Poslat dítě na tábor? Ano nebo ne?

23. 7. 2001
Poslat dítě na tábor? Ano nebo ne?
Před koncem školního roku většina rodičů řeší, jak naložit s volným čase svého potomka. Pokud nemají pro své děti vhodné hlídání, nemohou si vzít delší dovolenou, potom často přijde na řadu pobyt na prázdninovém dětském táboře.

Poslat dítě na tábor? Ano nebo ne?

Před koncem školního roku většina rodičů řeší, jak naložit s volným čase svého potomka. Pokud nemají pro své děti vhodné hlídání, nemohou si vzít delší dovolenou, potom často přijde na řadu pobyt na prázdninovém dětském táboře. Aň už jako rodič vymyslíte pro své dítě cokoli, neměli byste rozhodování nechávat na poslední chvíli. Proberte nadcházející prázdninový program s dítětem, aby nemělo pocit, že nepřihlížíte k jeho představám, jak prožít léto. 

K čemu jsou vlastně dětské tábory dobré?

Dětských táborů by se neměly zúčastňovat děti příliš malé, které nejsou zvyklé být na delší čas odloučeni od rodičů, vhodná doba pro nástup do tábora je 7 let. Ve věku od 6 do 10 let dítě vstupuje do různých přátelských vazeb se svými vrstevníky, je naplněno energií a touží po kontaktech, poznává samo sebe v konfrontaci s ostatními.  Dětské tábory umožňují dětem objevovat nové obzory, nové druhy sportů a žít kolektivním životem. Především pro děti z měst jsou tábory příležitostí sblížit se s přírodou. Malí táborníci se často dostanou k činnostem, ke kterým nemají v rodině přístup, jako je třeba jízda na kánoi, kajaku,....... veškeré činnosti navíc provádějí pod odborným vedením. Pobyt na táboře pomáhá dítěti stát se samostatným, osvojit si určitá společenská pravidla.

Předtím, než vyberete pro své dítě konkrétní tábor, měli byste se o jeho úrovni patřičně informovat, o programu, o  vedoucích, o podmínkách ubytování a stravování apod. Předejdete tak případnému rozčarování, vašemu i vašeho dítěte. 

A zda dítě během pobytu na táboře navštívit? Dítě většinou odloučení snáší lépe než rodiče. Často je vhodnější za dítětem do tábora nejezdit, abyste je zbytečně neroztesknili.

Autor: Dana Švigová

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Milé Panny, středa vás mile nabudí a vrátí se vám ztracená chuť do práce. Už jste si mysleli, že se vám věci vymykají z rukou, ale vše jste ukočírovali. Jen partnerský vztah je trochu na…

Nejčtenější články

Doporučujeme