Pořiďte si zbraň na svou obranu

24. 9. 2001
Pořiďte si zbraň na svou obranu
Pokud se často pohybujete v nočních hodinách na opuštěných místech, určitě míváte strach. Kroky za vámi v nočním městě působí hrůzostrašně. Díky zbrani můžete získat pocit jistoty.

Pořiďte si zbraň na svou obranu

Pokud se často pohybujete v nočních hodinách na opuštěných místech, určitě míváte strach. Kroky za vámi v nočním městě působí hrůzostrašně. Díky zbrani můžete získat pocit jistoty.

Když se zeptáte žen, které byly napadeny a případně znásilněny, většina z nich vám řekne, že by daly cokoli za to, aby se účinně mohly bránit. I když ženy mají většinou ke zbraním odpor, strach a pocit jistoty je mnohdy silnější.

Vlastnit zbraň v naší republice je dnes naprosto běžné. Ročně žádá o zbrojní pas až 20.000 lidí. Získat zbraň není až tak složité. Musí vám být alespoň 21 let, musíte být občankou ČR, zdravotně v pořádku, právně způsobilá, spolehlivá a prokázat znalost teorie a ukázat, že umíte střílet. Vydání zbrojního pasu stojí 500,- Kč a registrace zbraně 200,- Kč.
Postup je jednoduchý, odeberte se na nejbližší střelnici a vyplňte přihlášku ze zkoušce. Když se vše naučíte, obdržíte osvědčení. To musí potvrdit i praktický lékař. Vše pak stačí s fotografií přinést na policejní ředitelství, oddělení správních činností. Pokud vše dobře dopadne, máte zbrojní průkaz. A stačí již jen zakoupit zbraň. Ceny se pohybují od 6000,- do 15.000,-Kč. Nechte si poradit v odborné prodejně.

V naší republice je v současné době půl milionu legálně držených zbraní. Se zbraní je potřeba umět zacházet a především být psychicky připravena. Střelba na potenciálního útočníka není až tak jednoduchá a většina žen mající zbraň připouští, že by jí jen těžko použila proti člověku.
Podle psychologů je běžné, že žena, která by měla zbraň použít, ztuhne a pistoli nepoužije. Může se však stát i naprostý opak a žena může v šoku kolem sebe střílet, aniž si uvědomí, jaké to může mít následky. Psychologové by uvítali, kdyby se při udělování zbrojního průkazu prováděl i psychologický test. Včas by se tak zjistilo, že jde o jedince s agresivními sklony a labilní povahou. Takovým lidem by zbraň neměla být povolena. Jsou totiž nebezpeční, jak pro své okolí, tak i pro sebe.

Jestliže je vám střílení proti srsti, existují i jiné a velice účinné metody obrany. Naprosto ideální je dobrá kondice a ovládání základních prvků sebeobrany. Další technické pomůcky také pomůžou. Nabízí se tzv. Pepřový spray, pistole se slznou náplní, elektrické paralyzery a naprostou novinkou je zbraň, která na několik metrů vystřeluje elektrické diody. O tom ale až příště.

autor: Karel

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Do cesty vám vstoupí zajímavá finanční nabídka, která se neodmítá. Zamyslete se nad ní, ale možná přijde ještě lepší. Šéf je na vás pořád trochu naštvaný, i když plníte své úkoly dokonale.…

Nejčtenější články

Doporučujeme