POSLECHNĚTE SI PÍSEŇ, ZE KTERÉ MRAZÍ: Nazpívala ji s Karlem Gottem, život jí bohužel zničil alkohol

10. 11. 2015
POSLECHNĚTE SI PÍSEŇ, ZE KTERÉ MRAZÍ: Nazpívala ji s Karlem Gottem, život jí bohužel zničil alkohol
Kolegové jí kvůli výbušnému temperamentu přezdívali Sopka. Tato drobná, křehká zpěvačka vynikala talentem a hlasem ostrým jak břitva, Zlatého slavíka měla několikrát na dosah. Kariéru i život jí bohužel zničil nezřízený životní styl a především alkohol.

Jana Robbová (1951 – 1996) byla jednou z nejvýraznějších postav české hudební scény sedmdesátých let. V této době zářila na prknech Divadla Semafor, dva roky zpívala s Bacily Václava Neckáře. Její mimořádný talent, obrovský temperament a nádherná barva hlasu ji předurčovaly k velké kariéře. V sedmdesátých letech její sláva raketově stoupala. V anketě o Zlatého slavíka se umístila několik let po sobě v první pětici.

Stejně temperamentní jako na pódiu byla i v soukromí. Její život se podobal jízdě na horské dráze. Plnými doušky si užívala divokých večírků, kde alkohol tekl proudem. Po vystřízlivění upadala do těžkých depresí. Její osobní život poznamenala i dvě nevydařená manželství a touha po dítěti, které jí osud ale nikdy nedopřál.

Bojovala si anorexií, maniodepresivními stavy i alkoholem. Podstoupila nejrůznější terapie i protialkoholní léčbu. Bohužel marně. V roce 1985 přestala vystupovat a stáhla se do ústraní. Zemřela v samotě a zapomnění v roce 1996 na následky rakoviny hrtanu.

Připomeňme si tuto výjimečnou osobnost naší hudební scény a poslechněte si skvostný duet Toulky, který vznikl v roce 1972, v době největší slávy Jany Robbové.

Dáma.cz je na facebooku. Přidejte se k nám!

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Nekuká-li kukačka před svatým Janem, bude neúrodný rok, jak říká stará pranostika. Proto nebude od věci, když si vyjdete se svým miláčkem někam do přírody. Když se zaposloucháte do jejího…

Nejčtenější články