Postavte se času: Jak předcházet tvorbě vrásek kolem očí a vypadat mladě?

Postavte se času: Jak předcházet tvorbě vrásek kolem očí a vypadat mladě?

Čas je neúprosný a vrásky se dříve či později nakonec objeví každé z nás. Chcete-li ale čas ošálit a období vrásek co nejvíce oddálit, aniž byste potřebovala zásah plastického chirurga, není to nemožné. Co dělat?

Spěte sladce

S prevencí začněte rovnou v posteli. Pokud usínáte nejčastěji na břiše – zkuste jiné polohy, protože tak nepřirozeně tlačíte obličej do polštáře, ten je zkrabatělý a vrásky se prohlubují. I pokud usínáte nejčastěji na boku, na obličej si tlačíte, proto je vhodné zvolit ložní materiál, po kterém bude pokožka jemně "klouzat". Nejlepší volbou tak bude hedvábí či satén.

TIP NA VIDEO: Jaké návyky si vytvořit pro dlouhý a sladký spánek?

Pokračování 2 / 5

Odličujte se jemně

Při odličování očí má většina z nás tendenci toto okolí "drhnout". A to je špatně. Při odličování očního okolí dbejte na to, abyste tamponkem pracovala co nejšetrněji, oči odličujte jemnými krouživými pohyby a kůži nedřete. To stejné platí v případě odličování řas. Tamponek s odličovacím přípravkem vždy na oko jemně přiložte a následně řasenku jemně stírejte.

Pokračování 3 / 5

Hydratujte

Jedním z nejdůležitějších kroků je používání kvalitního hydratačního krému. Ideální je používat krémy obsahující kyselinu hyaluronovou, která na sebe dokáže velmi efektivně vázat vodu, a skvěle tak hydratuje pleť. Dobrou volbou je zainvestovat i do séra z kyseliny hyaluronové a v malých dávkách ho aplikovat na pleť každý večer a ráno. Vhodné jsou také přípravky s obsahem peptidů a vitaminů C a K. Pokud žádný takový produkt nemáte, vyberte jakýkoliv oční krém. V boji proti vráskám je důležitý i dostatečný pitný režim. Káva ani alkohol se nepočítají. Ideální jsou čistá voda či neslazené bylinné čaje.

Pokračování 4 / 5

Zvolte vhodný make-up

Vrásky kolem očí vizuálně prohlubuje i mnoho vrstev make-upu. Používejte kvalitní hydratační make-upy, které nanášejte v tenkých vrstvách a volte spíš odlehčenější verze produktu. Korektory mějte tekuté a vždy o jeden tón světlejší, než je make-up. Vyhnout byste se měla pudru. Pamatujte, že čím více vrstev, tím více produktů se do vrásek dostane a tím je spíše zvýrazní.

Pokračování 5 / 5

Noste sluneční brýle

Jakmile vysvitne sluníčko, snažte se venku co nejvíce nosit sluneční brýle, a to v každém ročním období. Brýle ochrání pokožku před slunečními paprsky, které urychlují tvorbu vrásek, a zároveň zabraňují mžourání do sluníčka, které prohlubuje mimické vrásky.

Doporučujeme

Články odjinud