Pořiďte si zbraň na svou obranu

24. 9. 2001
Pořiďte si zbraň na svou obranu
Pokud se často pohybujete v nočních hodinách na opuštěných místech, určitě míváte strach. Kroky za vámi v nočním městě působí hrůzostrašně. Díky zbrani můžete získat pocit jistoty.

Pořiďte si zbraň na svou obranu

Pokud se často pohybujete v nočních hodinách na opuštěných místech, určitě míváte strach. Kroky za vámi v nočním městě působí hrůzostrašně. Díky zbrani můžete získat pocit jistoty.

Když se zeptáte žen, které byly napadeny a případně znásilněny, většina z nich vám řekne, že by daly cokoli za to, aby se účinně mohly bránit. I když ženy mají většinou ke zbraním odpor, strach a pocit jistoty je mnohdy silnější.

Vlastnit zbraň v naší republice je dnes naprosto běžné. Ročně žádá o zbrojní pas až 20.000 lidí. Získat zbraň není až tak složité. Musí vám být alespoň 21 let, musíte být občankou ČR, zdravotně v pořádku, právně způsobilá, spolehlivá a prokázat znalost teorie a ukázat, že umíte střílet. Vydání zbrojního pasu stojí 500,- Kč a registrace zbraně 200,- Kč.
Postup je jednoduchý, odeberte se na nejbližší střelnici a vyplňte přihlášku ze zkoušce. Když se vše naučíte, obdržíte osvědčení. To musí potvrdit i praktický lékař. Vše pak stačí s fotografií přinést na policejní ředitelství, oddělení správních činností. Pokud vše dobře dopadne, máte zbrojní průkaz. A stačí již jen zakoupit zbraň. Ceny se pohybují od 6000,- do 15.000,-Kč. Nechte si poradit v odborné prodejně.

V naší republice je v současné době půl milionu legálně držených zbraní. Se zbraní je potřeba umět zacházet a především být psychicky připravena. Střelba na potenciálního útočníka není až tak jednoduchá a většina žen mající zbraň připouští, že by jí jen těžko použila proti člověku.
Podle psychologů je běžné, že žena, která by měla zbraň použít, ztuhne a pistoli nepoužije. Může se však stát i naprostý opak a žena může v šoku kolem sebe střílet, aniž si uvědomí, jaké to může mít následky. Psychologové by uvítali, kdyby se při udělování zbrojního průkazu prováděl i psychologický test. Včas by se tak zjistilo, že jde o jedince s agresivními sklony a labilní povahou. Takovým lidem by zbraň neměla být povolena. Jsou totiž nebezpeční, jak pro své okolí, tak i pro sebe.

Jestliže je vám střílení proti srsti, existují i jiné a velice účinné metody obrany. Naprosto ideální je dobrá kondice a ovládání základních prvků sebeobrany. Další technické pomůcky také pomůžou. Nabízí se tzv. Pepřový spray, pistole se slznou náplní, elektrické paralyzery a naprostou novinkou je zbraň, která na několik metrů vystřeluje elektrické diody. O tom ale až příště.

autor: Karel

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Milé Rybičky, pondělní úplněk souvisí ve vašem případě s pracovními vztahy. Sice máte dostatek vitality a zbavily jste se pohodlnosti, ale rutina vás začíná vyčerpávat. Ztrácí se vitalita…

Nejčtenější články

Doporučujeme