Potřebujete do léta zhubnout? Tyto druhy zeleniny s vašimi kily zatočí

22. 5. 2022
Foto: iStock
Potřebujete do léta zhubnout? Tyto druhy zeleniny s vašimi kily zatočí | Foto: iStock
Léto pomalu, ale jistě klepe na dveře a je nejvyšší čas zbavit se zásob, které jsme si během zimy na těle nashromáždili. Vyřaďte ze svého jídelníčku tučná a kalorická jídla a zaměřte se na zeleninu. Ta dokáže dobře zasytit a je skvělým pomocníkem při hubnutí. Která je nejlepší?

Špenát

Po této zelenině vám možná nenarostou zázračné svaly, rozhodně je ale konzumace špenátu pro vaše tělo více než prospěšná. „Syrový špenát má v sobě neporušené vazby kyseliny šťavelové v organické podobě, kterou organismus využívá k podpoře střevní peristaltiky. Jeho konzumace snižuje riziko onemocnění srdce a cév zahrnující mozkovou mrtvici a ischemickou srdeční chorobu,“ říká fitness trenérka Markéta Brožová. Špenát obsahuje velké množství živin a ochranných látek, jako jsou vitaminy A, B, C, ale také draslík, železo, vlákninu či hořčík. Nejlépe uděláte, když jej budete konzumovat v syrovém stavu a přidáte si ho například do salátu.

Jak připravit špenátový krém? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Místo litování se rozpruďte svůj lymfatický systém. Pokud máte sedavé povolání, tak to pro vás platí dvakrát. Rozhodně vám prospěje sportovní činnost, ale také správné dýchání a otužování.…