ženy

17. 1. 2001
Že Internet není doménou pouze mužů, o tom není žádných pochyb. Ba právě naopak. Žen na Internetu stále přibývá a náš server a jeho návštěvnost je toho důkazem. Publikací o internetu byla sepsána celá řada. Ale přímo publikace určená ženám? Ano, i ta je k dispozici.

Pořiďte si Internet pro ženy

http://www.vltava.cz/knihy/books/8072263773.jpg" align="left" width="100" height="130">Že Internet není doménou pouze mužů, o tom není žádných pochyb. Ba právě naopak. Žen na Internetu stále přibývá a náš server a jeho návštěvnost je toho důkazem. Publikací o internetu byla sepsána celá řada. Ale přímo publikace určená ženám? Ano, i ta je k dispozici. Pokud jste na internetovém poli nováčkem, potom neváhejte a zalistujte v knize Internet pro ženy od Šárky Motalové. To, že autorkou publikace o Internetu pro ženy je žena sama, ocení jistě každá z vás. Nebudete zahlcené nekonečným množstvím pro vás bezvýznamných technických informací ( s tím se často setkávám, když je autorem muž), vše je vysvětleno stručně, věcně a jasně. 

Co tedy nová příručka pro práci na Internetu nabízí?  Obsah je rozdělen do deseti stručných kapitol.

Internet pro ženy - v této části se dozvíte, jakým způsobem se lze připojit k Internetu, jak číst internetovou adresu, co je to jazyk html, naučíte se ovládat Internet Explorer 5.0 cz...
E-mail
- seznámíte se s elektronickou poštou, poznáte výhody e-mailu a zjistíte jak funguje program na zprávu e-mailové pošty Outlook Express, a kde si můžete zřídit zcela jednoduše a zdarma svůj e-mail.
Diskusní skupiny
- ženy si velice rády sdělují svoje názory a k tomu je ideální využít internetových diskusí a pokud umíte cizí jazyky, můžete diskutovat vesele s celým světem.
Viry
- mohou nám znepříjemnit život u počítače - ztráta dat, špatné fungování programu..., jak se před počítačovými viry chránit a jak je rozpoznat se dočteme v této kapitole.
Chat
- jak vypadá takový chatovací server, které chaty jsou nejpoužívanější, jak chatovat... to je náplň této další části.
Hledání
- na Internetu strávíte spoustu času vyhledáváním, a kde hledat, snad Altavista, Atlas, Seznam  ????
Webové stránky
- je zde představeno několik serverů určených především ženám, této oblasti by mohlo být podle mne věnováno trochu více prostoru, protože webové stránky se zajímavým obsahem, to je to, co hledáme na Internetu především.
Obchodování v síti - internetové obchody nabízejí širokou škálu zboží od knih, oblečení, spodního prádla, po jídlo nebo třeba bytové doplňky, kam za nákupy napoví obchodování v síti.
Můj počítač-můj hrad, ale co je v něm
- pokud se s počítačem právě seznamujete, výborně, tato kapitolka vám vysvětlí, k čemu slouží třeba grafické, zvukové a televizní karty, jak vypadá paměň počítače a mnoho dalšího.
A hurá do kavárny - autorka tím samozřejmě nemíní klasickou kavárnu, ale tu internetovou.

Možná se řada z vás "profíček" ušklíbne, ale to já všechno přece dávno vím. Nevadí, můžete tuto knihu doporučit svým méně proškoleným kamarádkám nebo kolegyním. Alespoň si ušetříte čas, který by jste jim musela věnovat při zasvěcení do chodu Internetu.

Publikaci lze objednat pochopitelně i na internetu na adrese http://www.vltava.cz

Autor: Dana

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Partnerská krize je zažehnána, ale řítí se na vás další problémy v lásce. Hlavně nic neřešte s horkou hlavou a mějte pochopení. Sedněte si ke krbu a relaxujte společné s dětmi. Mile vás…

Nejčtenější články

Doporučujeme